Obalamy mity urodowe: Czy można używać maskary wodoodpornej każdego dnia? Najpierw korektor, potem podkład czy na odwrót?

05 Czerwca 2017

Poznaj odpowiedzi na te i inne pytania!

mity na temat pielęgnacji

Na temat tego, jak powinnyśmy się malować i jakich kosmetyków używać, krąży wiele mitów. Wiele z nich jest powielanych nawet przez niektóre magazyny i blogi. Trzeba pamiętać o tym, że cały czas prowadzone są badania, dzięki którym odkrywamy, co jest szkodliwe, a co właściwe. Poza tym utarło się tak wiele przekonań, że warto po raz kolejny się nad nimi pochylić. Jeżeli myślałaś, że poniższe twierdzenia są prawdziwe, czas wyprowadzić Cię z błędu. Portal brightside.me obnaża prawdę dotyczącą popularnych mitów.

Czerwona szminka nie pasuje każdej kobiecie

To jeden z najbardziej rozpowszechnionych mitów. Tak naprawdę wystarczy dobrać odpowiedni odcień i dopasować szminkę do stylizacji.

Gdy maskara jest sucha, powinnam ją wyrzucić

Bardziej należy kierować się terminem przydatności. W przypadku tuszu wynosi on 3 miesiące od pierwszego użycia. Jeżeli po tym czasie nadal będziesz się nim malować, możesz nabawić się infekcji oczu.

Jeżeli kilkakrotnie zanurzę szczotkę w tuszu, znikną grudki

W ten sposób pęcherzyki powietrza dostają się do substancji i skracają jej okres przydatności. Żeby pozbyć się grudek, trzeba zanurzyć szczoteczkę i przekręcić ją.

Zobacz także: 5 maskar, w których jesteśmy absolutnie zakochane❣

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (0)
ocena
0/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz