Zastrzyki piękności

09 Sierpnia 2008

Na mały biust, wąskie usta i zmarszczki. Cud w kosmetologii – kwas hialuronowy.

Zastrzyki piękności

Kwas hialuronowy stał się prawdziwym hitem w dziedzinie kosmetologii. Jest to substancja naturalnie występująca w organizmie, zatrzymująca wewnątrz skóry cząsteczki wody. Dzięki temu pobudza naskórek do produkcji kolagenu i elastyny, a w efekcie skóra jest gładka, napięta i dobrze nawilżona. Niestety, z wiekiem cząsteczek kwasu hialuronowego ubywa i pojawiają się zmarszczki. Jedyną skuteczną metodą, aby zniknęły, jest wypełnienie ich od środka syntetycznym kwasem hialuronowym. Utrzymuje się on w skórze kilka miesięcy, nawet do roku. Jeśli efekt zabiegu nam nie odpowiada, powrót do dawnego stanu można przyspieszyć, rozbijając kwas ultradźwiękami. Rozkład kwasu powoduje również wysoka temperatura, opalanie się, palenie, a nawet masaż.

Na rynku istnieje wiele preparatów kwasu hialuronowego (np. Restylane, Surgiderm, Juvaderm, Estelis, Teosyal). Każdy z nich ma wiele odmian, różniących się od siebie wielkością cząsteczek żelu. Lekarz indywidualnie dobiera rodzaj preparatu, w zależności od jego przeznaczenia oraz grubości i stanu skóry.

Wszystkie dostępne rodzaje kwasu hialuronowego są bezpieczne i nie uczulają.

Pamiętaj, aby zabiegi przeprowadzać w dobrych, sprawdzonych gabinetach. Jeśli ktoś proponuje ci bardzo niską cenę, lepiej zrezygnuj. Być może oferuje rozrzedzony kwas, krócej utrzymujący się w skórze.

Powiększanie biustu jest możliwe dzięki kwasowi Macrolane. Przed zabiegiem lekarz robi pacjentce USG oraz bada napięcie i grubość skóry, które muszą być odpowiednie, aby preparat dobrze się układał. Przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu są: ciąża, karmienie, duże torbiele, ryzyko zachorowania na raka piersi, zmiany w tkance piersiowej, choroby tarczycy, wątroby i nerek oraz zaburzenia krzepliwości krwi. Nie można go też przeprowadzać w czasie miesiączki. Podczas zabiegu (w znieczuleniu miejscowym) z boku piersi robi się malutkie, niewidoczne nacięcia i specjalną igłą wstrzykuje się przez nie preparat (między mięsień a gruczoł piersiowy). Przez tydzień po ostrzyknięciu trzeba nosić specjalny stanik, nie można spać na brzuchu, czasem występuje lekki obrzęk i zaczerwienienie. Zabieg kosztuje od 15 do 17 tys. zł, a jego efekt utrzymuje się około 2 lat.

Aby zlikwidować drobne zmarszczki mimiczne, niezbyt gęsty preparat wstrzykuje się płytko, w górne warstwy skóry właściwej. Zabieg kosztuje około 1200 zł. Głębokie zmarszczki (marionetki, doliny łez, bruzdy nosowo-wargowe) koryguje się gęstszym preparatem o większych cząsteczkach. Cena jednego zastrzyku oscyluje między 1100 - 1400 zł. W obu przypadkach kwas hialuronowy unosi skórę w miejscach, gdzie pojawiły się zmarszczki. Przed zastrzykiem skórę znieczula się kremem Emla. Efekt obu zabiegów widoczny jest natychmiast i utrzymuje się kilka miesięcy.

Kwasem hialuronowym można również skorygować kształt policzków i brody (2200 - 2500 zł). W tym celu bardzo gęste preparaty wstrzykuje się głęboko do tkanki podskórnej. Zabieg wymaga silnego znieczulenia, a po ostrzyknięciu nie wolno uciskać miejsc wypełnionych (aby preparat się nie przemieścił). Nowy kształt utrzymuje się od 6 do 8 miesięcy.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym (1300 zł) poprawia ich kształt i poziom nawilżenia. Zabieg jest bolesny, dlatego pacjentów poddaje się znieczuleniu stomatologicznemu. Niesie on jednak ze sobą pewne ryzyko – odrętwiałe usta mogą się źle ułożyć i po ostrzyknięciu będą nierówne. Po pierwszym zabiegu rezultat utrzymuje się od 4 do 5 miesięcy, a po kolejnych około roku.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (27)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2013-02-26 14:09:05

re: Zastrzyki piękności

ja tez uwazam ze dziala i efekty sa naprawde bardzo ladne ;))) ja robie w krakowie w osteomedzie i bardzo sobie chwale i to miejsce i pania doktor :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-04-03 08:06:59

kwas hialuronowy dziala, bardzo dobre i bezpieczne zabiegi robi dr Widerkiewicz z wawy

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-08-20 00:48:00

Lubię eksperymentować, ale upiększanie się SZTUCZYDŁAMI....TO NIE. Natura sama w sobie jest piękna i to w każdym wieku ! !

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-08-15 23:58:00

o loooooooooooool!!! za takie pieniądze tak krótkie okresy czasu! szok!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-08-15 18:08:00

Fajna rzecz,tylko krótkotrwała....

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-08-15 14:38:00

SZKODA ,ŻE BIUST TYLE KOSZTUJE I TAK KRÓTKO SIĘ UTRZYMUJE. LEPIEJ ZROBIĆ IMPLANTY W TEJ SAMEJ CENIE I PONOSIĆ PRZEZ 15 LAT

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-08-15 13:52:00

BoMbA heh:))

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-08-14 22:53:00

Szkoda ze powiększanie ust niesie ze sobą pewne ryzyko – "odrętwiałe usta mogą się źle ułożyć i po ostrzyknięciu będą nierówne"-hm...,moze któraś z pań ma za sobą doświadczenie powiększania ust?-proszę o rade.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-08-14 21:27:00

Ja tam sie boje jak widze igle do szycia spodni jak mi pobieraja krew to mdleje... Nigdy w zyciu bym sobie nie dala cos zrobic... Tak samo jak operacje tez nie... Ja sie po prostu jeszcze tego boje albo nie doroslam:D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-08-12 00:36:00

Jasne ,wszystko dla ludzi jesli tylko jest taka potrzeba to pewnie ze tak ,tez bym zrobila i moze kiedys to zrobie kto wie :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz