Znaczenie najpopularniejszych tatuaży

07 Marca 2018

Zanim zdecydujesz się na konkretny wzór, poznaj jego symbolikę.

symbolika tatuażu

O tatuażach krąży wiele mitów. Mówi się na przykład, że najtrudniej jest zdecydować się na ten pierwszy. Potem idzie się za ciosem i kolejne wzory nie są już tak problematyczne. Oczywiście to jedynie legenda, bo wszystko zależy od osobowości danego człowieka. Jedni dokładnie sobie przemyślą, jaki chcą wzór i w którym miejscu na ciele, dla innych większe znaczenie będzie miała postać tatuatora.

- Nigdy nie obchodziło mnie, co dokładnie będę miała wytatuowane. Liczyło się tylko to, aby tatuaż wykonała mi konkretna tatuatorka, u której trzeba bardzo długo czekać na termin, bo jest niezwykle popularna i wykonuje na skórze prawdziwe dzieła sztuki – twierdzi Kasia z Warszawy.

Zupełnie inną filozofię wyznaje z kolei Magda, również na co dzień mieszkająca w stolicy:

- Od zawsze wiedziałam, że mój tatuaż musi nieść konkretne przesłanie. Nie było dla mnie ważne, czy wykonam go w Warszawie, Poznaniu, czy Tybecie. Marzyłam o konkretnym wzorze, który zawsze miał mi przypominać pewne wydarzenie z mojego życia.

Niektóre tatuaże cieszą się większą popularnością od pozostałych, a wszystko za sprawą ich symboliki. Dzisiaj opiszemy Wam znaczenie 7 najczęściej wybieranych.

Polecamy także: Fotogaleria: Słodkie TATUAŻE dla nastolatek (Wzorki & napisy – co wybierasz?)

Róża

Jeden z najbardziej niejednoznacznych symboli, który jest obecny w kulturze od zamierzchłych czasów. Może odnosić się zarówno do wiary (symbol chrystusowy, zmartwychwstanie, śmierć), ale także do uczuć. W tym drugim przypadku ogromne znaczenie ma kolor płatków. Czerwień oznacza namiętność i pasję, biel – niewinność; czerń – żałobę; a odcień różowy – radość.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (3)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2018-03-07 13:27:59

Moim zdaniem ludzie robiący sobie tego typu tatuaże nie mają własnego gustu i kierują się jedynie popularnością danego wzoru. Bardzo sobie cenię sztukę tatuażu - to są zwykłe tagi, a nie dzieła sztuki. Trochę, jak z zeszytu dziecka z podstawówki. Symbol nieskończoności jako tako się broni, bo jest prosty, minimalistyczny, ale reszta... W dodatku należy pamiętać, że nawet najlepiej wykonany tatuaż z biegiem lat blaknie i rozmywa się na skórze. Te wszystkie drobne tatuaże będą w przyszłości wyglądać, jak nieestetyczna plama (np. ptaki na załączonym zdjęciu będą wstrętne za +/- 10 lat.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-03-07 11:10:32

Ja po śmierci mojego narzeczonego wytatuowałam sobie jego pierwszą literę imienia wyglądającą jak nieskończoność i linię życia

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-03-07 10:02:54

ja marzę o gwiazdce i serduszku

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1