Zadbaj o siebie wybierając kremy do twarzy z witaminą C

Kremy do twarzy z witaminą C doceniły kobiety, które dbają o codzienną pielęgnację skóry jesienią i zimą.
Zadbaj o siebie wybierając kremy do twarzy z witaminą C
02.12.2021

Witamina C sprawia, że skóra staje się promienna i rozświetlona, ale i dobre odżywiona. Przekonaj się, dlaczego substancja ta jest nazywana witaminą młodości. Czy warto wybrać kosmetyki z witaminą C? 

Witamina C w codziennej pielęgnacji

Kremy do twarzy z witaminą C warto stosować, gdy zależy nam na jednolitym kolorycie skóry oraz jej dobrej kondycji. Kremy do twarzy z witaminą C i pozostałe kosmetyki charakteryzują się bardzo wszechstronnym zastosowaniem. Witamina C, czyli inaczej kwas askorbinowy, uznawany jest za bardzo uniwersalny związek chemiczny. Kosmetyki do pielęgnacji skóry z witaminą C polecane są już osobom, które ukończyły 25 rok życia i starszym. Warto jednak zachować ostrożność, ponieważ mogą się pojawiać podrażnienia w przypadku skóry wrażliwej lub alergicznej.

Witamina C to silny antyoksydant, który stabilizuje związki zwane wolnymi rodnikami. Substancja ta występuje w kosmetykach w różnych stężeniach oraz formach, na co powinno się zwrócić uwagę w trakcie wyboru kosmetyku dla siebie. Najpowszechniej stosowaną substancją jest czysta forma, czyli kwas L askorbinowy. Oznaczany jest jako INCI: Ascorbic Acid. Charakteryzuje się on silnym i skutecznym działaniem, zwłaszcza w przypadku cery tłustej. Związek ten jest jednak w niektórych przypadkach dość niestabilny i drażniący. Pochodne witaminy C to: tetraizopalmitynian askorbylu (INCI: Tetrahexyldecyl Ascorbate lub Ascorbyl Tetraisopalmitate), 3-O Etylowy kwas askorbinowy (INCI: 3-0-Ethyl Ascorbic Acid), glukozyd askorbylu (INCI: Ascorbyl Glucoside), sól magnezowa fosforanu askorbylu (INCI: Magnesium Ascorbyl Phosphate, MAP). Witamina C w kosmetykach to doskonały wybór, jeśli produkt dopasuje się do typu skóry oraz indywidualnych potrzeb.

Wolne rodniki, a antyoksydanty - poznaj procesy starzenia

Oksydanty to niebezpieczne związki, które powszechnie znane są także pod nazwą wolne rodniki. Oksydanty w naszej skórze to nic innego, jak uszkodzone atomy tlenu. W niewielkiej ilości ilość wolnych rodników jest nieszkodliwa, ponieważ organizm je neutralizuje. W tym celu wykorzystuje antyoksydanty. Niestety wiele czynników, takich jak: stres, zanieczyszczone powietrze, dym papierosowy, niewłaściwa dieta oraz ekspozycja słoneczna, skutecznie zaburzają panującą w ludzkim ciele homeostazę. Zaburzona równowaga prowadzi do wielu negatywnych skutków, w tym do tak zwanego stresu oksydacyjnego. W efekcie produkowanych jest wiele wolnych rodników, które mogą uszkodzić prawidłowo funkcjonujące związki. Oksydanty są przyczyną wielu różnych chorób, ponieważ sprzyjają ich powstawaniu. 

Wolne rodniki bezpośrednio wpływają na tempo starzenia się skóry i jej ogólny wygląd. Wspominany stres oksydacyjny powoduje między innymi: zaburzenia syntezy kolagenu, spadek nawilżenia spowodowany uszkodzeniem cząsteczek lipidów znajdujących się w warstwie skóry, osłabienie procesów regeneracji skóry, powstawanie oraz pogłębianie się zmarszczek. Dlatego w swojej codziennej pielęgnacji warto stosować kosmetyki zawierające witaminę C i pochodne witaminy C. Sięgnij po kremy do twarzy z witaminą C, które pozwolą przywrócić dawny blask twojej cerze!

Witamina C w kosmetykach - najważniejsze właściwości i działanie

Witamina C w kremach i kosmetykach sprawia, że widoczne są następujące efekty: uszczelnia naczynia krwionośne i zapobiega ich pękaniu, hamuje produkcję melaniny i zapobiega ich powstawaniu, zapobiega powstawaniu zmarszczek (ponieważ stymuluje produkcję kolagenu), zapobiega powstawaniu przebarwień, wspomaga leczenie trądziku, wykazuje właściwości przeciwzapalne, wspomaga syntezę kolagenu oraz wykazuje silne działanie antyoksydacyjne. Właściwości te sprawiają, że witamina C skutecznie zwalcza wolne rodniki będące główną przyczyną oznak starzenia. Pojawiające się procesy starzenia to efekt, którego większość z nas chce uniknąć. W tym celu można wybrać przeciwzmarszczkowy krem, który zawiera kwas l askorbinowy. 

Kremy do skóry z witaminą C warto stosować codziennie, zwłaszcza w okresie jesieni i zimy. Wtedy intensywność promieni słonecznych jest dużo mniejsza w porównaniu do wiosny oraz lata. Dodatkowo to idealny czas, jeśli chodzi o walkę z przebarwieniami. Substancja ta doskonale wyrównuje koloryt skóry. Pragnąc uzyskać najlepsze efekty, witaminę C zawartą w kremie należy stosować na noc. Wtedy też skóra się regeneruje i lepiej wchłania substancje odżywcze. Równocześnie nie jest wystawiona na szereg niekorzystnych czynników, które mogłyby utrudniać ich absorbcję.

Kwas askorbinowy w trosce o twoją piękną skórę!

Witaminę C można znaleźć w wielu kosmetykach, które różnią się konsystencją oraz właściwościami. W większości przypadków produkty dopasowane są do wieku, dzięki temu zawierają w swoim składzie możliwie najlepiej dobrane składniki. Stosowanie witaminy C redukuje przebarwienia i wyrównuje koloryt skóry. Pozytywnie wpływa na kondycję cery, nawet wrażliwej skóry.

 

Materiał partnera

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie