Redakcja testuje: Czy krem na blizny pomoże Ci pozbyć się rozstępów?

03 Sierpnia 2017

Poznaj produkty, dzięki którym Twoja skóra będzie oszałamiająco piękna.

blizan

BLIZAN Żel silikonowy na blizny
firma Artespharm
15g – ok. 12-20zł (lek bez recepty dostępny w aptekach internetowych i stacjonarnych)

BLIZAN to hipoalergiczny, przeźroczysty, szybko wysychający preparat, przeznaczony do leczenia blizn różnego pochodzenia; zarówno u dzieci jak i dorosłych. Preparat może być stosowany w przypadku bliznowców (keloidów), blizn przerostowych, blizn po operacjach plastycznych i chirurgicznych, blizn pooparzeniowych, pourazowych, blizn po zabiegach terapii laserowej, blizn po cesarskim cięciu, rozstępów powstałych w wyniku ciąży, zmian wagi lub okresów szybkiego wzrostu podczas dojrzewania oraz blizn potrądzikowych.

Właściwości:
Rany po wcześniejszych urazach mechanicznych, chemicznych, termicznych bądź po stanach chorobowych takich jak trądzik czy ospa pozostawiają po sobie blizny. Możemy jednak przyczynić się do tego, by były one jak najmniej widoczne. Blizny można leczyć na dwa sposoby - metodami inwazyjnymi i nieinwazyjnymi. Do metod inwazyjnych zaliczamy: chirurgiczne wycięcie blizny, krioterapię, laseroterapię, radioterapię, zastosowanie kortykosteroidów czy podanie wypełniaczy. Metody nieinwazyjne, natomiast, to terapia uciskowa oraz miejscowe stosowanie preparatów w postaci kremów i maści. Do niedawna preparaty te bazowały głównie na ekstrakcie z cebuli, który hamuje wzrost fibroblastów i działa bakteriobójczo. Pojawiła się już jednak nowoczesna metoda leczenia blizn tj. żele i opatrunki silikonowe. Żele silikonowe wykorzystują zjawisko okluzji, sprzyjające zmniejszeniu powierzchniowej utraty wody, przy jednoczesnym zwiększeniu uwodnienia tkanek. Dzięki temu ogranicza proces tworzenia nowych naczyń krwionośnych, syntezę kolagenu i hamuje procesy zapalne, co stwarza warunki niezbędne do prawidłowego leczenia blizn. Technologia silikonowego żelu BLIZAN poprawia wygląd blizn i zapobiega ich nadmiernej formacji. Blizan zmiękcza, uelastycznia oraz wygładza blizny. Żel silikonowy tworzy na powierzchni skóry cienką, nieprzepuszczalną dla wody membranę, utrzymując tym samym właściwą wilgotność skóry. Zmiękcza i uelastycznia blizny poprawiając ich wygląd. Redukuje przebarwienia, niweluje świąd i uczucie napięcia. Zapobiega powstawaniu blizn przerostowych, bliznowców oraz rozstępów. Żel BLIZAN można stosować w przypadku nowych jak i starych blizn.

Skład:
Mieszanina polisiloksanów.

Stosowanie:
Żel stosuje się zewnętrznie na skórę. Zaleca się, aby przed zastosowaniem żelu umyć oraz osuszyć miejsce jego aplikacji. Należy wycisnąć odrobinę żelu i delikatnie rozprowadzić go po całej powierzchni blizny. Następnie przez około minutę do trzech masować bliznę rozcierając żel - masaż dodatkowo wspomaga proces gojenia się blizn. Cienką warstwę żelu pozostawić na skórze aż wyschnie. Ewentualny nadmiar żelu można usunąć chusteczką. Rekomenduje się stosowanie żelu BLIZAN dwa razy dziennie. Preparat stosuje się na każdą świeżą bliznę już po zagojeniu się rany, na nieuszkodzoną skórę. Najlepsze efekty otrzymuje się w przypadku stosowania żelu w okresie do dwóch lat po zamknięciu rany.

Ważne informacje: Preparat BLIZAN jest dobrze tolerowany i rzadko powoduje działania niepożądane. Jednak w razie wystąpienia podrażnienia należy przerwać jego stosowanie.

BLIZAN – dlaczego warto?

Technologia silikonowego żelu BLIZAN poprawia wygląd blizn i zapobiega ich nadmiernej formacji. Preparat można stosować na każdą świeżą bliznę tuż po zagojeniu się rany na nieuszkodzoną skórę. Najkorzystniej jest stosować żel w okresie do dwóch lat po zamknięciu rany. Blizan należy wcierać masując jednocześnie bliznę przez 1-3 minut.

BLIZAN jest skuteczny:

- zmiękcza, uelastycznia i wygładza bliznę poprawiając jej wygląd

- utrzymuje właściwą wilgotność skóry

- zmniejsza przebarwienia blizn

- niweluje świąd i uczucie napięcia

- jest skuteczniejszy w działaniu niż preparaty na bazie ekstraktu z cebuli zawierającego alantoinę i heparynę1

 BLIZAN jest wszechstronny:

- leczy bliznowce, blizny przerostowe i potrądzikowe,

- leczy blizny po operacjach plastycznych, chirurgicznych i cesarskim cięciu,

- leczy blizny pooparzeniowe, pourazowe i po zabiegach terapii laserowej,

- leczy rozstępy powstałe w wyniku ciąży, zmian wagi lub okresów szybkiego wzrostu podczas
dojrzewania

- zapobiega powstawaniu blizn przerostowych i bliznowców oraz rozstępów

- jest przeznaczony do leczenia zarówno starych jak i nowych blizn

- może być stosowany u dorosłych i dzieci bez względu na wiek

 

BLIZAN jest komfortowy:

- jest przezroczysty i bezzapachowy

- szybko wysycha

- można nakładać makijaż po całkowitym wchłonięciu się żelu

- aplikacja jest rutynowa - dwa razy dziennie

- jest wygodny do aplikacji, nawet w trudno dostępne miejsca

 Preparaty silikonowe są bezpieczne:

Preparaty silikonowe są dobrze tolerowane i rzadko powodują działania niepożądane. Na dużych grupach pacjentów przeprowadzono badania z zastosowaniem żeli silikonowych, w wyniku których nie otrzymano żadnych działań niepożądanych, a blizny zmniejszyły się istotnie.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (2)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

agatka
(Ocena: 5)
2017-08-18 21:04:39

Póki blizny są świeże, można jeszcze dużo zdziałać. Smarowałam je od samego początku kremem regenerującym naskórek nano one i są praktycznie niewidoczne. Grunt to nie zaniedbać ich póki jest czas, bo potem to już tylko laser zostaje

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
czarnulka
(Ocena: 5)
2017-08-07 08:44:44

olej z pestek malin

polecam olejek www.labioskin.pl - najlepszy jaki miałam :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1