Liftactiv Supreme: Dzienny efekt liftingu dla długotrwałej redukcji zmarszczek i ujędrnienia skóry!

01 Czerwca 2016

Poznaj pielęgnację korygującą dzienne starzenie skóry.

vichy

Jak wygląda dobowy rytm skóry?

Na podstawie badań z dziedziny chronobiologii, udało się potwierdzić, że wiele funkcji skóry podlega rytmowi dobowemu. Przejawem poddawania się rytmowi dobowemu jest wzmocnienie funkcji ochronnych skóry rano – skóra niejako mobilizuje się do walki z zagrożeniami środowiskowymi, występującymi w ciągu dnia. Natomiast wieczorem i w nocy, funkcje skóry polegają głównie na odbudowie i wzmocnieniu procesów metabolicznych. Z tego wynika wniosek, że skóra aktywizuje się w godzinach wieczorno–nocnych. Od rytmu dobowego zależą takie zjawiska jak: temperatura, funkcje bariery naskórkowej, mikrokrążenie, odczuwanie bólu, świąd, wydzielanie łoju, pH.

Jak dowiodły badania, kobiety oceniają wygląd swojej twarzy jako najlepszy około godziny 10 rano, natomiast zmarszczki na twarzy są najbardziej widoczne w godzinach popołudniowych. Objawy zauważone przez badane kobiety wynikają najprawdopodobniej z faktu gromadzenia się płynu w dolnych partiach twarzy i efektu grawitacji, który powoduje, że w nocy płyn przemieszcza się w miarę równo na wszystkie partie twarzy, powodując jej nieznaczny obrzęk, przez co zmarszczki są mniej widoczne. Dodatkowo w ciągu dnia wpływ ma mimika twarzy - ciągłe skurcze mięśni również nasilają efekt zmarszczek.

W pielęgnacji skóry i dbałości o jej wygląd należy brać pod uwagę zmiany w jej funkcjach zachodzące w zależności od pory dnia. Bez wątpienia w ciągu dnia należy wzmacniać funkcje obronne skóry i przeciwdziałać zjawiskom wywołanym przez m.in. mniejsze nawilżenie w godzinach porannych, zjawisko grawitacji i zwiększoną kurczliwość mięśni mimicznych, w godzinach wieczornych istotną rolę odgrywa wspomaganie funkcji naprawczych skóry. Funkcje te można wspomagać, poprzez nakładanie wieczorem odpowiednich substancji. Nakładanie ich w godzinach wieczornych uzasadnione jest również zwiększonym przepływem krwi w naczyniach skórnych, większą przepuszczalnością bariery naskórkowej oraz zwiększoną ucieczką wody.

Na czym polega starzenie skóry w ciągu dnia? (przyczyny i objawy)

W ciągu dnia skóra narażona jest na ciągłe działanie czynników zewnętrznych oraz stresu, przez co podlega ciągłym zmianom.

W godzinach porannych powinno się silnie nawilżać skórę, ze względu na dużą naturalną ucieczkę wodę przez naskórek. Rano, występuje także niewielki obrzęk skóry, który powoduje że zmarszczki mimiczne są wygładzone, a skóra napięta.

Następnie, w ciągu dnia w wyniku grawitacji oraz ciągłych ruchów mięśni mimicznych stan ten ulega zmianie, skóra ulega zwiotczeniu, szczególnie w górnych partiach twarzy, uwidaczniają się zmarszczki i zasinienia pod oczami. Brak właściwej pielęgnacji może powodować jego utrwalanie i nasilenie objawów starzenia.

Równocześnie podczas dnia, skóra jest wciąż narażona na działanie czynników zewnętrznych, takich jak dym papierosowy, promieniowanie ultrafioletowe, sztuczne oświetlenie, klimatyzację. Te czynniki nasilają odwodnienie skóry, zmieniają jej koloryt na szarawy i uwidaczniają tworzące się zmarszczki.

Zjawisko dziennego starzenia skóry

Zjawisko dziennego starzenia skóry zainspirowało Laboratoria Vichy do stworzenia nowego typu pielęgnacji.

Polega ona na zwalczaniu oznak starzenia, które pojawiają się na twarzy wieczorem: zmęczonego wyrazu twarzy, pogłębienia zmarszczek, cieni pod oczami, szarego odcienia skóry, utraty jędrności. Zmiany te mają swoje podłoże biologiczne: zmniejszenie grubości naskórka, słabsze krążenie pod powierzchnią skóry i wahania w produkcji sebum.

Pojedyncze oznaki trudno dostrzec, ale razem staja się bardziej widoczne. Co ciekawe, są dokładnie takie same jak te, które obserwujemy w wieloletniej perspektywie - są starzeniem w mikrowymiarze.

RANO: świeży koloryt i blask, skóra jest wypoczęta i napięta, zmarszczki są jak wypełnione

Z czasem oznaki dziennego starzenia skóry utrwalają się i pogłębiają. Zmarszczki stają się głębsze, a skóra traci jędrność.

Składniki aktywne, aby przeciwdziałać dziennemu starzeniu skóry

W odpowiedzi na problem dziennego starzenia skóry naukowcy opracowali unikalną formułę [RAMNOZA 5% + KOMPLEKS DAY-PROOF], łączącą uznane składniki przeciwzmarszczkowe:

RAMNOZA

Wzmocnienie i poprawa grubości naskórka, pobudza produkcję kolagenu VII

NEOHESPERYDYNA

Silne właściwości antyutleniające, zmniejsza wiotczenie i wygładza powierzchnię skóry

Kompleks DAY-PROOF

Zwiększenie jędrności skóry, spłycenie drobnych zmarszczek

KOFEINA

Poprawia mikrokrążenie skóry, stymuluje metabolizm

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (0)
ocena
0/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz