Na ile lat wyglądają Twoje zęby? Odpowiedz - ale SZCZERZE - na 6 prostych pytań!

26 Czerwca 2015

Rozwiąż prosty test przygotowany przez stomatologów.

usta

Przez wiele lat Polacy zupełnie nie zwracali uwagi na swoje uzębienie. Statystyczna kobieta wolała zadbać o swoją cerę i włosy, niż zdrowe i piękne zęby. Nie nauczono nas higieny jamy ustnej, a wizytę u stomatologa traktowaliśmy jako przykrą konieczność. Dopiero wtedy, kiedy odczuwaliśmy ból. To na szczęście się zmieniło – dzisiaj odwiedzamy dentystów profilaktycznie i nie szczędzimy środków na pasty, płyny do płukania czy wybielanie.

Co wcale nie oznacza, że zrozumieliśmy, jak wielkie znaczenie ma nasz uśmiech. Wciąż wiele z nas nie zdaje sobie sprawy, że zaniedbane zęby nie tylko kiepsko wyglądają, ale także nas postarzają. I to przynajmniej o kilka lat! Jak wynika z badania przeprowadzonego w Wielkiej Brytanii, aż 40 procent dorosłych ludzi nie dostrzega tego problemu.

Cierpisz z powodu nadwrażliwych zębów, erozji szkliwa, chorób dziąseł, próchnicy, masz wyraźne przebarwienia lub braki w uzębieniu? Na nic kremy przeciwzmarszczkowe, które nakładasz każdego dnia na swoją twarz. I tak wyglądasz staro.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (6)
ocena
4.3/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

koooteeł
(Ocena: 1)
2015-07-07 08:26:25

re: Na ile lat wyglądają Twoje zęby? Odpowiedz - ale SZCZERZE - na 6 prostych pytań!

"nie dbasz o higienę"... DOOBRE... to nic, że myję zęby po każdym posiłku, nie mam próchnicy, nigdy nie miałam leczonego zęba i mam jedynie jedną, malusią plombę. a przebarwienia? cóż... moim problemem jest niedorozwój szkliwa i na górnych jedynkach nie mam go prawie wcale, zęby są chropowate i stąd skłonne do przebarwień :X

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-06-26 10:32:11

re: Na ile lat wyglądają Twoje zęby? Odpowiedz - ale SZCZERZE - na 6 prostych pytań!

jaka bzdura , dbam o zęby , biegam z każdym ubytkiem do dentysty.Mycie , nitkowanie, piaskowanie.W stosunku do rówieśników , a nawet osób młodszych wyglądają bardzo dobrze.Odpowiedziałam szczerze i odpowiedź - nie dbasz o higienę ( odp b). Test dla idiotów , tak skonstruowany.Natomiast zgodzę się z tym ,że zęby trzydziestolatków i powyżej ( wystarczy rozejrzeć się na ulicy) są tragiczne. Poznałam osoby koło 30 z dużymi brakami w uzębieniu , natomiast wydające kupę kasy na ciuchy , balsamy i jedzenie.Uśmiech jest wizytówką , i nie pomogą najlepsze ubrania , gdy osoba straszy żółtymi zębami , i szczerym uśmiechem z zębami do 4.A w głębi zionie czarna jama.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-06-26 11:40:01

To prawda.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-06-26 09:51:10

re: Na ile lat wyglądają Twoje zęby? Odpowiedz - ale SZCZERZE - na 6 prostych pytań!

O dobry test. Ja mam 28 lat... niedawno polubilam się z kawą i przez to nie są już tak biale jak kiedyś. Ale oprócz tego wsio gra.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-06-27 00:16:01

Mam tak samo na zabarwienia od kawy raczej jedyne co delikatnie pomaga to pasta colodent super biel. U mnie przyczyną przebarwień były soki z dodatkiem marchewki ( tu ratują mnie słomki).

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1