Niepokojąca rzecz, którą powinnaś wiedzieć o miniaturach kosmetyków

Małe opakowanie to raczej nie jest dobry wybór.
Niepokojąca rzecz, którą powinnaś wiedzieć o miniaturach kosmetyków
Fot. pexels
29.12.2020

Zastanawianie się nad konsekwencjami swoich działań to objaw dojrzałości. Codzienne wybory mają ogromny wpływ - nie tylko na nas czy naszych najbliższych, ale także w szerszej skali - na cały świat. Przekonujemy się o tym zwłaszcza dziś, gdy mamy do czynienia z postępującym kryzysem ekologicznym.

Zobacz również: Czarna lista kosmetyków do twarzy. Tych produktów nie poleci żaden dermatolog

Co to ma wspólnego z kosmetykami w małych, poręcznych i bardzo uroczych opakowaniach? Sporo - przekonuje redakcja serwisu byrdie.com, zwracając uwagę na powszechnie ignorowany problem. Według redakcji powinniśmy zmienić przyzwyczajenia już teraz, żeby uniknąć najgorszego.

Jak uratować planetę? Zacznij od rezygnacji z miniaturek.

kosmetyczka

Miniatury kosmetyków

Te stały się wszechobecne i trudno się dziwić. Są bardzo wygodne, bo miniaturowe kosmetyki możemy mieć zawsze przy sobie w bagażu podręcznym. Producenci często dodają je do pełnowymiarowych produktów, a nawet jeśli nie - kupujemy je w ramach testów, żeby sprawdzić przydatność specyfiku.

Małe opakowanie, mały kłopot? Nie tym razem. Z badań wynika, że producenci będą nas nimi wręcz zasypywać, bo małe wersje kosmetyków stanowią już jeden z głównych czynników, które zachęcają nas do zakupu pełnowymiarowych produktów.

To zwiększa produkcję śmieci. Oczywiście małych, a przez to trudniejszych do recyklingu.

Zobacz również: Kosmetyk do makijażu, którego używasz codziennie, a wcale go nie potrzebujesz

wysypisko śmieci

Małe opakowania kosmetyków

Kosmetyki w tzw. opakowaniach podróżnych to plastik, który trafia na dzikie wysypiska, pływa w oceanach, a w najlepszym razie znajdziemy go w profesjonalnych zakładach gospodarowania odpadami. Problem polega na tym, że maleńkie buteleczki i słoiczki przelatają przez maszyny wyłapujące materiał do recyklingu.

Tego typu sprzęt jest zbudowany do przetwarzania opakowań w standardowym wymiarze. Te maleństwa najprawdopodobniej nie zostaną powtórnie wykorzystane

- mówi cytowana przez serwis Robyn Watkins z Holistic Beauty Group.

Nie wspominając o tym, że wyprodukowanie np. 3 małych opakowań o pojemności jednego dużego to znacznie większy uszczerbek dla planety. Świadomy konsument, któremu stan środowiska nie jest obojętny, będzie wiedział co wybrać.

Zobacz również: 6 sytuacji, w których maseczka węglowa może zaszkodzić Twojej skórze

Polecane wideo

7 najlepszych kosmetyków na trądzik. Wydasz na nie mniej niż 20 złotych!
7 najlepszych kosmetyków na trądzik. Wydasz na nie mniej niż 20 złotych! - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
TerrySchul (Ocena: 5) 30.12.2020 23:23
Zacznij zarabiać 82 $ / godzinę za pracę online z domu przez kilka godzin każdego dnia ... Otrzymuj regularne płatności co tydzień ... Wszystko, czego potrzebujesz, to komputer, łącze internetowe i trochę wolnego czasu....... 𝘄𝗼𝗿𝗸𝗿𝗲𝘃𝗶𝗲𝘄𝘀𝟭𝟬.𝗰𝗼𝗺
odpowiedz

Polecane dla Ciebie