Przyczyny powstawania pryszczy, o których NIE MIAŁAŚ POJĘCIA

22 Lipca 2017

To dlatego nie możesz się ich pozbyć!

pryszcze

Pryszcze nie tylko szpecą skórę, ale są sygnałem ostrzegawczym. Coś złego dzieje się z organizmem. Przyczyną wyprysków może być niezdrowe odżywianie, odwodnienie, problemy hormonalne i zbyt duży stres. Niejednokrotnie powody okazują się mniej oczywiste. Coraz częściej problemy z cerą dotyczą nie tylko grupy nastolatków. Borykają się z nimi nawet trzydziestolatki. O jakie dokładnie przyczyny powstawania trądziku chodzi?

Kawa

Kawa jest słabością wielu z nas. Niektóre kobiety nie wyobrażają sobie poranka bez kawy, a już na pewno nie 8-godzinnego dnia pracy. Ale nie mamy dobrych wiadomości. Poza tym, że kawa wpływa na problem z zajściem w ciążę, negatywnie działa też na cerę. Nic się nie stanie, jeżeli nie przesadzisz z ilością, ale więcej niż jedna kawa dziennie to zbyt duża dawka. Twoja skóra będzie przesuszona i mogą pojawić się na niej wypryski. Lepiej zastąp ją ziołową herbatą.

Pędzle do twarzy/gąbeczki do makijażu

Czy regularnie czyścisz pędzle do twarzy i wymieniasz gąbeczki do nakładania podkładu? Pomyśl o resztkach kosmetyku zalegających w strukturze tych przedmiotów przez kilka tygodni, a może nawet miesięcy. Do tego dochodzi kurz, brud i bakterie. Już wiesz dlaczego, nie możesz pozbyć się pryszczy? Gąbeczki co jakiś czas kupuj nowe, a po każdym użyciu nie zapomnij dokładnie wyczyścić. Do czyszczenia pędzli można kupić dedykowany temu specyfik. Znajdziesz go w drogeriach kosmetycznych.

Dłonie

Wiele osób zmaga się z problemami skóry, ponieważ ma nawyk dotykania policzków, czoła, podbródka, a nawet rozdrapywania i wyciskania wykwitów. Ludzie bardzo często robią to brudnymi rękami. To najlepsza droga do powstania stanu zapalnego, a niewykluczone, że także blizn. Myj często ręce i postaraj się odzwyczaić od nawyku dotykania nimi twarzy.

Zobacz także: Do niedawna nikt nie wiedział, jak naprawdę wygląda jej twarz. Zmyła makijaż i...

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (0)
ocena
0/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz