Twoja krew urody Ci doda, czyli co warto wiedzieć o wampirzym liftingu?

15 Października 2015

Lekarze twierdzą, że to eliksir młodości. Mezoterapia z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego jest hitem na całym świecie.

wampirzy lifting

Bar Refaeli, Kim Kardashian, Marta Grycan – to celebrytki, które pokazały się światu w dość niecodziennych okolicznościach. Bez makijażu, za to z twarzą wysmarowaną… ludzką krwią. Widok dość przerażający, jednak obsesyjnie dbające o wygląd gwiazdy twierdzą, że oto znalazły sposób na zatrzymanie młodości. Lekarze przekonują, że zabieg jest hitem wśród celebrytek i znakomicie wpływa na skórę.

Potocznie nazywa się go „wampirzym liftingiem”. Chodzi o mezoterapię osoczem bogatopłytkowym. Podczas zabiegu od pacjenta pobiera się jego krew, która następnie zostaje odwirowana w specjalnie przeznaczonym do tego urządzeniu.

Wyjaśnia to dr Marek Wasiluk z warszawskiego Centrum Medycyny Nowoczesnej Triclinium. – Osocze bogatopłytkowe uzyskiwane z własnej krwi pacjenta zawiera składniki, które wywołują naturalne reakcje fizjologiczne przyśpieszające i stymulujące gojenie się tkanek i powodujące prawidłową regenerację skóry kiedy na przykład się skaleczymy. Uwalniane płytki krwi i aktywne czynniki wzrostu powodują nie tylko krzepnięcie krwi, ale również silnie stymulują sąsiednie tkanki do odbudowy uszkodzonej skóry. Jest to proces fizjologiczny i dzieje się tak zarówno u młodej, jak i u starszej osoby. Jednak „rozleniwiony”, straszy organizm reaguje słabiej i dlatego potrzebuje silniejszego bodźca, który wywoła podobne efekty jak po uszkodzeniu tkanki, czyli zmobilizuje go do szybkiego działania i aktywowania procesów naprawczych.

Skóra ostrzykiwana jest koncentratem krwi zawierającym płytki w dużym stężeniu; w procesie odwirowania uzyskuje się jedną warstwę zawierającą oddzielone erytrocyty, drugą zawierającą koncentrat PRP (autogenne osocze bogatopłytowe – platelet-rich plasma) i trzecią z osoczem ubogopłytkowym. Niepotrzebne składniki zostają zutylizowane.

Uzyskane w ten sposób osocze bogatopłytkowe wstrzykiwane jest w skórę na zasadzie iniekcji (zastrzyków), czyli mezoterapii. Tak oto rozpoczyna się naprawa tkanek i regeneracja skóry. Komórki zostają podstępem zmuszone do pracy; uruchomione zostają te same procesy, co przy skaleczeniu.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (1)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2015-10-15 13:07:03

re: Twoja krew urody Ci doda, czyli co warto wiedzieć o wampirzym liftingu?

A ja robilam i efekt zaden... Dermapen znacznie lepszy

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1