Każdy z nas może zdecydować, jaki sposób jazdy jest dla niego odpowiedni. Przejażdżki na łonie natury, zwiedzanie miasta, omijanie korków w drodze do pracy, a może górska wyprawa? Nieważne co wybierzesz, praktycznie każdy rodzaj jazdy na rowerze, odpowiednio dobrany do możliwości organizmu, pozytywnie wpłynie na twoje zdrowie. Jazda na rowerze jest aktywnością, która ma korzystny wpływ na spalanie kalorii, czyli gubienie zbędnych kilogramów. Pozwala na wyrobienie kondycji fizycznej, poprawę sylwetki oraz wzmacnia plecy i kręgosłup. Dodatkowo świetnie modeluje nogi, a także poprawia krążenie i zmniejsza ryzyko choroby wieńcowej.
Szczególnie korzystne dla naszego zdrowia jest regularna jazda na rowerze. W przeciwieństwie do biegania czy chodzenia po górach prawidłowa jazda na rowerze nie obciąża przesadnie naszych kolan, dzięki czemu unikamy ich nadwyrężania. Czyni to tę aktywność bardzo przystępną, nawet dla osób, które przez wiele lat praktykowały siedzący tryb życia.
Jazda na rowerze pobudza nasze mięśnie, które pobierają cukier z krwi i normalizują jego poziom, obniża poziom cholesterolu, dzięki czemu zmniejsza ryzyko miażdżycy.
Jeżdżąc na rowerze, kształtujemy sylwetkę. Z odpowiednią dietą nasze kształty stają się bardziej smukłe, ujędrniamy łydki, uda i pośladki, a dodatkowo rzeźbimy mięśnie nóg oraz ramion. Pozytywny wpływ na naszą sylwetkę, będą mieć już nawet 30-minutowe przejażdżki, jednocześnie warto pamiętać, by nawet przed krótką jazdą na rowerze zrobić szybką rozgrzewkę. Pozwoli to na uniknięcie kontuzji i zakwasów.
Podczas jazd na rowerze chcemy mieć pełną kontrolę nad tym, ile wysiłku wkładamy w tę aktywność. Niestety wiele zależy od ukształtowania terenu. Ze spokojnej jazdy przy kilku wzniesieniach nasza aktywność może zamienić się w trening interwałowy, a nie zawsze jest to naszym celem. Jednak rozwiązanie tego problemu jest bardzo proste. Wystarczy zamontować w naszym starym rowerze silnik elektryczny.
Zamontowanie elektrycznego napędu w rowerze może wydawać się skomplikowane. Jednak postęp technologiczny sprawił, że silniczki rowerowe są niewielkie i mogą nawet bezpośrednio napędzać oponę. Wystarczy skorzystać ze sklepu, który oferuje koła i silniki do rowerów elektrycznych. Wybrać silniczek, który napędza bezpośrednio oponę lub montowany jest w piaście koła i w prosty sposób zamontować go w naszym rowerze.
Silniki elektryczne pozwalają nie tylko ustabilizować wysiłek potrzebny podczas jazdy, lecz także umożliwiają przejechanie np. 5 kilometrów do pracy, bez potrzeby brania prysznica po przyjeździe na miejsce.
Artykuł partnera