Zanim zrobisz sobie tatuaż…

04 Sierpnia 2009

Marzysz o tatuażu podobnym do tego, który ma Rihanna? Zanim go sobie zafundujesz, zapoznaj się z radami specjalistów.

Zanim zrobisz sobie tatuaż…

Marzysz o tatuażu podobnym do tego, który ma Rihanna? Zanim go sobie zafundujesz, zapoznaj się z radami specjalistów, by do końca życia nie żałować swojej decyzji. 

Po pierwsze, dobrze się zastanów, czy naprawdę chcesz tatuaż. Nie podejmuj decyzji z dnia na dzień, bo zobaczyłaś fajny u koleżanki. Może się okazać, że po kilku dniach zmienisz jednak zdanie. Musisz wziąć także pod uwagę, czy tatuaż nie będzie problemem w twojej pracy. Wielu pracodawców nie patrzy na nie przychylnym okiem. Tatuaż nie jest zaś czymś, czego pozbędziesz się z dnia na dzień – jego usunięcie jest możliwe, ale drogie i bolesne.

Jeśli nie jesteś przekonana do końca, możesz zrobić sobie na próbę tatuaż z henny. Dobrze jest również zdawać sobie sprawę z faktu, że tatuaż nie będzie wyglądał całe życie tak samo - starzeje się razem ze skórą. W związku z wchłanianiem przez nią barwnika, jego kolor będzie bladł, a rozciąganie skóry może powodować jego zniekształcenia. 

Wzory tatuaży można znaleźć w Internecie. W dobrym studiu również zaproponują ci coś ciekawego. Przemyślenia wymaga też to, gdzie chciałabyś mieć tatuaż. Jeśli pracujesz np. w biurze albo w innym miejscu, w którym wymagany jest elegancki wygląd, odpadają wszystkie widoczne miejsca na ciele. Kiedy już wybrałaś i wzór, i miejsce, najlepiej spytaj kogoś, co o nich sądzi. I nie obrażaj się, gdy jego opinia nie będzie pochlebna. Może naprawdę ten rysunek do ciebie nie pasuje i lepiej zamienić go na inny, zamiast potem wstydzić się przez lata. 

 

Wybór studia, w którym tatuaż zostanie zrobiony, jest najważniejszy, bo od tego głównie zależy przeprowadzenie zabiegu. Jeśli masz wytatuowanych znajomych, to najlepiej u nich zasięgnij porady. Gdy nie znasz nikogo, kto ma tatuaż, pozostaje ci Internet. To również dobre źródło informacji na ten temat. Szukaj komentarzy nie tylko o danym studiu, ale również o poszczególnych osobach, które w nim wykonują tatuaże. Sprawdź także, czy miejsce, w którym chcesz zrobić tatuaż, przeszło pomyślnie kontrole Sanepidu. Przy okazji – wcześniejsze zaszczepienie się na żółtaczkę nie jest takim złym pomysłem. Przy wyborze studia nie kieruj się nigdy oszczędnością pieniędzy – lepiej więcej zapłacić, a nie martwić się potem, że coś poszło nie tak. Kiedy już znajdziesz się w studiu, zwróć uwagę na przestrzegane w nim warunki higieny. Tatuażysta powinien pracować w jednorazowych rękawiczkach, igły też muszą być jednorazowe, a sprzęt sterylizowany. Gdybyś przy jakichkolwiek pytaniach na ten temat była zbywana, lepiej zmień studio. 

Oczywiście, musisz liczyć się z bólem podczas robienia tatuażu, ale to zależy już od miejsca na ciele (na plecach, ramionach, przedramionach, łydkach jest on mniej odczuwalny, natomiast w okolicach kości będzie większy) i indywidualnej odporności każdego człowieka. 

Możliwe jest też rozłożenie robienia tatuażu na kilka sesji. Skóra boli również po zrobieniu tatuażu, na który nakładany jest opatrunek. Aby gojenie przebiegało szybciej, stosuje się maści. Nie wolno zrywać strupków z tatuażu ani go drapać, kiedy skóra będzie swędziała. To grozi bliznami. Niewskazane jest opalanie się, a przez dwa następne miesiące trzeba używać kremów z wysokimi filtrami (tzn. powyżej dwudziestki). Lepiej też na początku nie chodzić na basen, bo chlor może podrażnić skórę. Gdyby gojenie nie przebiegało tak, jak powinno, nie zwlekaj i idź do lekarza.  

Jeśli do robienia tatuażu podejdziesz z głową, a nie na przykład pod wpływem alkoholu czy jednorazowego impulsu, to powinnaś być z niego zadowolona przez długie lata.

Agnieszka Subda

Zobacz także

Tatuaże ukrywające blizny – tak czy nie?

Rysunki na ciele mogą skutecznie odciągnąć uwagę od blizn!

Najbardziej wytatuowana kobieta świata 

Przez 20 lat nie robiła nic innego, jak tylko kolejne tatuaże. Dziś, w wieku 70 lat, może pochwalić się mianem rekordzistki w tej dziedzinie!

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (310)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Jowita
(Ocena: 5)
2016-02-04 19:00:09

re: Zanim zrobisz sobie tatuaż…

Wzorowanie się na cudzym tatuażu albo uleganie jakimś modom w tym temacie jest chore. Moda się zmieni, Rihanna spadnie z piedestału i co wtedy? Tatuaż należy robić z serca, aby za kilkanaście lat nie żałować. Pozdrawiam Tomka Rybaka, dzięki któremu mam swoje cudo na ramieniu! ;-)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Klaudia2701
(Ocena: 1)
2014-04-20 22:11:45

re: Zanim zrobisz sobie tatuaż…

Bzdura, bzdura i jeszcze raz bzdura! Jeśli o tatuaż się odpowiednio dba, to on nie blaknie! Kolejną rzeczą jest to, że to Tobie ma się podobać tatuaż, a nie pytasz innych o zdanie! A największa herezja jaką słyszałam, to że tatuaż, boli :/ Takie rzeczy tylko osoby, ktore nie przeżyły tego na własnej skórze mogą powiedzieć! Tatuaż, jest chyba jednym z najprzyjemniejszych uczuć jakie poznałam!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Polska kraj stereotypow
(Ocena: 5)
2013-11-18 18:53:13

re: Zanim zrobisz sobie tatuaż…

... Kiedy już wybrałaś i wzór, i miejsce, najlepiej spytaj kogoś, co o nich sądzi... Co za bzdura :-/ takie teksty moze pisac tylko ktos kto nie ma tatuazu i najmniejszego pojecia po co sie je robi! Tatuaz sie robi dla siebie nie dla opinii publicznej!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-04-07 14:12:01

Chciałabym zrobić sobie skrzydła anioła na łopatkach,jaki miała Kelly Osbourne(tylko bez napisu) Czy to dobry wybór?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-08-28 17:31:19

Mi się strasznie podobają tatuaże , więc mam jeden , ale myślę czy by nie zrobić czasem drugiego .. jak myślicie .. ;***

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-01-07 19:47:52

"Kiedy już wybrałaś i wzór, i miejsce, najlepiej spytaj kogoś, co o nich sądzi" Tatuaż robie dla siebie i zeby mi sie podobał a nie zeby komuś BEz Sensu

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-05-06 12:37:19

o co chodzi z tym spamowaniem ponizej !?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-12-07 20:52:25

Ja mam trzy tatuaże. Już kilka lat je mam i podobają mi się tak samo jak w dniu kiedy je robiłam.... ;p Wiem czego chcę i byłam i jestem ich pewna na 100% więc nie żałuję :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-10-25 14:22:12

najlepsze sa z henny

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-09-03 22:05:09

ja 3 dni temu zafundowałam sobie tatuazyk, wyszedł spory ale uwielbiam go :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz