Pożegnaj się z tunelami w uszach na zawsze! (Jak przebiega zabieg rekonstrukcji płatka ucha?)

Artykuł przydatny dla wszystkich osób, które chciałyby pozbyć się dziur w uszach, powstałych w wyniku noszenia tuneli.
Pożegnaj się z tunelami w uszach na zawsze! (Jak przebiega zabieg rekonstrukcji płatka ucha?)
06.11.2013

Nowy sposób na piercing

Tunele, będące rodzajem piercingu, stały się popularną formą ozdabiania ciała na całym świecie, w tym również w Polsce. Moda na tunel wywodzi się z tradycji plemion afrykańskich i australijskich, wśród których rozciąganie części ciała jest uznawane za kanon piękna. W naszej kulturze tunele są umieszczane najczęściej w uszach – zamiast kolczyków. Tunele mogą powstać na dwa sposoby: poprzez stopniowe rozpychanie dziurki w płatku ucha coraz większymi ekspanderami (jest to metoda wolniejsza, ale i mniej bolesna) lub poprzez nacięcie płatka ucha i wycięcie jego fragmentu do pożądanego rozmiaru (osiąga się natychmiastowy efekt). Tunele mogą osiągać średnicę od kilku milimetrów do kilku, a nawet kilkunastu centymetrów.

Czas na zmiany

Podobnie jak w przypadku tatuaży, usuwanie tuneli nie należy do najłatwiejszych. Samodzielnie zrastają się jedynie te najmniejsze – o średnicy ok. 2-3 mm. W pozostałych przypadkach konieczna jest interwencja chirurga. Naprzeciw wszystkim amatorom piercingu, którzy pragną przywrócić swoje uszy do naturalnego stanu, wychodzi klinika medycyny estetycznej Rclinic, która wprowadziła do swojej oferty chirurgiczny zabieg odtworzenia płatka ucha. - Decydując się na piercing, bądź rezygnując z niego, należy zadbać o profesjonalną opiekę. Amatorskie, domowe metody robienia tuneli, bądź ich usuwania, wielokrotnie kończą się poważnymi i bolesnymi infekcjami skóry. Tylko chirurgia plastyczna umożliwia szybkie i bezpieczne usunięcie otworu w płatku ucha – wyjaśnia dr Marcin Jadczak z Rclinic.

tunele w uszach

Szybkie pożegnanie z piercingiem

Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym i polega na usunięciu pierścienia skóry, powstałego wskutek rozpychania płatka ucha i noszenia tuneli. Płatek ucha zostaje zrekonstruowany z jego pozostałej części i przyszyty z powrotem do twarzy, aby przywrócić mu jego naturalny kształt. Po zabiegu pozostaje mała, praktycznie niewidoczna blizna u podstawy ucha. Metoda rekonstrukcji ucha po tunelu, poprzez plastykę płatka ucha, jest zabiegiem bezpiecznym i skutecznym. Efekt jest natychmiastowy, a czas rekonwalescencji po zabiegu jest minimalny – już następnego dnia można wrócić do obowiązków (w przypadku znieczulenia ogólnego – dwa dni po zabiegu).

- Zdecydowanie się na piercing czy tatuaż jest poważną decyzją, ponieważ te zmiany na ciele są bardzo trwałe i znacząco wpływają na wygląd naszej skóry. Zdecydowaliśmy się na wprowadzenie zabiegu rekonstrukcji płatka ucha do naszej oferty, ponieważ, podobnie jak przy kwestii laserowego usuwania tatuaży, wiele osób pragnie wrócić do naturalnego wyglądu danej części ciała i rezygnuje z piercingu uszu – tłumaczy dr Robert Chmielewski, Rclinic.

Zabieg odtworzenia płatka ucha przeprowadza dr Marcin Jadczak, specjalista chirurgii plastycznej. Więcej informacji o zabiegu można uzyskać bezpośrednio w klinice pod numerem 22 828 94 88.

Polecane wideo

Komentarze (18)
Ocena: 4.33 / 5
gość (Ocena: 1) 06.12.2018 20:09
Totalna bzdura, artykuł napisany wyłącznie w celu zareklamowania kliniki
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 28.08.2017 22:39
od kiedy samodzielnie ucho zweza sie do 2-3mm ???
zobacz odpowiedzi (1)
Lala (Ocena: 1) 12.11.2014 19:22
miałam 18mm, teraz noszę bez problemu zwykłe kolczyki :).............
zobacz odpowiedzi (1)
mechaniczna (Ocena: 5) 09.11.2013 01:19
ja pierdziele tunele sicagaja sie nawet do 15 mm, zalezy od ucha od wieku od wszystkiego, !
odpowiedz
puppy (Ocena: 5) 06.11.2013 18:37
Mi te " tunele" zawsze będą mi się kojarzyć z odbytem
odpowiedz

Polecane dla Ciebie