Porada kosmetyczna: MIKRODERMABRAZJA (Na czym polega? Komu się poleca? Ile kosztuje?)

25 Marca 2011

Ten rodzaj mikropeelingu zyskuje coraz większą liczbę zwolenniczek. Jakie są jego zalety, a jakie wady?

mikrodermabrazja

Wśród wszystkich zabiegów pielęgnacyjnych, na szczególną uwagę zasługuje mikrodermabrazja. Zaufały jej już tysiące kobiet. Zadowolonych kobiet. Ten zabieg kosmetyczny stosuje się od lat 80. – początkowo była to metoda stosowana tylko przez dermatologów. Polega on na mechanicznym złuszczaniu naskórka warstwa po warstwie. Usuwa się go specjalnym urządzeniem wyposażonym w głowice ścierające, pokryte mikrokryształkami naturalnego diamentu. Naskórek złuszczany jest stopniowo: warstwa po warstwie. W ten sposób tworzą się nowe, pełnowartościowe komórki.

Mikrodermabrazja – w porównaniu do innych zabiegów takich, jak peeling chemiczny czy dermabrazja – jest w pełni bezpieczna. Nie pociąga za sobą ryzyka powstawania przebarwień czy blizn. Naskórek złuszczony jest równomiernie – nie ma mowy o zbyt głębokim mikropeelingu. Aparatura, którą wykonuje się zabieg, wykorzystuje nowoczesną technologię. W ten sposób nie tylko można poprawić wygląd i funkcjonowanie skóry oraz ją odmłodzić, ale także uporać się z różnymi chorobami skórnymi.

Bezboleśnie i skutecznie

Niekwestionowaną zaletą mikrodermabrazji jest fakt, iż zabieg ten przeprowadza się w sposób bezpieczny, nieinwazyjny i – co ważne – całkowicie bezbolesny. Nie powoduje uczuleń, tak jak inne metody peelingu. Głębokość złuszczania dobierana jest indywidualnie w przypadku każdego pacjenta. Po zabiegu można natychmiast powrócić do pełnej aktywności – nie ma żadnych dodatkowych zaleceń, które miałyby poprawić jego działanie. Jedynie w przypadku skóry bardziej wrażliwej możliwe jest lekkie zaczerwienienie. Czasem mogą również wystąpić inne objawy np. pieczenie albo mrowienie, które jednak bardzo szybko ustępują. Mikrodermabrazję poleca się wszystkim osobom, które mają skórę wysuszoną słońcem, przebarwienia i rozszerzone pory. Zabieg daje również świetne efekty w przypadku cery po trądziku, drobnych blizn czy plam starczych, zmarszczek, piegów czy rozstępów. Mikrodermabrazję poleca się również przed właściwym peelingiem (sprawdź, które peelingi polecamy!) – połączenie obu zabiegów pozwala uzyskać znacznie lepsze efekty.

Który najlepszy?

Wyróżnia się trzy rodzaje mikrodermabrazji – korundową (proszkową), diamentową i tlenową. Ta pierwsza polega na delikatnym złuszczaniu obumarłego naskórka przy pomocy mikronizowanych kryształków tlenku glinu. Zabieg działa stymulująco na regenerację kolagenu i elastyny. Ten rodzaj mikrodermabrazji polecany jest szczególnie osobom z licznymi przebarwieniami na skórze oraz z rozszerzonymi porami – daje lepsze efekty w krótszym czasie niż np. mikrodermabrazja diamentowa, gdzie warstwa naskórka ścierana jest głowicami diamentowymi. Przy skórze bardzo wrażliwej, delikatnej czy alergicznej stosuje się metodę bezpyłową. I mikrodermabrazja tlenowa: tutaj złuszczanie obumarłego naskórka odbywa się poprzez połączenie tlenu z solą fizjologiczną. W ten sposób można pozbyć się zanieczyszczeń zalegających w porach i na skórze – to one odpowiedzialne są za powstawanie zaskórników oraz wyprysków, a także groźnych miejscowych stanów zapalnych skóry.

Więcej o usuwaniu przebarwień przeczytasz tutaj, a o sposobie na pozbycie się rozszerzonych porów – tutaj.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (49)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

kornelka023
(Ocena: 5)
2017-10-23 23:52:03

Mikrodermabrazja to mój ulubiony zabieg. Moja twarz jest zawsze po nim idealnie oczyszczona i wygładzona. Standardowo wykonuję serię 3 zabiegów, co 2 tygodnia. Tak polecono mi w krakowskim scm estetic i to mi bardzo pomaga raz na jakiś czas.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-01-17 09:18:25

Mi bardzo podobał się zabieg endermologii, który robiłam w Klinice Urody i Pięknej Sylwetki. Nie dość, że ujędrnia i odmładza to jeszcze jest bardzo relaksujący :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-02-24 15:24:31

Ja tez bardzo lubię tę klinikę urody na Bolkowskiej. Świetne zabiegi, bezpłatne konsultacje, bardzo profesjonalne podejście do klientek.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-12-16 10:08:20

U mnie zaczerwienienie trwało cały dzień, ale efekt zabiegu super. Skóra miękka, sprężysta, oczyszczona. Zabieg robiłam miesiąc temu w klinice na Bukowińskiej u dr Krajewskiego:)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-12-03 18:53:11

re: Porada kosmetyczna: MIKRODERMABRAZJA (Na czym polega? Komu się poleca? Ile kosztuje?)

Czy dziewczyny w wieku od 15lat mogą wykonywać taki zabieg ?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-01-25 10:48:48

clareba to nic innego jak chinszczyzna. kazdy mowi ze chinskie zle ale to wszystko chinskie tylko skladane np w niemczech. szkoda ze wierzycie we wszystko co pisza na opakowaniu. papier przeciez przyjmuje wszystko.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-18 18:58:47

bZwMJX ehifangyhzcg

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-17 17:14:22

Your article perfectly shows what I nedeed to know, thanks!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-16 12:05:12

3hsQPc xtmhtnifssin

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-16 11:57:37

Your atricle was excellent and erudite.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-16 08:27:03

Information is power and now I’m a !@#$ing dicttoar.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz