Dlaczego warto zrobić depilację jeszcze przed latem?

Pomyśl o tym już dziś!
Dlaczego warto zrobić depilację jeszcze przed latem?
27.04.2018

Zabiegi laserowe są nie tylko niezwykle modne, ale i pomocne w dbaniu o piękny i zdrowy wygląd. Nie da się ukryć, iż depilacja laserowa jest najczęściej wykonywanym zabiegiem estetycznym wykorzystującym źródło lasera. Tradycyjne metody depilacji, takie jak golenie maszyną czy wosk dają krótkotrwałe i mało satysfakcjonujące efekty. Używanie jednorazowych maszynek, które ciągle trzeba wymieniać, a depilacja i tak jest nietrwała sprawia wiele kłopotów, wosk z kolei powoduje ból. Dodatkowo niosą ryzyko wrastania włosów, przebarwień i reakcji alergicznych. Alternatywą może być depilacja laserowa. Jest to nie tylko skuteczny zabieg, ale przede wszystkim bezbolesny. Dlatego wiele kobiet to właśnie depilację laserową wybiera jako najlepszą na lato. To szybka i bezinwazyjna metoda depilacji. Jeszcze jedną zaletą poddania się temu zabiegowi jest możliwość usunięcia owłosienia z każdej partii ciała, od nóg, przez pośladki, brzuch, plecy, pachy, ręce, aż po twarz.

Jak działa laser?

Do zabiegu depilacji wykorzystuje się laser, którego światło jest pochłaniane przez melaninę znajdującą się w mieszku włosowym. W ten sposób włosy ulegają zniszczeniu. Należy mieć świadomość, że efekt długotrwale gładkiej skóry wymaga co najmniej kilku powtórzeń depilacji. Po każdej kolejnej sesji włoski stają się dużo słabsze i jaśniejsze, a z czasem w ogóle przestają rosnąć. Trwałość zabiegu wynika z biologicznych właściwości skóry i mieszków włosowych, które po wypaleniu nie mają możliwości ponownego wzrostu. Wiązka światła lasera przenika przez skórę i niszczy mieszki włosowe, nie narusza jednak delikatnej struktury naskórka, dzięki czemu depilacja laserow jest bezpieczna i nie podrażnia. Po serii zabiegów – skóra jest pozbawiona zbędnego owłosienia i niejednokrotnie wygląda lepiej, niż tuż po usunięciu włosków tradycyjnymi metodami. Wybierając miejsce zabiegu warto przede wszystkim sprawdzić, czy używany laser jest wysokiej jakości, najlepiej jeśli będzie on posiadał certyfikat medyczny. Warto pamiętać o tym, aby przed rozpoczęciem właściwego zabiegu przeprowadzić próbę laserową na niewielkim fragmencie skóry, aby sprawdzić, jak skóra zareaguje i czy możliwe jest wykonanie depilacji.

Odpowiednie przygotowanie do zabiegu i pielęgnacja

Idąc na zabieg depilacji laserowej warto pamiętać o tym, aby wcześniej nie stosować na ciało balsamów ani kremów Ważne jest też, aby skóra była sucha i bez podrażnień. Koniecznością jest także ogolenie włosków maszynką, najlepiej na dzień przed zabiegiem. Aby zoptymalizować efekt i zapewnić skórze możliwość szybkiej regeneracji, a także dowiedzieć się czegoś więcej o przygotowaniach do zabiegu, a także ewentualnych przeciwwskazaniach warto wejść np na www.depilacja.pl i przeczytać porady, o tym, co trzeba wiedzieć decydując się na depilację laserową. Właściwe przygotowanie się do depilacji laserowej oraz odpowiednia pielęgnacja już po zabiegu pozwoli cieszyć się jedwabiście gładką skórą przez długi czas. Wbrew pozorom depilacja laserowa wcale nie musi być droga. Całkowity koszt usługi w stosunku do pozostałych, popularnych metod depilacji jest niższy i zamyka się w ściśle określonej kwocie. Nie trzeba bowiem wydawać pieniędzy na maszynki, wosk czy różnego rodzaju preparaty i środki ułatwiające golenie. Depilacja laserowa jest szybka, trwała i bezbolesna. Nic więc dziwnego, że to najpopularniejszy sposób na pozbycie się owłosienia przed latem.

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie