Poznaj 3 kluczowe powody, dla których powinnaś zmienić kosmetyki na naturalne

Oto kilka faktów, o których być może nie wiedziałaś!
Poznaj 3 kluczowe powody, dla których powinnaś zmienić kosmetyki na naturalne
fot. Instagram @calluna_medica
22.03.2021

O kosmetykach naturalnych słyszałaś wiele dobrego, ale nadal ich nie przetestowałaś? A może jednak powinnaś to zrobić? Chemia zawarta w kosmetykach konwencjonalnych może jedynie maskować problemy, zamiast je rozwiązywać. A chyba lepiej zadbać o cerę kompleksowo niż tylko doraźnie, prawda?

Czy wiesz, ile chemii używasz? 

Zgodnie z danymi Environmental Working Group przeciętna kobieta nakłada na swoje ciało nawet do 160 substancji chemicznych. Rocznie liczba ta sumować może się nawet do 2 kg chemikaliów! Zaledwie co trzeci konsument zwraca uwagę na skład kupowanych kosmetyków. Oznacza to, że blisko 70% osób zupełnie nie interesuje się składem produktów kosmetycznych, których używa. 

Musisz wiedzieć, że marki kosmetyczne stosują różne sztuczki, aby odwrócić uwagę od składu swoich produktów. Określenie „substancje aktywne” zazwyczaj jest chwytem marketingowym. Pełny skład produktu znajdziesz po słowach „składniki” lub „ingredients”.

Dlaczego powinnaś zmienić kosmetyki na naturalne?

Poznaj 3 kluczowe powody, dla których wybór kosmetyków naturalnych okaże się zbawienny dla Twojej skóry!

#1 Kosmetyki naturalne rozwiązują problemy, a nie je maskują

Chemia zawarta w kosmetykach konwencjonalnych sprawia, że zamiast zwalczać objawy problemów skórnych, jedynie je maskujesz. To dlatego efekty są krótkotrwałe, a Ty po roku stosowania borykasz się z tymi samymi problemami. Wystarczy, że na chwilę odstawisz kosmetyki, a ich działanie zniknie. Zamiast stawiać na silikonowe wypełniacze, postaw na prawdziwą regenerację! Naturalnie substancje są lepiej wchłaniane przez skórę, a przy tym wspomagają jej naturalne funkcje. Ich lekka formuła nie jest obciążająca, dlatego skóra cały czas oddycha. 

Jakie składniki naturalne powinny zwrócić Twoją uwagę? Będzie to m.in. ekstrakt z białej trufli czy ekstrakt z korzenia winorośli, który zawiera naturalne fenole. Dzięki temu pozbędziesz się przebarwień skóry! Jeśli także borykasz się z tym problem, sprawdź maseczkę w płachcie rozjaśniającą od CallunaMedica. Jej zastosowanie pozwoli rozjaśnić skórę i pozbyć się przebarwień. Co więcej, maseczka wykonana jest z bionanocelulozy, dzięki czemu doskonale przylega do twarzy. Kosmetyki naturalne Calluna Medica łączą naturalne składniki nowoczesne technologie, dlatego są jeszcze bardziej skuteczne.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Calluna Medica (@calluna_medica)

#2 Kosmetyki naturalne zawierają zdrowe i bezpieczne składniki

W kosmetykach naturalnych nie znajdziesz ani chemicznych, ani tym bardziej ropopochodnych składników. Musisz wiedzieć, że szczególnie te drugie mogą wykazywać działanie rakotwórcze, a przy tym osłabiać Twój organizm. Również składniki typu SLS, SLES czy różnego rodzaju silikony nie wykazują dobrego wpływu na stan Twojej skóry. Owszem, są one oficjalnie dopuszczone jako surowce kosmetyczne na terenie UE, jednak stosowne w nadmiernej ilości najczęściej prowadzą do przesuszenia skóry i jednocześnie zaburzają wydzielanie łoju. Niekiedy zdarza się również, że wywołują podrażnienia. Wybierając kosmetyki naturalne, masz pewność, że nie blokujesz naturalnych procesów Twojej skóry.

#3 Kosmetyki naturalne wspierają środowisko

Segregujesz śmieci, unikasz plastiku i wspierasz walkę o prawa zwierząt? A czy zdajesz sobie dokładnie sprawę, jakie marki wspierasz, wybierając ich produkty? Nadal niektóre marki sprzedające kosmetyki konwencjonalne testują swoje produkty na zwierzętach, inne znacząco zanieczyszczają środowisko. Decydując się na kosmetyki naturalne, takie jak kosmetyki Calluna Medica, masz pewność, że wybierasz rozsądnie. 

Fot. materiały prasowe

Bezpieczne, zdrowe, skuteczne, dobre dla środowiska – czego chcieć więcej? Chyba już wiesz, że pora zmienić kosmetyki na naturalne!

 

Artykuł sponsorowany

Polecane wideo

Komentarze (2)
Ocena: 1 / 5
Lea (Ocena: 1) 23.03.2021 11:04
No niestety nie. Naturalne kosmetyki nie zawsze są dobrym wyborem. Zazwyczaj zawierają więcej potencjalnych substancji uczulających takich jak na przykład aloes, więc trzeba na to uważać. Mogą też zawierać oleje, które nieumiejętnie dobrane do potrzeb skóry mogą ją zapychać i robić więcej szkody niż pożytku. Co do SLS, SLES to nie są złe składniki. Są to mocne substancje, ale nie szkodzą jeśli nie są używane w nadmiarze (szczególnie czasem przydają się do dogłębnego oczyszczania włosów z pozostałości na nich). Silikony to też nie jest czyste zło, trzeba tylko używać ich świadomie . Co do stwierdzenia, że w kosmetykach naturalnych nie znajdziemy chemicznych składników - wszystko co nas otacza to chemia, każdy składnik jest zbudowany ze związków chemicznych. NATURALNE SKŁADNIKI TO TEŻ CHEMIA, a jak ktoś o tym nie wie to polecam wrócić do podstawówki. Konkludując, warto czytać składy i dowiedzieć się czegoś więcej niż tylko powielać hasła marketingowe bez zastanowienia. Kosmetyki naturalne są dobre, ale pisanie że inne kosmetyki złe to gruba przesada.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie