Jak reklamować salon kosmetyczny? #5 skutecznych porad na 2023

Konkurencja nie śpi, a salony kosmetyczne wciąż rywalizują ze sobą, by przyciągnąć uwagę i zyskać stałą grupę klientów.
Jak reklamować salon kosmetyczny? #5 skutecznych porad na 2023
05.12.2022

Właściciele stają przed dylematem: jak rozdysponować budżet reklamowy? W co zainwestować, by budować markę i widzieć efekty? Oto 5 skutecznych sposobów.

#1 Social Media - posty, zdjęcia i porady

Siła mediów społecznościowych jest ogromna i nie warto jej ignorować. Jak pokazuje raport Empemedia, w Polsce 31,97 miliona osób korzysta z Internetu, aż 89,2% używa Facebooka, a 60,6% korzysta z Instagrama. Co ciekawe, z Social Mediów częściej korzystają kobiety niż mężczyźni.

Jak reklamować się przy użyciu tych kanałów? W przypadku salonów kosmetycznych najważniejszym contentem będą atrakcyjne zdjęcia, przedstawiające realizacje, efekty zabiegów (na przykład przed i po). Media społecznościowe bardzo lubią przekazywanie wiedzy, dlatego bezcenne będzie dawanie porad i tipów odnośnie do codziennej pielęgnacji, wartościowych kosmetyków i całego obszaru beauty. To buduje wizerunek salonu jako miejsca, w którym pracują najlepsi specjaliści, godni zaufania. Nie zapominajcie również o relacjach, czyli Instastories. Pokazywanie życia salonu angażuje!

#2 Reklama offline - wizytówki, ulotki i plakaty

Nie zapominajcie o tradycyjnej formie reklamy. Dlaczego? To wciąż jeden z najlepszych kanałów dotarcia do osób, które znajdują się w okolicy, a które są przecież potencjalnymi klientami. Co zadziała? Eleganckie, dobrze zaprojektowane ulotki, które możecie zamówić na przykład tutaj: https://www.drukarniaonline.pl/product/print/1719/ulotki.

Ulotki to stosunkowo niedroga, ale skuteczna reklama. Podobnie jak wizytówki i plakaty, mają bardziej osobisty charakter, pozwalają zapoznać się z ofertą, są też dowodem na to, że salon dba o wysokiej jakości materiały, które reklamują markę. Poza tym, wizytówkę można mieć zawsze przy sobie – nie zniknie, jak sponsorowana reklama w Internecie.

#3 Kanały streamingowe - filmiki "przed i po"

Kanały wykorzystujące materiały wideo to ważna forma reklamy, którą trzeba uwzględniać. W dzisiejszych czasach do przygotowania filmiku nie trzeba profesjonalnego sprzętu, wystarczy telefon. Materiały można łatwo i bezpłatnie zamieścić na Youtube i TikToku, szybko docierając do szerokiego grona osób.

#4 Promocje okolicznościowe - komunie, śluby, wydarzenia kulturowe

Salony kosmetyczne zdobywają najwięcej nowych klientów przy okazji ważnych wydarzeń: ślubów, komunii, rocznic, imprez okolicznościowych. To wtedy każdy chce się poczuć wyjątkowo i wyglądać doskonale. Świetnym sposobem reklamy będą więc eleganckie, szyte katalogi, prezentujące możliwości i usługi, które salon ma do zaproponowania. Warto zapoznać się z ofertą na stronie https://www.drukarniaonline.pl/product/print/1721/katalogi-szyte.

Katalog robi wrażenie: jest profesjonalny, kolorowy, wydrukowany na papierze wysokiej jakości, może mieć od kilku, do nawet kilkudziesięciu stron. Pozwala pokazać kompleksowo wszelkie usługi: na przykład zabiegi na twarz, zdobienie paznokci, masaże - wszystko, co może zainterweniować na przykład przyszłą pannę młodą.

#5 Budowanie lojalności klientów - programy lojalnościowe

Karta stałego klienta, zbieranie punktów za wizyty i wymiana ich na nagrodę (darmowy zabieg, kosmetyki, duża zniżka na usługi salonu kosmetycznego), voucher dla stałych klientów w podzięce za wspólnie spędzony czas - właśnie takie gesty najmocniej angażują klientów. Są namacalną nagrodą, a gratyfikacja przywiązuje do marki i sprawia, że chcemy wracać.

Program lojalnościowy może opierać się na wykorzystaniu usług lub zasobów salonu, ale może również obejmować ciekawe gadżety reklamowe - na przykład kubki, termosy, czy bawełniane torby z logotypem.

 

Artykuł partnera

Komentarze (2)
Ocena: 3 / 5
gość (Ocena: 1) 12.12.2022 03:07
Artykuł jest nieaktualny w świetle nowych rozporządzeń, które wchodzą od 1 stycznia 2023. Wszystkie 5 elementów przedstawione w takiej formie są gwarancją zapłacenia kary 2 milionów zł...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 08.12.2022 00:05
Kobietki jak rozreklamować usługi makijażu permanentnego? :( Często mówi się, ze najlepiej zacząć robiąc mp znajomym, ale ja ich prawie wcale nie mam nie mam, a jeśli już to głównie mężczyźni i to geje, którzy tez prawie w ogóle nie maja koleżanek. W rodzinie tez praktycznie już każda kobieta ma „zrobione” brwi. Na Insta mało followersow Może jakieś płatne posty sponsorowane? Grupy na Facebooku?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie