Czym się różni naturalna farba do włosów od tych popularnych marek?

Rozwiewamy wątpliwości i obalamy mity.
Czym się różni naturalna farba do włosów od tych popularnych marek?
fot. istock.com
04.06.2019

Często stosowanie dobrze nam znanych kosmetyków jest dla nas bardziej komfortowym rozwiązaniem niż eksperymentowanie. Dzieje się tak nierzadko w przypadku farb do włosów, które przez lata stosujemy, nie zmieniając ani koloru, ani producenta.

Istnieją natomiast alternatywy, które mogłyby dużo lepiej sprostać naszym oczekiwaniom. Czym się różni naturalna farba do włosów od tej z drogerii? 

Farba naturalna a farba z drogerii: porównanie cen

Cena to jeden z podstawowych wyznaczników, jakimi kierujemy się podczas dokonywania zakupów kosmetyków. Staramy się wybierać produkty dobrej jakości i w przystępnej cenie. Koszt naturalnych kosmetyków często odstrasza i z tego względu decydujemy się na gorsze produkty. Istotna informacja jest taka, że naturalna farba do włosów nie różni się ceną od tej z drogerii. Oczywiście znajdziemy też produkty dużo tańsze lub dużo droższe niż średnia, jednak zmiana tego kosmetyku na naturalny nie będzie stanowiła problemu w aspekcie ceny. W internetowym sklepie z naturalnymi kosmetykami Triny jest wiele różnorodnych produktów tego typu. Na www.triny.pl zajdziesz naturalne farby do włosów w różnorodnym zakresie cenowym. Możesz porównać sobie ceny, producentów oraz skład kosmetyków, a następie wybrać produkt odpowiedni do swoich potrzeb.

Naturalne farby do włosów - wytrzymałość i jakość koloru

Naturalna farba do włosów jest stworzona na bazie henny, znanej ci zapewne z pielęgnacji brwi czy rzęs. Henna to naturalny barwnik pozyskiwany z roślin. Jest on dostępny w wielu kolorach, a jego barwy i odcienie pochodzą z natury, dzięki czemu uzyskany podczas koloryzacji odcień jest niezwykle przyjemny w odbiorze. Ziołowe farby do włosów utrzymują się najczęściej około 4 tygodni, po czym ich kolor stopniowo traci na intensywności. Farby z drogerii mogą utrzymywać się nawet 6 tygodni, jednak utrata koloru przebiega inaczej. Farby te blakną i matowieją, co jeszcze bardziej uwidacznia pojawiające się odrosty.

Wpływ na strukturę włosa i skórę głowy

Dzięki temu, że farba naturalna jest wytworzona ze składników pochodzenia roślinnego, jej wpływ na strukturę włosa i skórę głowy jest dużo mniej inwazyjny. Często jest wzbogacona o dodatkowe minerały, które ochraniają pasma i odżywiają je. Stosując produkty naturalne, jesteśmy mniej narażeni na wystąpienie alergii i podrażnień. Składniki naturalnych farb są bezpieczniejsze dla naszego zdrowia. Tanie farby zawierają parabeny, silikony oraz inne nieznane substancje, które wpływają bardzo negatywnie na nasze samopoczucie. Skutki częstego stosowania tych produktów nie są do końca znane, jednak coraz częściej mówi się nawet o ich rakotwórczym działaniu.

Naturalne farby do włosów to przede wszystkim:

  • wysokiej jakości składniki - dużo lepsze od tych drogeryjnych
  • roślinne kosmetyki są bezpieczne i delikatne, dlatego mogą z nich korzystać osoby cierpiące na alergie bądź z wrażliwą skórą.

Materiał partnera

 

Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie