Rzęsy jak marzenie!

Oczy mogą być prawdziwą ozdobą i atutem kobiety. Jednak aby osiągnąć efekt uwodzicielskiego spojrzenia, trzeba pielęgnować rzęsy. Odpowiednie kosmetyki potrafią je wydłużyć i pogrubić. Jak znaleźć takie, które jednocześnie nie podrażnią oczu?
Rzęsy jak marzenie!
03.12.2017

Długie, gęste rzęsy sprawiają, że nasze oczy wydają się większe i bardziej wyraziste, zaś cała twarz zyskuje na urodzie. Nic więc dziwnego, że od wieków kobiety starały się na różne sposoby poprawić kondycję i wygląd swoich rzęs. Stosowały metody naturalne, wymagające cierpliwości, czasu i systematyczności albo przyklejały sobie sztuczne włoski, co dawało nienaturalny efekt. Na szczęście dziś można mieć własne, a jednocześnie piękne rzęsy, dzięki zastosowaniu dostępnych na rynku preparatów do ich pielęgnacji.


Czym są rzęsy?

Są to rosnące na powiekach włoski, zbudowane w 97% z keratyny i w 3% z wody. Na górnej powiece jest ich 150-250, na dolnej 50-150. Ich życie trwa od 3 do 5 tygodni, po czym wypadają, a na ich miejsce wyrastają nowe. Każda z nas chciałaby, aby jej rzęsy były jak najdłuższe, ale na to niestety nie mamy wpływu, ponieważ ich długość jest uwarunkowana genetycznie. Średnio wynosi ona 10 mm, choć zdarzają się włoski dużo dłuższe - rekord to 64 mm. Natura, która nas w nie wyposażyła, nie miała bynajmniej na względzie dodawania nam urody. To tylko przyjemny efekt uboczny, ponieważ głównym zadaniem rzęs jest ochrona bardzo wrażliwych gałek ocznych przed owadami, zanieczyszczonym powietrzem i urazami. W tym celu włoski zostały wyposażone w bardzo wrażliwe receptory czuciowe, które sprawiają, że szybko reagujemy na najlżejsze bodźce dotykowe i zaciskamy powieki.

 

Czego potrzebują rzęsy?

Zadbane i długie rzęsy są nie tylko ochroną, ale również ozdobą oka. Zdarza się jednak, że zaczynają się łamać, wypadają i przerzedzają się. To znak, że nadeszła pora, aby zadbać o nie w sposób szczególny. Na początek dobrze jest ustalić powód tej złej kondycji. Może to być nieprawidłowo zbilansowana dieta lub źle dobrane kosmetyki. Wówczas warto udać się po poradę do dietetyka, a w sprawie preparatów kosmetycznych skonsultować się z kosmetyczką lub dermatologiem. A co z rzęsami, które z natury są cienkie i rzadkie? Czy nie ma sposobów na poprawę ich wyglądu?

Oczywiście, że są i to znane od bardzo dawna. Stosowały je już nasze prababki. Włoski na powiekach szczotkowały pędzelkiem zamoczonym w mieszance przygotowanej z czarnej herbaty i chininy. Zamiast tej pierwszej używano również naparu z liści orzecha włoskiego i chininy.

Inną metodą było smarowanie włosków maścią z wazeliny, oleju rycynowego i taniny, a także wykorzystywanie do tego celu popularnego tranu. Wszystkie te rozwiązania są jednak pracochłonne, a na ich efekty trzeba długo czekać. Czy nie ma sposobu na szybkie przywrócenie rzęsom dobrej kondycji i wyglądu? Na szczęście już jest. Taki sam rezultat jak ten, który uzyskamy, wykorzystując dobre rady naszych babć, przyniesie nam zastosowanie odżywki do rzęs, czyli tzw. serum.


Jak wybrać serum do rzęs?

Odżywki do rzęs to preparaty, które mają za zadanie dostarczyć naszym rzęsom składników poprawiających ich kondycję oraz stymulujących wzrost. Po ich zastosowaniu włoski stają się grubsze, gęstsze, mocniejsze. Najlepsze serum to takie, które jest:

- skuteczne (rzęsy stają się dłuższe, grubsze, ciemniejsze i mocniejsze),
- szybkie w działaniu (uzyskujemy efekt w krótkim czasie),
- bezpieczne (nie podrażnia oczu i skóry wokół nich),
- proste w aplikacji,
- szybkie we wchłanianiu,
- przystępne cenowo.

Jednym ze składników odżywek do rzęs jest ziele świetlika lekarskiego, wykorzystywane od wieków w łagodzeniu podrażnień oczu. Po jego aplikacji poprawia się również kondycja włosków – ich długość, grubość i barwa (stają się ciemniejsze). Jednym z preparatów zawierających ziele świetlika jest serum Inveo. Podobne działanie mają ekstrakty z pokrzywy, żeń-szenia, nagietka lekarskiego i zielonej herbaty. Podobnie jak preparaty z użyciem wazeliny czy tranu, serum należy stosować regularnie. Ale w przeciwieństwie do naszych babek, które długo czekały na efekty działania tych specyfików, dziś osiągniemy je dużo szybciej.


Długie, gęste rzęsy to marzenie, które może się spełnić. I to szybciej, niż myślisz. Wystarczy sięgnąć po odpowiednie serum do rzęs – skuteczne i bezpieczne.

 

Polecane wideo

Komentarze (3)

Ocena: 5 / 5
magdaLena (Ocena: 5) 18.08.2018 09:45
Ja też używam serum biotebala, bo po paru zabiegach przedłużania rzęsy straszni mi się polamały i musialam je skutecznie zregenerować. Bardzo dobrze działa i rzęsy wyraźnie urosły i się wzmocniły
zobacz odpowiedzi (1)
balbina (Ocena: 5) 17.01.2018 16:30
Mnie się w końcu udało i mam swoje wymarzone długie rzęsy. Parę tygodni temu zaczęłam stosować odżywkę do rzęs biotebal i efekt samą mnie zaskoczył. Rzęsy są o wiele dłuższe i gęstsze
odpowiedz

Polecane dla Ciebie