Więcej niż odzież: marki, które wykreowały swój unikalny styl

Przemysł odzieżowy już dawno przekroczył ramy tworzenia ubrań, butów czy przeróżnych akcesoriów odzieżowych. W obecnych czasach wszystkie znane marki odzieżowe nadają swoją własną wizję stylu.
Więcej niż odzież: marki, które wykreowały swój unikalny styl
fot. materiały prasowe
07.09.2018

Znana światowa marka oznacza wyjątkową jakość. Światowe domy mody, takie jak na przykład Versace, Hermès czy Kenzo produkują ubrania, perfumy, akcesoria odzieżowe charakteryzujące się najlepszą jakością materiałów, z których zostały wykonane. Jedyną różnicą tych firm jest ich własna idea. Luksus Versace, elegancja Hermès, oryginalność Kenzo przemawiają same za siebie i odzwierciedlają upodobania i zamiłowania ich właściciela.

Fenomen Versace

Błyskawiczny sukces Gianniego Versace wciąż pozostaje wielką zagadką. Obdarzony niebywałym talentem, młody krawiec z najuboższej części Włoch, Kalabrii, stał się nagle rozpoznawany na terenie całego kraju. Versace nie był obojętny dla społeczeństwa. Jedni go niemalże czcili, natomiast inny znienawidzili. Podejrzewano go o prowadzenie interesów ze środowiskiem mafijnym, podczas gdy ogół społeczeństwa obserwował i podziwiał jego talent.

Podobnie rzecz miała się z jego kolekcjami. Zawsze były zbyt odważne i zbyt jasne. Bezustannie wywoływały szereg emocji. Światowej sławy projektant mody upodobał sobie głębokie dekolty, mini oraz jasne barwy. Najwspanialsze cechy mody lat 80 - tych odnoszą się do marki Versace.

Podobnie jak suknie Versace, tak samo perfumy tej marki emanują seksualnością. Niektóre z nich najbardziej przychodzą nam na myśl, na przykład Bright Crystal, czy Crystal Noir.

Ewolucja Hermès

Dom mody Hermès wywodzi się z zakładu wytwarzającego amunicję dla jeźdźców w drugiej połowie XIX wieku, by w wieku XX stać się marką światowej sławy w dziedzinie mody. Szczyt popularności przypada na lata 50 i 60 XX wieku, gdy Grace Kelly, jako ówczesna księżniczka Monaco na wszystkich ważnych wydarzeniach nosiła jedynie torebki Hermès. W ramach podziękowania za jej zamiłowanie do tej marki, dom mody Hermès nazwał jedną z linii toreb jej imieniem.

Torebki Hermès (Birkin, Kelly, Constance) oprócz aspektu modowego stają się również korzystną inwestycją. Z roku na rok cena toreb wzrasta. Dziś zakup torby Birkin jest możliwy za $10,000.

Perfumy marki Hermès, to z całą pewnością szyk i elegancja. Najpopularniejsze z nich to Terre i Un Jardin Apres la Mousson.

Kenzo: Francuska marka z Japońską duszą

Japoński projektant Kenzo Takada stworzył swoją markę w Paryżu w latach 70 - tych. Zanim stał się sławny, Takada z wytrzymałością samuraja znosił lata bardzo ciężkiej pracy za niskie wynagrodzenie w Tokio.

Takada wyruszył na podbój Paryża, ale nigdy nie zapomniał o swoim pochodzeniu. Projektując w Paryżu nigdy nie wzorował się na innych projektantach mody, pozostając wiernym tradycji Japońskiej. Zdobył rozgłos i szacunek i wykreował modę na wszystko, co związane ze stylem Japońskim.

Po upływie 17 lat Takada stworzył markę perfum Kenzo. Pierwsze stworzone przez niego perfumy odniosły wielki sukces i otworzyły nowe drzwi dla tego domu mody. Perfumy Kenzo to połączenie kontrastów, kojarzą się z tajemniczością i są bardzo unikalne.

Ostateczny dotyk

Styliści zalecają, by nie oszczędzać na podstawowych elementach naszej garderoby ani na dodatkach. Dżinsy, koszula, suknia, płaszcz, buty i torba powinny być zawsze idealnie skrojone i dopasowane oraz wykonane z najwyższej jakości materiałów.

Najistotniejszą kwestią w kreowaniu wspaniałego wizerunku jest pewność siebie. Możesz iść bez makijażu z kucykiem na głowie, w zwykłych dżinsach, ale odpowiedni wybór perfum doda Ci pewności siebie.

 

Materiał promocyjny

Polecane wideo

Komentarze (1)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 08.09.2018 15:31
ciekawe
odpowiedz

Polecane dla Ciebie