Zdenerwowana blogerka plus size przekonuje: „Akceptacja dla nadwagi nie jest tym samym, co promowanie anoreksji!”

06 Listopada 2017

Jej zdaniem takie porównania są zwyczajnie obrzydliwe. Ma rację?

Megan Jayne Crabbe

Zaburzenia odżywiania dotykają coraz więcej z nas. Zagrożeniem jest nie tylko wyniszczająca anoreksja czy bulimia. Równie groźny może być brak umiaru w jedzeniu i zjawisko znane jako plus size. Jak we wszystkim - i tu liczy się przede wszystkim zdrowy umiar oraz samoakceptacja. Powinniśmy się czuć dobrze we własnej skórze.

Dobrze wie o tym Megan Jayne Crabbe, która jeszcze kilka lat temu umierała z niedożywienia, a dziś jest gwiazdą blogosfery XXL. Brytyjka znana w Internecie jako „bodyposipanda” uważana jest przez wielu za ambasadorkę normalności. Dowodem na to ma być jej ostatni wpis, który nie bez powodu zdobył aż 50 tysięcy polubień.

23-latka przekonuje w nim, że akceptacja dla nadwagi nie jest tym samym, co promowanie anoreksji. Niektórzy naprawdę tak myślą.

Zobacz również: Blogerki plus size ujawniły, jak wyglądają bez retuszu. W rzeczywistości są... 2 razy większe!

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (12)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2017-11-10 17:53:14

Czasem myślę, że anoreksja jest zdrowsza od otyłości... oczywiście nie jestem za patologią w żadną stronę, ale chyba zdrowiej ejst być za chudym niż za grubym. Chudym cukrzyca i mieżdzyca ani zawał nie grozą.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-11-06 17:06:36

Ja trafiłam w objęcia anoreksji z rąk otyłości . o mały włos, a nie wiem jak by się to skończyło. Nikt mi nie powie, że otyłość (z nią miałam problemy bardzo długo ), jaka kolwiek czy też nadwaga, nie ma negatywnego wpływu na nasz organizm. Żołądek jak i wątroba, serce czy tarczyca nie funkcjonują dobrze. Wiadomo każdy jest inny, ale nie wierzę, że żadnych objawów nie ma. Nie mówię tu oczywiście o osobach, które są tak zbudowane (geny) bo i znam takie przypadki . Ani siłka ani diety nic nie pomogą. Z otyłości do anoreksji jest jeden mały krok . I w tym przypadku to samo dzieje się z organizmem. brak miesiączki wypadające włosy to tylko kilka objawów choroby. Obecnie czuje się normalna i nie nie jestem ani wychudzona ani nie mam nadwagi. Promujmy normalność a nie skrajności. Bo autorka się myli. To nie jest normalne ani zdrowe. To są skrajności.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
wrg
(Ocena: 5)
2017-11-06 10:47:55

"Przestańcie traktować anoreksję i nadwagę jako dwie skrajności tego samego zjawiska". Zgadzam się- to nie są skrajności. Skrajnośc to anoreksja i otyłość- żadne z nich nie powinno być promowane. Natomiast nadwaga i niedowaga- w granicach rozsądku, spowodowane chorobami czy poprostu predyspozycjami organizmu- nie ma się czego czepiać i wyśmiewać. Promujmy poprostu normalność.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-11-06 14:43:44

Dokładnie, trafnie napisane.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
GirlInBlack
(Ocena: 5)
2017-11-06 15:56:48

Nadwaga to nic innego jak nagromadzenie tkanki tłuszczowej w organizmie przekraczające optymalne ilości zdrowotne, więc nie mówmy o nadwadze jako czymś normalnym, bo nie jest i nie powinna być normą, a już na pewno nie o tym by ją promować jako coś normalnego. Nadwaga prowadzi do takich samych problemów zdrowotnych, co otyłość, choć może na mniejszą skalę. Więc zastanów się co Ty tak naprawdę piszesz.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
GirlInBlack
(Ocena: 5)
2017-11-06 16:00:16

Dodam też, że także uważam, że nie powinno się takich ludzi czepiać ani wyśmiewać. Parę kg w jedną czy w drugą stronę nikogo nie zabiło, aczkolwiek powinien być to dla nas sygnał, że należałoby zadbać trochę o siebie i swoje zdrowie a nie udawać, że wszystko jest super.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-11-06 07:56:55

Tak jak anoreksja, otyłość to także choroba. Dodatkowo ta druga również może być spowodowana problemami psychicznymi i okazuje się, że często jest. Oczywiście ludzie mają wybór i mogą robić co chcą, ale ja nie będę tolerować i przyklaskiwać otyłości tylko dlatego, by taki człowiek czuł się usprawiedliwiony. Nadwaga natomiast nie jest chorobą i osoby, które mają więcej ciała nie powinny być dyskryminowane. W zasadzie to nikt nie powinien być dyskryminowany. Tak samo jak te osoby, które mają za mało tak i te, które mają zbyt dużo ciała powinny otrzymać fachową pomoc.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-11-06 07:21:39

"po prostu nie masz racji" nie no, argumentacja powala na kolana

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-11-06 07:19:38

No tak, bo przecież otyłość to samo zdrowie. Co za pieprzenie. Obżarstwo to także zaburzenia odżywiania jak i anoreksja

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-11-06 02:41:36

Oj tam, grubaski zawsze próbują nam wmawiać, że są szczęśliwe. A to, po prostu, zakłamywanie rzeczywistości. W 2014 wyglądała rewelacyjnie. Teraz wygląda niezdrowo.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-11-06 01:38:44

ona ma jeszcze nadwagę ale jej kolezaki są powaznie otyłe i ani to ładne ani zdrowe. nie trzeba mieć idealnego ciała i pakować na siłowni ale wmawianie sobie ,że otyłośc jest przepiękna do niczeo nie prowadzi

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-11-06 01:32:27

Kurvva taka ładna dziewczyna była jeszcze 3 lata temu,wysportowana z ładnym brzuszkiem, a zrobiła z siebie potwora....Widzicie do czego doprowadza promowanie otyłości ?!! To nie jest normalne i zdrowe dla człowieka tak samo jak anoreksja i nigdy nie będzie ! Przestańcie wmawiać kobietom że waga ponad 100kg jest czymś normalnym i pożądanym wśród ludzi.....

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz