Zimowa pielęgnacja z beGLOSSY

19 Stycznia 2016

10 sposobów na pielęgnację skóry zimą!

beglossy

W Nowym Roku beGLOSSY powraca z podwójną energią i zapałem do działania! Tym razem eksperci beGLOSSY przygotowali zestaw kosmetyków kryjący się pod nazwą Zimowa Pielęgnacja. Zimą skóra potrzebuje wyjątkowej uwagi i troski, dlatego w tym miesiącu szczególną uwagę zwracamy na pielęgnację skóry, która narażona jest na działanie niskich temperatur.

Poznaj 10 sposobów na pielęgnację skóry zimą!

Oto wskazówki, które pomogą zachować nawilżoną i zdrową skórę podczas zimowych miesięcy. Przestrzegaj ich, a Twoja skóra będzie idealna na wiosnę!

 

1. STOSUJ KREMY Z FILTREM

Zimą rzadko możemy poczuć ciepło promieni słonecznych, ale nie oznacza to, że nie jesteśmy poddani ich działaniom. O tej porze roku promienie UVA oraz UVB działają równie intensywnie jak latem, wpływając na nasz organizm w negatywny sposób.

2. UNIKAJ GORĄCEJ WODY

Gorący prysznic wydawać by się mógł doskonałym zakończeniem chłodnego dnia, ale należy pamiętać, że zbyt duże ilości gorącej wody mogą wysuszyć skórę.

3. PIJ WIĘCEJ WODY

Zimno może sprawiać, że będziesz w ciągu dnia mniej spragniona, ale nie możesz zapominać o nawadnianiu się również od środka, bo właśnie tego potrzebuje Twoja skóra.

4. UŻYWAJ KREMÓW NAWILŻAJĄCYCH NA BAZIE OLEJKÓW

Kremy nawilżające na bazie olejków są bogate w witaminy C i E, dzięki czemu są w stanie utrzymać odpowiednio nawilżoną skórę przez dłuższy czas, niż te na bazie wody.

5. POSTAW NA NATURĘ

Spróbuj używać oleju kokosowego, miodu i aloesu dla zmiękczenia skóry. Te w 100% naturalne produkty pozostawią Twoją skórę miękką i pachnącą. beGLOSSY w styczniu również postawiło na naturę! W styczniowej edycji pudełka znajdziesz krem nawilżająco-dotleniający marki NAOBAY, który zawiera olej migdałowy! Wypróbuj go!

6. ZŁUSZCZAJ NASKÓREK

Skorzystaj z gotowych produktów lub stwórz swój własny peeling, który powinnaś stosować co najmniej dwa razy w tygodniu, w celu złuszczenia martwego naskórka.

7. NOŚ RĘKAWICZKI

To najprostsza metoda, utrzymująca Twoje dłonie z dala od zimnego, suchego powietrza oraz ochraniająca je przed pękaniem.

8. UŻYWAJ BALSAMÓW DO UST

Chroń usta przed suchym powietrzem i mocnym słońcem, nakładając na nie balsam z filtrem ochronnym SPF. Nie zapominaj również aby przynajmniej raz na dwa tygodnie robić im peeling.

9. NAWILŻAJ POWIETRZE

Nawilżacz powietrza to świetna inwestycja dla tych osób, które często mają problem z łuszczącą się, suchą skórą w trakcie zimy.

10. STARAJ SIĘ UNIKAĆ KURACJI PRZECIWTRĄDZIKOWYCH

Twoja skóra może nie poradzić sobie z ciężkimi kuracjami antytrądzikowymi w okresie zimowym, zwłaszcza dlatego, że takie kuracje są zwykle bardzo wysuszające.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (0)
ocena
0/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz