Niewolnice urody: gdy troska o wygląd staje się uzależnieniem

11 Lipca 2016

Wszystkie chcemy dobrze wyglądać. To naturalne. Problem powstaje w momencie, gdy pogoń za idealnym wyglądem zaczyna górować nad zdrowym rozsądkiem.

niewolnica urody

Najpopularniejsza celebrytka świata Kim Kardashian to dla niejednej kobiety, przynajmniej w Stanach Zjednoczonych, ideał do naśladowania. W każdym razie jeśli chodzi o wygląd, bo zbyt wielu jej talentów nie znamy. Kardashian nie ma zresztą wyboru – popularność przyniosła jej głównie charakterystyczna powierzchowność, a zwłaszcza szerokie biodra i wypukłe pośladki. Gdy dziś porówna się zdjęcia żony Kanye Westa do tych sprzed paru lat, nie sposób nie zauważyć różnicy. Nie ma wątpliwości, że chirurg niejednokrotnie majstrował przy twarzy i sylwetce Kim. Powiększone usta, zoperowany nos, uniesione brwi, wymodelowane ciało… Długo można wymieniać.

W rodzinie Kardashianów dbanie o wygląd jest zresztą na porządku dziennym, a przyrodnia siostra Kim – 18-letnia Kylie Jenner, która stała się poniekąd nową idolką nastolatek, nie przypomina już samej siebie sprzed kilku lat. Wcześniej w cieniu swojej siostry, posągowej Kendall, dziś wygląda jak dobrze zrobiona trzydziestka, a zagraniczne tabloidy uwielbiają o niej pisać. Kylie z brzydkiego kaczątka stała się seksbombą, szkoda tylko, że nie obyło się bez skalpela. Zdaniem ekspertów dziewczyna przeszła przynajmniej kilka operacji plastycznych; jeden z informatorów magazynu plotkarskiego „OK!” stwierdził, że zabiegów upiększających mogło być w jej przypadku nawet dwanaście.

Żywe lalki

Dla współczesnej kobiety dbanie o wygląd to czynność zupełnie normalna i naturalna, jak mycie zębów czy czesanie włosów. Zawsze lubiłyśmy dobrze wyglądać; nieprzypadkowo mówi się o nas „płeć piękna”. Sęk w tym, że dziś troska o wygląd coraz częściej ociera się o obsesję, a w wielu przypadkach można mówić o uzależnieniu. „Żywe lalki Barbie” to kobiety z krwi i kości, które za sprawą licznych operacji plastycznych zmieniły się nie do poznania. Ukrainka Valeria Lukyanova, która na Facebooku ma ponad milion fanów, a na Instagramie ponad 350 tysięcy, faktycznie bardziej przypomina lalkę niż człowieka. Wyznała, że przeszła trzynaście operacji plastycznych.

26-latka chce zostać najbardziej sztuczną kobietą na świecie (Jest blisko?)

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (1)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2016-07-09 17:35:52

Kendall nie jest posągowa a piękna i to jest ta różnica pomiędzy nią a Kylie

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1