Na łóżkach w solariach powinny być ostrzeżenia jak na paczkach papierosów!

27 Listopada 2009

Poseł Waldemar Andzel wytacza wojnę solariowiczkom!

Na łóżkach w solariach powinny być ostrzeżenia jak na paczkach papierosów!
> -->

Zaledwie kilka dni temu donosiłyśmy wam o masowym zamykaniu solariów w Szwecji. Teraz może się okazać, że i w naszym kraju łóżka powoli zaczną znikać. Poseł Waldemar Andzel postanowił na fali wydarzeń w krajach skandynawskich wytoczyć wojnę polskim solariowiczkom.

Jego zdaniem, wszystkie klientki solariów powinny być rejestrowane w specjalnym systemie, do którego dostęp miałoby Ministerstwo Zdrowia. W razie gdyby trafiły do szpitala, np. z poparzeniami skóry bądź innymi komplikacjami będącymi następstwem opalania, państwo mogłoby im odmówić refundacji leczenia. Niestety, jego pomysł wymagałby założenia specjalnego systemu w każdym, nawet najmniejszym solarium i współpracy pomiędzy właścicielami salonów.

Poseł PiS chciałby także zainstalować w każdym solarium ostrzeżenia, takie jakie są na przykład na paczkach papierosów. Resort Zdrowia podchodzi jednak do pomysłu polityka dość sceptycznie, twierdząc, że trudno jest udowodnić, iż promienie UV naprawdę szkodzą.

Popularność solariów, po wielkim boom sprzed paru lat, na szczęście słabnie. Na ulicach coraz mniej jest spalonych sztucznym słońcem dziewczyn, wierzących, że w spieczonej skórze im do twarzy. Zanim więc udasz się po raz kolejny „pod lampy”, pomyśl, czy nie milej byłoby zainwestować te pieniądze w coś, co nie złuszczy się po kilkunastu prysznicach i nie doprowadzi cię pod drzwi szpitala za parę lat…

Natasza Lasky

Zobacz także:

Jak nawilżyć skórę po wizycie na solarium?

Konieczne jest zastosowanie głęboko nawilżającego i odżywczego preparatu. Dermatolodzy polecają kosmetyki z wodą termalną i roślinnymi polifenolami.

Tanorektyczki – uzależnione od solarium

Mimo coraz silniejszej opalenizny, tanorektykom wydaje się, że wciąż są za bladzi. Codzienne korzystanie z lamp naświetlających sprawia, że uzależnieni wyglądają nienaturalnie, staro, a całe ich ciało usiane jest przebarwieniami.

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (300)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2012-05-31 16:35:32

ewiT9h panbxzetlwre

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-05-30 12:21:02

8ly56y vnawtktvqzlm

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-05-30 04:52:27

Haahhhaa. I'm not too bright today. Great post!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-05-30 04:46:20

The paragon of udnesrtanding these issues is right here!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-03-12 21:17:26

Dziewczyna na pierwszym zdjęciu od lewej to ganguro (taka japońska subkultura) i efekt opalenizny pogłębiony jest bronzerem... więc to nie jest dobry przykład. a ja ososbiści w życiu nie byłam na solarium. uważam że alabastrowa skóra jest najpiękniejsza i tego sie powinno trzymać ;))

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-10-21 20:06:26

ten efekt na zdjeciach jest nieosiagalny i sadze ze to jest fotomontarz owszem regularne opalanie sie na solarium daje brazowa skore bo sam mam taka ale nie taka nawet jak sie opalasz codziennie

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-10-07 22:10:40

A ja uważam że powinno być jeszcze więcej salonów solarium w Polsce. Przynajmniej było by więcej węgla niż jak to ktoś policzył na ok 40 lat czy jakoś tak...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-08-31 19:04:04

Jasne blondynki nie powinny się opalać w solarium, bo po pierwsze szkodzą swojej cerze i mogą mieć potem raka, po drugie to wygląda śmiesznie i kiczowato jak włosy są jaśniejsze twarzy. Twarze tych blondynek nie są brązowe tylko różowo-pomarańczowe jak u brudnych świnek, bo żadna laska z jasną karnacją nie opali się na czysty brąz:) A tak na marginesie ja mam brązowe włosy i ciemną karnację, ale na solarium nie chodzę, czasem zimą jestem blada, lecz wcale z tego powodu źle nie wyglądam, gdyż mam naturalne rumieńce i nie mam nic przeciwko porcelanowej cerze -lubię wyglądać jak porcelanowa laleczka;), a latem parę razy wyjdę na słońce i też jest ok:)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-01-31 22:17:11

Ja tam jestem blada i bardzo mi się to podoba. Ciężko jest mi się opalić (no chyba, że na czerwono), ale wcale się do tego nie palę. A do solarium nigdy nie poszłam i nie zamierzam iść. :P A te zdjęcia na górze... Masakra. Jeszcze bardziej wole być biała.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-04-02 17:16:21

do mojej mamy < do recepcji > przyszedł facet i gada : "na 30 minut do solarium prosze " ahahah

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz