7 rzeczy, których NIGDY nie powinnaś przechowywać w łazience

Na liście znalazły się m.in. pędzle do makijażu i maszynki do golenia.
7 rzeczy, których NIGDY nie powinnaś przechowywać w łazience
unsplash.com
06.07.2018

Ręka do góry, jeśli trzymasz szczoteczkę do zębów obok zlewu. Tak, to prawda, wszyscy to robią. Niestety okazuje się jednak, że ciepło i wilgoć panujące w łazience to wręcz idealne warunki dla rozwoju zarazków i bakterii. Oczywistym jest, że nie zaczniesz od dziś przechowywać szczoteczki do zębów na nocnej szafce w sypialni - to byłoby wyjątkowo dziwne - ale powinnaś rozważyć przeniesienie jej (oraz 7 innych rzezcy, o których piszemy w tym artykule) w inne miejsce w domu. Co Ty na to?

Zobacz także: 8 miesięcy temu przestała myć włosy. Teraz pokazuje, co się z nimi stało

unsplash.com

1. Leki

Trzymasz leki w łazienkowej apteczce? Nie rób tego! Stale zmieniająca się temperatura i duża wilgotność powietrza (zwłaszcza po gorącym prysznicu) może w OGROMNYM stopniu wpłynąć na skuteczność działania lekarstw! Trzymane w łazience mogą mieć także znacznie krótszy czas przydatności do spożycia! Dotyczy to absolutnie każdego rodzaju lekarstw. Począwszy od zwykłego ibuprofenu, na tabletkach antykoncepcyjnych kończąc. Najlepiej przechowywać je w chłodnym i suchym miejscu, np. w szafce nocnej lub kuchni.

Unsplash.com

2. Pędzle do makijażu

Podobnie jak w przypadku leków, ciepło i wilgoć mogą niekorzystnie wpłynąć na Twoje przybory do makijażu. Dodatkowo pędzle do makijażu i BeautyBlendery są prawdziwym siedliskiem bakterii, a nawet pleśni. Aby zapobiec ich rozwojowi, regularnie myj swoje przybory w ciepłej wodzie z mydłem i trzymaj je np. na toaletce w sypialni. 

iStock

3. Perfumy

Czy wiedziałaś, że Twoja ulubiona woda toaletowa zaczyna stopniowo degenerować się (utleniać) już w chwili pierwszego użycia? Ekspozycja na ciepło i wilgoć przyspiesza ten proces, niszcząc spójność molekularną i powodując szybsze psucie się zapachu. Perfumy powinnaś więc trzymać np. w sypialni. 

iStock

4. Ostrza do golenia

Długie przebywanie w wilgotnym pomieszczeniu może spowodować utlenienie i rdzewienie metalu. Ostrza do golenia przechowuj więc np. w szufladzie w sypialni (hermetyczne, nieotwarte opakowania mogą za to z powodzeniem leżeć w łazience), a po każdym użyciu wytrzyj je do sucha, by przedłużyć ich żywotność.

unsplash.com

5. Elektronika

Wysoka wilgotność może uszkodzić takie rzeczy, jak radio, iPoda, a nawet ładowarkę telefoniczną. Jeśli urządzenie nie jest specjalnie zaprojektowane do użytku w łazience (np. elektryczna szczoteczka do zębów), nie należy go tam zostawiać.

unsplash.com

6. Lakiery do paznokci

 Jeśli przechowujesz swoje lakiery w łazience, para może sprawić,  że staną się gęste i grudowate. Ciepło może również zmienić kolor, więc dla bezpieczeństwa swoich ulubionych lakierów, lepiej przechowuj je np. w lodówce.

unsplash.com

7. Kremy do opalania

Jeśli trzymasz swoje kremy do opalania w łazience, czym prędzej je stamtąd wyjmij, ponieważ ciepło i para mogą sprawić, że formuła stanie się wyjątkowo gęsta i nieprzyjemna, a krem może nawet... spleśnieć! 


Zobacz także: Znamy sposoby, dzięki którym Twoja opalenizna tak szybko nie zniknie

Polecane wideo

Komentarze (9)
Ocena: 4.56 / 5
gość (Ocena: 5) 07.07.2018 03:46
Nie wiem kto inteligentny inaczej trzyma leki w łazience... Na każdych lekach jest przecież napisane "przechowywać w chłodnym i suchym miejscu", a łazienka, szczególnie w trakcie kąpieli, do takich nie należy. W sumie żadna z tych rad nic mi nie dała. Żadnych z wyżej wymienionych rzeczy nie trzymam w łazience (może poza zwykłą golarką, ale ona jest w specjalnym koszyczku w którym może "odkapać" i wyschnac bez problemu). Tak, nawet szczoteczki. Odkąd mieszkam w bloku trzymam szczoteczke i pastę na komodzie. Nawet dentysta powiedział, że nie wolno trzymać jej zamkniętej w szafce w łazience - może i pasta powinna zabić bakterie i pleśń której nie widać jeszcze gołym okiem, ale dla mnie i tak fuj. A poza szafką nie będę jej trzymać w łazience, bo nikt mi nie zagwarantuje, że każdy kto do mnie przyjdzie w odwiedziny zamyka kibelek gdy spuszcza wodę (można sobie zobaczyć jak pięknie zarazki z toalety osiadaja na wszystkim w promieniu kilku metrów. Mniam). Żaden problem te 2 razy dziennie przenieść szczoteczke z pokoju do łazienki, i nigdy nie mam tak, że wieczorem lub rano włosie szczoteczki jest wilgotne. Obrzydlistwo.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 06.07.2018 17:48
Rozumiem,że ten kto pisał artykuł nie ma w łazience okna ani porządnej wentylacji,bo w moich łazienkach ani pleśni ani wilgoci nie ma...a wszystkie rzeczy przechowywane są w szafkach
zobacz odpowiedzi (5)
gość (Ocena: 1) 06.07.2018 17:13
Lakierów do paznokci nie trzyma się w lodówce
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie