Sposoby na gładkie nogi

08 Sierpnia 2008

W starożytności do depilacji używano skorupy żółwi. W latach 20. XX wieku pojawił się preparat z woskiem pszczelim i żywicą. Dziś dostępnych jest wiele metod usuwania zbędnych włosków. Różnią się ceną i skutecznością.

Sposoby na gładkie nogi

Maszynka (3 zł)

Przed rozpoczęciem golenia zmiękcz skórę wodą i żelem pod prysznic. Odczekaj kilka minut i przystąp do dzieła. Nie przesuwaj wielokrotnie maszynki po tym samym fragmencie skóry. Wydepilowane nogi polej letnim strumieniem wody i delikatnie osusz ręcznikiem – nie pocieraj! Na koniec wetrzyj w nie łagodzący balsam (Bielenda Vanity, mleczko po depilacji, 200 ml, 9 zł). Maszynkę zmieniaj co 2 - 3 golenia, inaczej stępione ostrza będą kaleczyć skórę.

Krem do depilacji (20 zł)

Kremy depilujące powodują rozpuszczenie się łodygi włosa, nie niszcząc niestety jego korzenia. Zawierają substancje nawilżające i łagodzące podrażnienia, dzięki czemu skóra po zabiegu jest miękka i gładka. Przestrzegaj instrukcji producenta dołączonej do kosmetyku i nie przedłużaj czasu działania preparatu na skórze. Przed depilacją nowym kremem, warto wcześniej zrobić próbę uczuleniową na niewielkim fragmencie skóry na nadgarstku.

Depilacja woskiem (100 zł)

Polega na usuwaniu włosków wraz z cebulkami, zimnym lub ciepłym woskiem. Po zabiegu włoski odrastają wolniej i są słabsze. Niestety, metoda ta czasami powoduje zapalenie mieszków włosowych w postaci czerwonych krostek.

Depilator elektryczny (150 zł)

Wyrywa włoski wraz z cebulkami, a odrastają one słabsze i jaśniejsze. Metoda bardzo skuteczna, ale i bolesna. Na szczęście, z każdą kolejną depilacją zabieg boli mniej. Z użyciem depilatora wiąże się ryzyko zapalenia mieszków włosowych.

Pasta cukrowa (170 zł)

Od tysięcy lat używana przez kobiety z Bliskiego Wschodu. Nie podrażnia skóry i składa się naturalnych składników. Zawiera wodę, cukier, sok cytrynowy i zioła. Pojemniczek z pastą trzeba podgrzać, dzięki temu uzyskuje się karmelową maskę, którą nakłada się zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów. Następnie, szybkim ruchem zdziera się ją pod włos. Zabieg powtarza się. Depilację pastą cukrową można przeprowadzić w gabinecie kosmetycznym lub w domu (np. Camsakizi, ok. 40 zł).

Przepis na domową pastę cukrową:

  • ¾ szklanki wody,
  • ½ szklanki cukru,
  • ½ cytryny,
  • ½ łyżeczki rumianku.

Podgrzej wodę i cukier z cytryną, poczekaj, aż zmieni kolor. Następnie dosyp pół łyżeczki rumianku. Przestudź, wygnieć w palcach niewielką kulkę i nałóż ją na skórę. Wygładź pastę, odczekaj chwilę i zerwij. Czynność powtórz na kolejnych fragmentach skóry. Przygotowaną własnoręcznie masę można przechowywać w lodówce nawet przez kilka miesięcy. Przed następnym użyciem lekko ją podgrzej.

Elektroliza (70 zł/ok. 20 włosków)

Ta metoda wykorzystuje działanie prądu elektrycznego, który częściowo lub całkowicie niszczy mieszek włosowy. Elektroliza jest czasochłonna i kosztowna, ponieważ jedno wkłucie igły unicestwia tylko jeden włosek. Po zabiegu powstaje strupek, który znika po kilku dniach. By osiągnąć zadowalający efekt, zabieg trzeba powtórzyć. Przeciwwskazaniami do elektrolizy są: choroby tarczycy, rozrusznik serca, ciąża.

Depilacja laserowa (500 zł/łydki)

Najlepiej przeprowadzać ją u doświadczonego dermatologa. Przy pierwszej depilacji laserowej zniszczeniu ulegają tylko włosy w fazie wzrostu, więc zabieg trzeba powtórzyć kilkakrotnie. Im ciemniejsze włosy i jaśniejsza skóra, tym lepszy oraz szybszy efekt depilacji. Poddanej działaniu lasera skóry nie można wystawiać na promienie słoneczne.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (114)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2012-09-17 16:33:44

Tutaj wpisz treść komentarza do Sposoby na gładkie nogi...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-02-02 10:06:47

sposobów na gładkie nogi jest sporo tylko trzeba się zastanowić nad tym jaka metoda będzie dla nas najlepsza. w moim przypadku odpada wosk i depilator. Bo jest to dla mnie zbyt uciążliwe. Maszynka też się nie sprawdza, bo włosy zbyt szybko odrastają, Najlepsza jest dla mnie depilacja laserem. Byłam na kilku zabiegach w studiu laser i teraz mam po problemie ze zbędnymi włoskami.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-04-27 20:35:56

ta pasta cukrowa domowej roboty nie chce mi działać ;/

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-04-18 15:50:11

jak użyję pasty cukrowej to na ile bd miała spokój z włoskami?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-04-18 15:49:27

jak użyję pasty cukrowej to na ile będę miała spokój z włoskami??

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-11-20 09:46:08

a taka pastę cukrową można używać też do depilacji pach czy okolic bikini czy nie bardzo.?? ;)) bo przydałby się spokój na dłuższy czas z owłosieniem w tamtych okolicach. jeżeli nie to pozostaje mi codzienne golenie się jak dotychczas było:)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-06-28 12:11:00

Co do tej pasty, to ta cytryna ma być w postaci owocu czy samego soku ?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-11-14 11:05:44

Boże to chyba logiczne że w postaci soku, przecież jak wrzucisz całą cytrynę to co Ci z niej? Tępota się szerzy...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-06-26 15:13:51

http://www.okazje.info.pl/sprzet-agd/depilatory/opis,opinie/ sugerowanie się opiniami innych przed kupnem depilatora to przydatna sprawa ;) sama skorzystałam i nie żałuję, bo naprawdę dobrego Philipsa kupiłam :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-06-18 17:45:00

haha ;d właśnie m tagi trochę nie pasują xD

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-06-12 11:24:00

HAHAHAH !! Jakie tagi xD

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz