Jak „otworzyć” spojrzenie, jeżeli makijażowe triki nie wystarczą?

Czasem warto wspomóc się bardziej zaawansowanymi metodami.
Jak „otworzyć” spojrzenie, jeżeli makijażowe triki nie wystarczą?
fot. Luca Iaconelli / Unsplash
23.11.2019

Opadające powieki to defekt urody, który ma niekorzystny wpływ na wygląd całej twarzy: postarza i dodaje zmęczonego wyrazu. Problem ten bardzo często wpływa też niekorzystnie na wzrok ograniczając pole widzenia. Nic więc dziwnego, że nawet okuliści zalecają swoim pacjentom wykonywanie laserowej korekty powiek, gdy problem opadającej powieki zaczyna wpływać na komfort widzenia.

 

Opadające powieki – wpływ na wygląd i zdrowie oczu

Skóra okalająca oczy jest bardzo cienka i delikatna, dlatego na powiekach i wokół oczu najszybciej widoczne są zmarszczki i inne efekty starzenia skóry. Dlaczego powieki opadają? Ponieważ pod wpływem procesów starzenia skóra traci część włókien kolagenowych i w rezultacie wiotczeje – nie jest w stanie dobrze podtrzymywać powieki. Czasem opadanie powiek górnych może wynikać ze specyficznej budowy anatomicznej twarzy i wtedy dotyka też osoby młode.

Opadające powieki wpływają nie tylko na starszy i bardziej zmęczony wygląd twarzy, ale też stanowią problem okulistyczny. Długotrwałe ograniczenie pola widzenia przez opadającą powiekę jest niekorzystne dla wzroku, a także może stwarzać niebezpieczeństwo, np. podczas jazdy samochodem.

 

Kiedy zdecydować się na blefaroplastykę laserową?

W momencie, gdy zaczynasz czuć dyskomfort widzenia spowodowany z opadającą powieką, powinnaś skonsultować się ze specjalistą i rozważyć zabieg laserowej korekty powiek. Wskazaniem do blefaroplastyki są również względy estetyczne. Gdy nie pomagają już kosmetyki ujędrniające czy zakrywanie defektów warstwą makijażu, najlepiej zwrócić się do zaufanego specjalisty medycyny estetycznej i zapytać o najskuteczniejszy zabieg na opadające powieki. Zmagasz się z zaawansowanym problemem i zastanawiasz się, która metoda będzie lepsza: chirurgiczna czy laserowa korekta powiek? Obie metody są równie skuteczne, a użycie lasera sprzyja szybszemu gojeniu się i prawie nie zostawia po sobie śladu. Jednak ostateczną decyzję o sposobie wykonania zabiegu zawsze podejmuje lekarz podczas konsultacji z pacjentem.

 

Na czym polega laserowa korekta powiek?

W laserowej korekcji powiek najlepiej sprawdza się urządzenie Xide CO2 - laser frakcyjny używany m.in. przez specjalistów w krakowskim i katowickim Centrum DER-MED do blefaroplastyki, a także do innych zabiegów medycyny estetycznej: liftingu, redukcji zmarszczek czy usuwania blizn. Precyzja lasera frakcyjnego sprawia, że zabieg jest szybki i bezpieczny dla wzroku, czas rekonwalescencji krótki, a blizny praktycznie niewidoczne.

Laserowa korekta powiek składa się z kilku krótkich etapów:

  • znieczulenie miejscowe skóry powiek,
  • wykonanie dokładnego nacięcia skóry laserem,
  • usunięcie nadmiaru skóry z powieki górnej,
  • założenie szwów.

 

Czy zabieg pozostawia ślady?

Laserowa korekta powiek to zabieg, po którym praktycznie nie zostaje żaden ślad. Cienka blizna, która powstaje po zagojeniu się cięcia laserowego, ukryta jest w naturalnym załamaniu powieki, dlatego trzeba się bardzo postarać, by ją dostrzec! Jak to możliwe, że proces gojenia jest taki szybki, a blizna niewielka? Laser frakcyjny precyzyjnie przecina skórę i jednocześnie pobudza ją do intensywnej odbudowy, produkcji kolagenu i elastyny. Dzięki temu, że powoduje mikroskopijne uszkodzenia, skóra szybko się regeneruje, w trakcie rekonwalescencji obrzęki i siniaki są niewielkie, a po zagojeniu blizna jest prawie zupełnie niewidoczna. Blefaroplastyka chirurgiczna tego nie gwarantuje.

 

Opadająca powieka stała się dla ciebie męczącym problemem? Wejdź na stronę Centrum DER-MED w Krakowie lub Katowicach i dowiedz się więcej na temat wykonywanej tam laserowej korekty powiek.

 

Materiał promocyjny

 

Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie