Operacja nosa - czy może się nie udać? Prawidłowy PRZEBIEG ZABIEGU + masa praktycznych INFORMACJI

05 Lutego 2013

O plastycznym i funkcjonalnym charakterze zabiegu korekcji nosa opowiada specjalista z warszawskiej kliniki Rclinic.

plastyka nosa

Ponad 80% Polek pragnie poprawić wygląd swojej twarzy i ciała, a jedną z najczęstszych operacji plastycznych jest korekcja nosa. Prawidłowo wykonany zabieg chirurgiczny to jednak nie tylko poprawa wyglądu, ale również zachowanie wszystkich funkcji części ciała, która jest operowana. Dr n. med., specjalista otorynolaryngolog, Marcin Jadczak z warszawskiej kliniki Rclinic, opowiada o plastycznym i funkcjonalnym charakterze zabiegu korekcji nosa.

Polskie marzenia o zgrabnym nosie

Według badań TNS OBOP, Polki najchętniej poddałyby się zabiegom, poprawiającym wygląd i kondycję skóry, nosa oraz ust. 14% respondentek w wieku 18-29 lat chciałyby zmienić wygląd swojego nosa. Operacja plastyczna narządu węchu wielokrotnie jest postrzegana jako jeden z mniej inwazyjnych i poważnych zabiegów. Musimy jednak pamiętać, że dotyczy on niezwykle ważnej części naszego ciała, dlatego tak istotne jest, aby zoperowany nos w 100% spełniał swoje funkcje – tłumaczy dr n. med. Marcin Jadczak, Rclinic.

Kiedy „estetyka” nie równa się „funkcjonalność”

Układ oddechowy to skomplikowana sieć połączonych narządów w ludzkim organizmie – korekcja nosa wpływa na stan zatok, jamy ustnej, gardła oraz uszu, oskrzeli i płuc. Bezpieczna i skuteczna operacja nosa opiera się na poprawie wyglądu przy jednoczesnym zachowaniu i często poprawie pełnej funkcjonalności początkowego odcinka dróg oddechowych. Źle przeprowadzony zabieg, mający na celu jedynie modelowanie nosa, może spowodować wiele efektów ubocznych, takich jak zaburzenia drożności nosa, a co za tym idzie doprowadzić do chrapania, bezdechów sennych, infekcji zatok i uszu, gardła. Dodatkowo nieprawidłowo zoperowany nos może pogorszyć stan zdrowia astmatyków i przyczynić się do powstania licznych chorób układu oddechowego. Aby uniknąć pooperacyjnych komplikacji, należy zgłosić się na konsultacje i zabieg do laryngologa, biegłego w chirurgii plastycznej bądź chirurga plastycznego, który specjalizuje się również w tej dziedzinie medycyny. Wybierając lekarza, musimy kierować się jego wieloletnim zawodowym doświadczeniem oraz zwracać szczególną uwagę na umiejętność przeprowadzania zabiegów estetycznych i funkcjonalnych – podkreśla dr n. med. Marcin Jadczak.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (18)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Monika
(Ocena: 5)
2013-05-06 21:14:31

re: Operacja nosa - czy może się nie udać? Prawidłowy PRZEBIEG ZABIEGU + masa praktycznych INFORMACJI

wszystko ci to prawda, wazne tez aby wiedziec do kogo się idzie - sama szukałam bardzo długo sprawdzonej miejscówki i profesjonalisty dlatego mogę polecić doktora Ryszarda Nawrockiego, który przyjmuje w Dermamedzie- naprawde warto!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Gosia
(Ocena: 5)
2013-02-07 20:33:37

Czy musimy się skupiać tylko na wyglądzie mężczyźni docenią również inne kwestie na przykład FELLATIO. Ja już spróbowałam polecam idealnefellatio. pl

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2013-02-07 20:34:14

Takie zabawy to nie wszytko kobieta jeszcze musi dbać o siebie

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2013-02-05 22:42:48

ja póki co miałam rekonstrukcję piersi (przez asymetrię) i teraz mam wspaniałe pełne piersi. przez to, że poznałam magiczne wręcz skutki operacji plastycznych rozważałam właśnie korektę nosa - jednak bardzo się boję, bo w razie niepowodzenia błędy będą centralnie na widoku :/

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2013-02-05 16:17:12

Bardzo bym chciała poprawić swój noc, ale mam wiele kompleksów. Boje się, że jeśli poddam się zabiegowi, efekt mnie zadowoli to postanowię poprawić jeszcze coś. Każdy wie jak to się kończy.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2013-02-05 16:07:56

Chyba najlepsza decyzja w moim zyciu;) jestem dokladnie rok po operacji i widze roznice nie tylko w wygladzie twarzy, jej wyrazie, ale w mojej psychice, pewnosci siebie;) bylam przed 20 urodzinami, z marzeniem o operacji zylam od lat, ale brakowalo mi odwagi i do tego probowalam sie przekonac, ze wyglad nie jest taki wazny. Nie jest wazny, ale samopoczucie, to jak czujesz sie w swoim ciele, jest bardzo wazne. Nadarzyla sie okazja w zyciu i czas, to wykorzystalam;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
aaa
(Ocena: 5)
2013-02-05 15:28:54

Ja jutro mam korektę odstających uszu... Długo do tego dojrzewałam;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
ona
(Ocena: 5)
2013-02-05 15:02:10

ja 2 miesiace mialam koretkę nosa w krakowie i to chyba najlepsza decyzja jaką w zyciu podjęłam, zapłaciłam 8500zł

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2013-02-05 14:31:27

ja też marzę o korekcie nosa, to mój największy kompleks... mam nadzieję że jak najszybciej uda mi się uzbierać pieniądze

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2013-02-05 10:22:23

kurcze to jest pomysł na mój wieczny kompleks :/ chyba poważnie to przemyśle...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
an
(Ocena: 5)
2013-02-05 13:16:16

ehh, tak jak moj... mam 23 lata i coraz bardziej dojrzewam do tej decyzji...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2013-02-05 14:22:37

ja zrobiłam jestem zadowolona jednak aż tak wielkiej róznicy nie ma co do moich wyobrażeń

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2013-02-05 01:44:15

od 5 lat śledzę fora internetowe na temat korekty nosa i jeszcze nie spotkałam się z tym nazwiskiem. Nazwiska Stupin czy Szczyt były w co drugim poście. Owego Jadczaka nie widziałam, nie słyszałam. Jak już uzbieram na korektę to wolę się udać do polecanego i doświadczonefo specjalisty. W końcu to nos a cieżko ukryć oszpeconą potem twarz. Mi ten artykuł śmierdzi zwyczajną reklamą.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2013-02-05 05:44:55

racja, lepiej się zastanowić i nawet zrobić operację później, ja jestem po drugiej korekcie i nadal niezadowolona...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2013-02-05 09:39:11

wybierz sie do szczyta. w tv leci co tydzien taki program wlasnie z tym lekarzem gdzie robi korekty nosa i inne operacje plastyczne. widac fajny, wesoly czlowiek. gdybym sie wybierala to wlasnie do niego. przydalo by sie poprawic moj nos, ale nie mam kasy to raz , a dwa korekta nosa podobno strasznie boli.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz