Czy zrobiłabyś sobie tatuaż? GALERIA

Wybór studia, w którym tatuaż zostanie zrobiony, jest najważniejszy, bo od tego głównie zależy przeprowadzenie zabiegu. Jeśli masz wytatuowanych znajomych, to najlepiej u nich zasięgnij porady. Gdy nie znasz nikogo, pozostaje ci Internet.
Czy zrobiłabyś sobie tatuaż? GALERIA
25.02.2010

Niektórzy traktują tatuaż jak biżuterię, inni jako sposób na manifestację poglądów, a jeszcze inni za oszpecającą ciało fanaberię. Z powodzeniem propagują je gwiazdy, lansując kolejne modne wzory – skrzydła na plecach, gwiazdki na przegubach, napisy na szyi. Zanim zrobisz sobie tatuaż, poznaj rady specjalistów, w końcu błędna decyzja może cię sporo kosztować.

Czy naprawdę tego chcesz?

Nie podejmuj decyzji z dnia na dzień, bo zobaczyłaś fajny tatuaż u koleżanki. Może się okazać, że po kilku dniach zmienisz zdanie. Musisz wziąć także pod uwagę, czy tatuaż nie będzie problemem w twojej pracy. Wielu pracodawców nie patrzy na nie przychylnym okiem. Tatuaż nie jest zaś czymś, czego pozbędziesz się z dnia na dzień – jego usunięcie jest możliwe, ale drogie i bolesne.  Jeśli nie jesteś przekonana do końca, możesz zrobić sobie na próbę tatuaż z henny. Dobrze jest również zdawać sobie sprawę z faktu, że tatuaż nie będzie wyglądał całe życie tak samo - starzeje się razem ze skórą. W związku z wchłanianiem przez nią barwnika, jego kolor będzie bladł, a rozciąganie skóry może powodować jego zniekształcenia. 

Jak znaleźć idealny wzór?

Wzory tatuaży można znaleźć w Internecie. W dobrym studiu również zaproponują ci coś ciekawego.  Poprzeglądaj zdjęcia gwiazd – im zwykle doradzają profesjonaliści. Przemyślenia wymaga też to, gdzie chciałabyś mieć tatuaż. Jeśli pracujesz np. w biurze albo w innym miejscu, w którym wymagany jest elegancki wygląd, odpadają wszystkie widoczne miejsca na ciele. Wybierz kilka wzorów i zapytaj kogoś, co o nich sądzi. I nie obrażaj się, gdy jego opinia nie będzie pochlebna. Może naprawdę ten rysunek do ciebie nie pasuje i lepiej zamienić go na inny, zamiast potem wstydzić się przez lata. 

Gdzie znaleźć dobry salon?

Znowu polecamy Internet. Na stronach z ogłoszeniami często swoje usługi reklamują renomowane miejsca. Popytaj znajomych, być może będą mogli coś ci doradzić, albo odwrotnie – odradzić. Sprawdź także, czy miejsce, w którym chcesz zrobić tatuaż, przeszło pomyślnie kontrole Sanepidu.  Dobrze na wszelki wypadek wcześniej zaszczepić się na żółtaczkę. Przy wyborze studia nie kieruj się nigdy oszczędnością pieniędzy – lepiej więcej zapłacić, a nie martwić się potem, że coś poszło nie tak. Kiedy już znajdziesz się w studiu, zwróć uwagę na przestrzegane w nim warunki higieny. Tatuażysta powinien pracować w jednorazowych rękawiczkach, używać jednorazowych igieł i sterylnego sprzętu. Gdybyś przy jakichkolwiek pytaniach na ten temat była zbywana, lepiej zmień studio. 

Czy robienie tatuażu jest bolesne?

To zależy już od miejsca na ciele (na plecach, ramionach, przedramionach, łydkach jest on mniej odczuwalny, natomiast w okolicach kości będzie większy) i indywidualnej odporności każdego człowieka. Możliwe jest też rozłożenie robienia tatuażu na kilka sesji. Skóra boli również po zrobieniu tatuażu, na który nakładany jest opatrunek. Aby gojenie przebiegało szybciej, stosuje się maści. Nie wolno zrywać strupków z tatuażu ani go drapać, kiedy skóra będzie swędziała. To grozi bliznami. Niewskazane jest opalanie się, a przez dwa następne miesiące trzeba używać kremów z wysokimi filtrami (tzn. powyżej dwudziestki). Lepiej też na początku nie chodzić na basen, bo chlor może podrażnić skórę. Gdyby gojenie nie przebiegało tak, jak powinno, nie zwlekaj i idź do lekarza.  

Zachęcamy do oddania głosu w naszej SONDZIE.

Zobacz także:

Tatuaże ukrywające blizny – tak czy nie?

Rysunki na ciele mogą skutecznie odciągnąć uwagę od blizn!

Najbardziej wytatuowana kobieta świata 

Przez 20 lat nie robiła nic innego, jak tylko kolejne tatuaże. Dziś, w wieku 70 lat, może pochwalić się mianem rekordzistki w tej dziedzinie!

Polecane wideo

Komentarze (223)
Ocena: 5 / 5
Elizka (Ocena: 5) 14.02.2016 17:36
Zamierzam zrobić sobie tatuaż ;-) Wybrałam już studio - 13Tattoo ze Szczecina, bo mają świetne opinie, mam też już wzór. Myślę, że nie będę żałowała decyzji, bo długo nad tym myślałam, zanim się zdecydowała.
odpowiedz
npqPKPNVD (Ocena: 5) 11.08.2013 16:08
jeśli chcesz zmineić format, sprf3buj może tak plik .png ktf3ry masz otwf3rz za pomocą np Microsoft Paint i tam funkcją zapisz jako zapisz kopię w wybranym typie np JPEG
odpowiedz
IbHzWcHMdeij (Ocena: 5) 10.08.2013 23:43
Niech najpierw katipał pojdzie na jakas spolke z wig20 spoza wielkiej 4-5.Przeciez na wig20, prawie caly obrot jest na kilku spf3łkach. Wiec o cyzm my mowimy ? Kto ma inwestowac w mwig i swig ?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.03.2010 11:28
okropność!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.03.2010 11:27
Tutaj wpisz treść komentarza...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie