Metalowy przyrząd do usuwania wągrów

20 Listopada 2008

Przypomina pęsetę albo pilniczek, ale działa całkowicie bezboleśnie, skutecznie usuwając wągry i wyjmując spod skóry wszelkie zanieczyszczenia. Zobacz całkiem nowy sposób na pryszcze i zaskórniki!

Metalowy przyrząd do usuwania wągrów

Pory to ujścia gruczołów łojowych, które zawsze są otwarte. Jeśli twoja skóra produkuje zbyt dużo łoju lub ujścia gruczołów są zanieczyszczone, dochodzi do ich zatykania się, a w konsekwencji - do powstawania zaskórników.

Stopień rozszerzenia porów na skórze twarzy to, po pierwsze, kwestia genów. Jeśli twoja mama i babcia borykały się z tym samym problemem, co ty, nie uniknie go prawdopodobnie również i twoja córka. Na wielkość porów wpływają także hormony oraz rodzaj skóry. Przy tłustej i mieszanej, cera najczęściej przypomina gąbeczkę. To reakcja przyczynowo-skutkowa: hormony pobudzają gruczoły łojowe, które zaczynają pracować ze zdwojoną siłą, a w efekcie, cera staje się tłusta, pory się rozszerzają, w strefie T pojawiają się zaskórniki, grudki i pryszcze. Jednym słowem – istny koszmar.

W takich sytuacjach trzeba jednak zachować zimną krew i szybko przystąpić do działania.

Wyciskanie wyprysków nie jest dobrym pomysłem, ponieważ w ten sposób przyspieszamy produkcję sebum, a dodatkowo wpychamy pod skórę mnóstwo bakterii. Oczywiście, idealnym sposobem na walkę z wągrami są regularne zabiegi w gabinetach medycyny estetycznej, ale, niestety, nie każdego na to stać. Wtedy należy szukać rozwiązań alternatywnych. My proponujemy użycie rewolucyjnego przyrządu do wyjmowania wągrów, specjalistycznie nazywanego „łyżeczką unny” (do tej pory stosowały go tylko kosmetyczki, a teraz dostępny jest dla każdej z nas w drogeriach). Mimo że wygląda dość przerażająco (przypomina pilniczek z dwiema końcówkami), jest prosty i bezbolesny w użyciu. Jego największą zaletą jest to, że dociera do trudno dostępnych miejsc, np. w uchu i przy skrzydełkach nosa. Można go używać bezpośrednio na umytą skórę (ta forma sprawdza się szczególnie w wypadku nagłych niespodzianek), ale my proponujemy wcześniejsze przygotowanie twarzy do zabiegu:

Krok 1. Oczyszczający napar rumiankowy

Zagotuj w garnku wodę i wrzuć do niej dwie saszetki rumianku, szałwii lub kwiatu lipy. Pochyl twarz nad naparem, a głowę przykryj ręcznikiem. Jeśli masz skórę normalną, zabieg powinien trwać około 5 minut, a jeśli tłustą i trądzikową – 10.

Uwaga! Jeśli borykasz się z niezagojonymi zmianami ropnymi i pękającymi naczynkami, zrezygnuj z ziołowej parówki.

Krok 2. Usuwanie wągrów

Białą końcówką wyjmujemy pryszcze ropne, a metalową – zaskórniki.

Krok 3. Dezynfekcja skóry

Na koniec przemyj twarz dogłębnie oczyszczającym tonikiem z jodyną. Wystarczy, że jedną czwartą filiżanki gorącej wody wymieszasz z trzema kroplami jodyny i łyżeczką soli. Poczekaj, aż ostygnie, po czym przetrzyj powstałą miksturą skórę.

Łyżeczkę unny można kupić w drogeriach Sephora (ok. 50 zł) oraz w sklepach internetowych, gdzie ceny wahają się od 15 do 35 zł. Ale może lepiej zaufać tradycyjnym metodom oczyszczania cery? Piszemy o nich w odrębnym artykule.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (74)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2012-02-02 22:26:50

A ja myślałam że to się do nosa wtyka hahahahah

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-09-17 23:40:35

srutu tutu pecek drutu - zróbcie sobie coś takiego a popamiętacie do końca życia

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-04-08 20:21:00

[quote="Gosc"]Kuuuurde! Babcia Wam nie powiedziała do czego uzywac wsuwek??[/quote] o co chodzi z tymi wsuwkami? ;>

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-01-28 20:04:00

yyy a to nie boli? a poza tym nie zrozumiałam jak tego używać... wydłubywać tym pryszcze czy jak? :P

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-01-26 11:44:00

[quote="Gosc"]Darmowe kosmetyki VICHY. Wystarczy się zarejestrować pod tym adresem [url=http://klubnormaderm.pl/?userRegisterForm&friend=Mishay" ?][/quote]

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-10-13 14:57:00

Napisz komentarz...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-01-18 14:50:00

[quote="Gosc"]Kuuuurde! Babcia Wam nie powiedziała do czego uzywac wsuwek??[/quote] nie zgodziłabym się, wsuwki są mało skuteczne.... łyżeczkę mam już od roku i jest bardzo dobra, tylko nie można popaść na nawyk wyciskania sobie wszystkiego jak często się da, bo nie uniknie się śladów. Odpowiednio używana łyżeczka nie zostawia żadnych śladów na skórze, jak np. tradycyjne "wyciskanie".

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-12-26 23:33:00

ja wiem jak to częściowo uzywac bo oglądałam program na zone club i tam był z w takim salonie tam ekspedientka takim czym koleiowi na twarzy robiła. I to działa musze przyznać .

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-12-09 16:12:00

tego czasem używa kosmetyczka przy oczyszczaniu.. z tego co wiem to wageir czy jakis zaskornik ma sie znajdowac po przyłożeniu tego narzędzia do skory w środku tego zaokrąglonego konca i dociskamy..

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-12-05 23:25:00

JAK TEGO UŻYWAĆ?????

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-12-04 17:57:00

Kuuuurde! Babcia Wam nie powiedziała do czego uzywac wsuwek??

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz