Kilka makijażowych trików, które odejmą ci lat

Dziś bierzemy na warsztat makijaż wieczorowy!
Kilka makijażowych trików, które odejmą ci lat
fot. Brooke Cagle / Unsplash
09.10.2019

Nie ma uniwersalnego makijażu wieczorowego. Ten typ make upu inaczej będzie wyglądał u młodziutkiej blondynki, a inaczej u 50-letniej brunetki. Ale zwłaszcza u pań dojrzałych makijaż wieczorowy powinien być wykonany zgodnie z kilkoma prostymi zasadami. Make-up dla cery dojrzałej zawsze powinien przede wszystkim niwelować zmarszczki oraz koncentrować się na akcentowaniu jednego najważniejszego elementu. W przypadku makijażu wieczorowego oznacza to, że jeśli zastosujemy zbyt wiele akcentów, niepotrzebnie dodamy sobie lat.

Zanim przystąpisz do makijażu wieczorowego

Jeszcze przed przystąpieniem do wykonania makijażu powinnaś odpowiedzieć sobie na pytanie, czy chcesz zaakcentować mocniej oko, usta, czy może kontur twarzy. Jeśli akcent ma wypadać na oku, warto tak dobrać inne składowe make upu, by nadmiernie nie obciążać twarzy. Nic nie wygląda gorzej u dojrzałej kobiety niż mocny makijaż, w którym podkreślone na ciemno są zarówno oczy, jak i usta.

Baza i podkład to najważniejsze elementy makijażu

Jeśli twoja cera nie jest wolna od widocznych zmarszczek, ale jednak nie lubisz ciężkich podkładów kryjących, zdecyduj się na subtelne konturowanie i krem BB. Ważne w przypadku make upu wieczorowego jest to, by cera była idealnie wygładzona. Ciężkie podkłady kryjące najlepiej zastąpić podkładami do cer mieszanych. Takimi, które z jednej strony nie obciążają skóry, a z drugiej wygładzają ją w newralgicznych miejscach.

Okolice oka - baza pod make up

Nawet jeżeli na co dzień nie używasz korektora pod oczy, w makijażu wieczorowym zdecydowanie powinnaś się do niego przekonać. Bez niego nie ma mowy o ładnie podkreślonym oku. By móc wykonać piękne smoky eye czy delikatne cieniowanie górnej powieki, musimy najpierw przygotować bazę. Tą bazą jest korektor (pod okiem i na powiece), który oprószamy z dołu jasnym pudrem. Od góry nakładamy na niego jasny cień opalizujący. Pamiętać należy w tym punkcie tylko o tym, by nie przesadzić z jasnością korektora, bo cały makijaż będzie wyglądał nienaturalnie.

Cienie czy kreska?

Makijaż powinien być dostosowany do budowy oka. W przypadku małych oczu nie warto stosować bardzo ciemnego smoky eye, bo efekt nie będzie doskonały. Znacznie lepiej delikatnie pocieniować linię załamania na powiece i dodać do tego idealnie wyrysowaną kreskę. Później wydłużający czy zagęszczający tusz do rzęs i kompletny makijaż oka gotowy.
Szczypta świeżości

By rozświetlić makijaż wieczorowy i nadać mu lekkości, konieczne będzie najpierw wyrównanie kolorytu skóry pudrem, a następnie wycieniowanie ciemniejszym kolorem pudru linii szczęki, policzków i brzegów czoła. Na koniec warto delikatnie musnąć różem obszar od szczytu policzków do ucha oraz dodać rozświetlacz, dla którego idealne miejsce to sam szczyt kości policzkowej.

Kosmetyki do makijażu wieczorowego dla cer dojrzałych powinno się wybierać z rozmysłem. Zanim zdecydujesz się na konkretny cień czy puder, doczytaj, dla jakiego rodzaju cery jest przeznaczony. Kosmetyki do oczu i okolic kupuj zawsze w sprawdzonych drogeriach internetowych, jak Neness.

Przed wielkimi wyjściami postaraj się chociaż raz zrobić test i wykonać  makijaż wcześniej w domu. To ustrzeże cię przed błędami, a ponadto pozwoli sprawdzić, jaka jest trwałość wybranych przez ciebie kosmetyków.

 

Materiał promocyjny

 

Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie