Septum piercing. Tak czy nie?

26 Czerwca 2016

Czy warto zdecydować się na septum piercing?

septum

Moda na kolczykowanie ciała nie mija. Kilkanaście lat temu każda dziewczyna pragnęła mieć kolczyk w pępku, ale teraz bardzo dużą popularnością cieszy się septum piercing, czyli kolczyk w przegrodzie nosowej. Z pewnością przyczyniły się do niej gwiazdy, które zdecydowały się na tę ozdobę twarzy. Są to m. in. Jessica Biel, Lady Gaga, Rihanna czy Katy Perry.

Osoby, które rozważają septum piercing, muszą wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Przede wszystkim kwestię bólu i zdrowia. Wiele osób podkreśla, że przebicie przegrody nosowej jest bardzo bolesne, może wywoływać zamroczenie, zawroty głowy oraz ból twarzy. Są osoby deklarujące, że ból całkowicie ustąpił dopiero po kilku miesiącach, ale trzeba wziąć pod uwagę, że to doświadczenie u każdego objawia się inaczej. Z septum piercing wiąże się także spore ryzyko krzywego przekłucia przegrody. Wszystko zależy od doświadczenia osoby podejmującej się zabiegu, ale także od warunków naturalnych, bo można mieć krzywą przegrodę nosową. Wtedy efekt raczej nie będzie zbyt urzekający. Tiny Tatz z Nowego Jorku, który od trzech lat zajmuje się piercingiem, podkreśla, jak ważny jest wybór specjalisty. – Jest pewien obszar pod chrząstką, który trzeba przebić. To jest trudne, ponieważ uderzasz pomiędzy dwoma nozdrzami, dlatego musisz się upewnić, że nie celujesz w nozdrze i używasz odpowiednich narzędzi – mówi.

Jeżeli chodzi o czas gojenia, zazwyczaj jest to okres od sześciu do ośmiu tygodni i przed tym czasem biżuteria nie może być zmieniona na inny model. Do dwóch tygodni może utrzymywać się obrzęk, zaczerwienie czy zasinienie. Nie należy w tym czasie bawić się kolczykiem, najlepiej pozostawić zaogniony obszar w spokoju. Aby przyspieszyć proces gojenia, warto zadbać o zdrową dietę, wysypianie się i unikanie stresu. Ten ostatni może opóźnić gojenie w czasie nawet o 40%. Wskazane jest także przyjmowanie suplementów, np. witaminy B czy żelaza.

Bardzo ważne jest zachowanie odpowiedniej higieny. Czyste dłonie to podstawa, zanim zaczniesz dotykać nimi przekłutego obszaru i czyścić kolczyk. Najlepiej robić to za pomocą roztworu soli fizjologicznej dwa, a nawet trzy razy na dobę. Można także używać bezzapachowego mydła antybakteryjnego. Kolczyk należy potem dokładnie oczyścić i lepiej nie pozostawiać mydła na ozdobie dłużej niż przez 30 sekund. Do osuszenia warto wykorzystać jednorazowy, papierowy ręcznik w celu zapewnienia jak największej higieny. Jeżeli pojawi się podejrzenie infekcji, trzeba niezwłocznie udać się do lekarza.

Kiedy septum piercing się znudzi, można z niego zrezygnować. Nie jest to zabieg, który pozostawia po sobie trwały ślad. Wystarczy wyjąć kolczyk i regularnie czyścić przekłute miejsce do momentu, aż otwór zaniknie. Powinien pozostać najwyżej niewielki ślad. Osoby, które mają kolczyk w przegrodzie nosowej, mogą nosić przy sobie zapasowy model na wypadek zgubienia czy uszkodzenia pierwszego.

Zobacz także: Nie uwierzysz, co skrywa się w zatkanych porach. Mocne ZDJĘCIA!

 

Źródło: www.bodypiercing.org.pl/, www.bustle.com/

 

 

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (12)
ocena
4.7/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2016-06-29 20:01:05

Mam ten kolczyk i jest super, ale przebicie bardzo bolało. Nie pasuje każdemu, ale plusem jest to, że gdy chcemy go wyjąć na stałe, to blizny nie ma, no i do tego można go chować, gdy jest taka potrzeba w pracy np.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-06-28 20:00:26

ohydne i okropne potrafię zrozumieć czemu dziewczyny robią to swoim pięknym buziom!dla mnie to kicz i tandeta..ale to tylko moje zdanie;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-06-27 15:29:33

re: Septum piercing. Tak czy nie?

Mam od trzech lat i bardzo lubię. Nie wyjmę go jeszcze dłuuugo, bo mam pracę, w której nikt nie zwraca uwagi na wygląd, także - piercing i tatuaże nikogo nie dziwią.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-06-27 12:43:57

re: Septum piercing. Tak czy nie?

Każdy robi ze swoim ciałem to co mu się podoba. Przecież to normalne że kolczykowanie boli.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-06-27 10:01:17

re: Septum piercing. Tak czy nie?

jak to wygląda? Jak kolczyk w nosie u krowy... Ale o gustach się podobno nie dyskutuje... więc nakryjmy to płachtą milczenia

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-06-26 14:12:48

re: Septum piercing. Tak czy nie?

Protestujmy przeciwko wywozowi polskich koni na rzeź do Japonii! Podróż ma trwać nawet do 30 dni - to będzie koszmar dla tych zwierząt - bez dostatecznej ilości jedzenia, wody, opieki weterynaryjnej, z kontuzjami, chore, z połamanymi nogami będą musiały jechać tygodniami we własnych odchodach. Nie dopuśćmy do tego! Te zwierzęta pracują ciężko dla człowieka przez całe swoje życie, często to praca ponad siły... Zajrzyjcie na stronę Fundacji Tara, albo F.W.K. (Front Wyzwolenia Koni)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
P
(Ocena: 5)
2016-06-26 13:12:51

re: Septum piercing. Tak czy nie?

Ja musialam wyjac bo co by nie bylo, wiecznie cieklo mi z nosa :(

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-06-26 10:23:56

re: Septum piercing. Tak czy nie?

większość gwiazdek nosi tzw face septum, czyli kolczyk, który tyko ścisna przegrode nosową, bez potrzeby jej przebijania. Sam zabieg jest rzeczywiście bolesny i długo się boli, ODpada w przypadku osób z silną alergią.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-06-26 09:20:38

re: Septum piercing. Tak czy nie?

Wytatuowanej dziewczynie ze zdjęcia pasuje

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2016-06-26 16:17:32

To prawda. Niestety na polskich ulicach co najmniej 90% nie ma takich pełnych ust i tak idealnie zrobionej w Photoshopie twarzy, więc wyglądają jak nalane krówki z cienkimi nitkami pomalowanymi ciemną pomadką. Do tego koniecznie crop top, spodenki do połowy tyłka (tyłek nie jest zrobiony u Chodakowskiej niestety), Superstary i te dwa śmieszne warkocze na włosach. Takie dużo biedniejsze i brzydsze wersje Kylie Jenner :).

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-06-28 09:01:51

Haha :) idealnie to ujęłaś. Wiadomo że fajnie się inspirować, ale niewiele kobiet jest w stanie "dać radę" takiej stylówce i prawie zawsze efekt jest bardziej komiczny niż ładny

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz