Jest, a jakby go nie było - czyli jak wykonać make up no make up

Podrzucamy instrukcję krok po kroku.
Jest, a jakby go nie było - czyli jak wykonać make up no make up
fot. iStock
26.03.2019

Na co dzień rzadko kiedy potrzebujesz artystycznego, mocnego makijażu – takie stylizacje warto zostawić na wielkie wyjścia. A co, gdy wychodzisz na spacer, spotkanie ze znajomymi czy nawet do pracy? Wówczas najlepiej sprawdza się to, co naturalne! Make up no make up to makijażowy styl, który pozwoli ci wyglądać młodo, zdrowo i promiennie. Jak go wykonać? Podpowiadamy.

Make up no make up to makijaż, który z założenia ma pozostać niewidoczny. Choć zatuszuje niedoskonałości cery i wydobędzie jej wewnętrzny blask, tylko delikatnie podkreśli naturalne piękno. Zapomnij więc w nim o kolorowych, ciemnych cieniach do powiek, doklejaniu sztucznych rzęs czy podkładzie, który stworzy efekt maski. Postaw za to na:

Minimalizm w makijażu make up no make up jest mile widziany. To oznacza również sporą oszczędność czasu – na wykonanie takiej stylizacji potrzebujesz znacznie mniej czasu niż na stworzenie jej wieczorowej wersji. Od czego zacząć? Jak pracować krok po kroku? Oto najważniejsze zadania, które stoją przed tobą.

1. Pielęgnacja to absolutna podstawa

Make up no make up ma podkreślić naturalne piękno. Nie przykrywa ani nie tuszuje, a eksponuje prawdziwą urodę. Dlatego, jeżeli zależy ci na promiennym i zdrowym wyglądzie, zadbaj o dobry stan swojej skóry. Istotne jest, aby:

  • dokładnie oczyścić twarz i regularnie wykonywać peeling (jeśli twoja cera jest wrażliwa, sięgnij po kosmetyk enzymatyczny, który nie podrażni jej „szorstką” formułą),
  • intensywnie nawilżać – nawilżona skóra, z której wcześniej usunęłaś martwy naskórek, nie będzie wyglądała na przesuszoną i pozwoli ci uniknąć problemu „suchych skórek”. Działanie kremu możesz wzmocnić też odpowiednio dobranym olejkiem odżywczym.

Zadbaj również o okolice pod powiekami – tu skóra jest najcieńsza, więc wymaga najintensywniejszej pielęgnacji.

2. Przygotowania twarzy do makijażu

Promienny i nieskazitelny wygląd twarzy to fundament tego makijażu. Dlatego zacznij od podstaw i na pielęgnację nałóż bazę pod podkład. Do cery z problemami sprawdzi się np. ta oparta o naturalną glinkę, która przy okazji pomoże wypełnić głębsze pory.

3. Podkład mineralny – podstawa twojego makijażu

Dobrze dobrany podkład to absolutny must-have w naturalnym makijażu. Wybierając ten idealny, zwróć uwagę na:

  • typ wykończenia – w naturalnym makijażu, zamiast sięgać po podkład kryjący, postaw na wersję rozświetlającą lub (jeśli twoja skóra jest problematyczna, mieszana lub tłusta) matujący o średnim kryciu,
  • poziom jasności / ciemności – podkład powinien się dobrze zgrywać z kolorem twojej szyi (a nie nadgarstka!),
  • tonację kolorystyczną – do ciepłych typów urody pasują podkłady wpadające w żółć, do zimnej – w róż; znajdziesz również wersje neutralne,
  • formułę – prosty skład, np. taki, jaki oferuje naturalny podkład mineralny Annabelle Minerals, zapewni wsparcie dla pielęgnacji skóry, a sypka formuła umożliwi wygodą aplikację.

Pamiętaj, że podkład najlepiej zaaplikować cienkimi warstwami – specjalną gąbeczką lub dedykowanym pędzlem (najlepiej sprawdzi się flat top lub kabuki). Twoim celem jest wyrównanie kolorytu cery, a nie nałożenie na niej grubej powłoki kosmetyku.

4. Korektor pod oczy

Strefa pod oczami – podobnie jak w trakcie pielęgnacji – wymaga specjalnej uwagi. Zakryj cienie pod oczami i wygładź zmarszczki mimiczne, sięgając po korektor. Najlepiej, jeśli będzie minimalnie (czyli mniej więcej o 1 ton) jaśniejszy od podkładu. Wówczas twarz będzie bardziej promienna.

5. Puder

Puder pomoże utrwalić podkład oraz korektor i nada odpowiedniego wykończenia cerze. Jaki wybrać? Najlepiej transparentny lub w odcieniu zbliżonym do tonacji podkładu. W makijażu make-up no make-up sprawdzają się formuły lekko rozświetlające, które dodają skórze zdrowego blasku.

6. Konturowanie

To w stylu Kim Kardashian West zostaw na specjalne okazje. W dziennym subtelnym makijażu wybierz jaśniejsze produkty do konturowania – matowy bronzer w zimnej tonacji oraz róż w odcieniu delikatnej brzoskwini lub koralu. Aplikuj je bardzo oszczędnie, tak aby zaznaczyć kości policzkowe. Możesz również użyć subtelnego rozświetlacza na szczyty kości policzkowych, czubek nosa oraz łuk kupidyna.

7. Oczy i usta

W make-up no make-up możesz je zostawić zupełnie niepomalowane. Liczy się naturalny efekt. Możesz jednak postawić na delikatny akcent:

  • wycieniuj oczy jasnymi cieniami w tonacji nude – np. waniliowym beżem i brązem w odcieniu kawy z mlekiem,
  • wytuszuj górne rzęsy cieniem wydłużającym,
  • zaaplikuj na usta transparentny błyszczyk, balsam lub pomadkę w odcieniu cielistym o matowym lub półmatowym wykończeniu.

Nie zapomnij również delikatnie podkreślić brwi. Do dziennego, naturalnego makijażu wybierz kredkę / pomadę w odcieniu zbliżonym do naturalnego. Dzięki temu oprawa oczu nie stanie się zbyt wyrazista i nie będzie kontrastowała z subtelnym make-upem.

Voila – gotowe!

 

Materiał partnera

Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie