Blend-a-med Pro-Expert: Trzy razy lepsze czyszczenie, trzy razy lepsza ochrona

05 Października 2014

Zadbaj o swoje zęby, by olśniewać białym uśmiechem!

blend-a-med Pro-Expert

Coraz większe znaczenia mają dla nas zdrowie, energia i związane z nimi dobre samopoczucie. Zdrowiej się odżywiamy, uważniej czytamy etykiety na kupowanych produktach, inwestujemy w karnety na siłownię, czy do centrum fitness. Pora, by z równym zaangażowaniem podejść do zdrowia naszych zębów. Z nową pastą blend-a-med Pro-Expert Kompleksowa Ochrona możesz zostać ekspertem w dziedzinie właściwej higieny jamy ustnej.

Dla większości z nas podstawowym celem higieny jamy ustnej jest walka z próchnicą oraz zapobieganie powstawaniu ubytków. Fakt, próchnica to poważny problem, który dotyczy ludzi na całym świecie. Nieleczona prowadzi do powstawania ubytków w zębach i może przyczynić się do ich utraty. Jednak zdrowie naszej jamy ustnej jest narażone na wiele innych problemów, które, ignorowane, mogą skończyć się niezbyt przyjemnymi wizytami u dentysty.

Pierwszym z nich jest płytka nazębna - przezroczysta warstwa bakterii, które każdego dnia gromadzą się na powierzchni zębów. Jeżeli nie jest regularnie usuwana poprzez dokładne szczotkowanie, jej nadmiar powoduje osłabienie szkliwa, rozwój próchnicy i powstawanie kamienia nazębnego. Kamień nazębny, który ma kolor żółty lub brązowy, nie tylko przyczynia się do brzydkiego wyglądu zębów, ale powoduje także rozwój wielu chorób przyzębia.

Kolejne wyzwanie stanowi przeciwdziałanie chorobom dziąseł. Nawet sporadyczne krwawienie w trakcie szczotkowania, rozpulchnione lub zaczerwienione dziąsła, czy nieświeży oddech, powinny być dla nas powodem do niepokoju. Brak leczenia tych objawów może prowadzić do stanów zapalnych, a nawet do paradontozy czy zapalenia ozębnej. W skrajnych przypadkach choroby dziąseł mogą też powodować trwałe uszkodzenia kości utrzymującej zęby w szczęce, a co za tym idzie, utratę części uzębienia.

Inny problem stanowi osłabienie, czyli erozja szkliwa, która najczęściej spowodowana jest przez oddziaływanie naturalnych kwasów znajdujących się w cytrusach, sokach owocowych, czy winie. W efekcie osłabienia szkliwa, ząb, pozbawiony swojej naturalnej ochrony, staje się bardziej wrażliwy na bodźce zewnętrzne, takie jak wysoka lub niska temperatura. Mogą one powodować odczuwanie bólu, który utrudnia mycie zębów i przyczynia się do powstania kolejnych problemów.

Aby cieszyć się zdrowym uśmiechem należy również pamiętać o przywracaniu naturalnej bieli zębów, czyli usuwaniu przebarwień powierzchniowych, powstających w wyniku picia kawy, herbaty, czy czerwonego wina.

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (1)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2014-10-05 00:41:26

re: Blend-a-med Pro-Expert: Trzy razy lepsze czyszczenie, trzy razy lepsza ochrona

mam mega kaca :(

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1