Kosmetyki groźne dla oka

17 Kwietnia 2016

Przekroczony termin przydatności, szkodliwe składniki, niewłaściwe stosowanie – istnieje dużo przyczyn powodujących, że kosmetyki wpływają negatywnie na nasze oczy.

makijaż oczu

Sezon wiosenno-letni jest szczególnie uciążliwy dla kobiet zmagających się za alergią. Warto jednak pamiętać, że uczulenie mogą powodować nie tylko pyłki drzew czy kwiatów, sierść zwierząt domowych lub kurz. Także używanie niektórych kosmetyków powoduje puchnięcie powiek, swędzenie, pieczenie i zwiększoną produkcję łez.

Stosowanie tuszów do rzęs albo cieni do powiek bywa również przyczyną zapalenia spojówek. Schorzenie lekarze często nazywają „czerwonym okiem”, ponieważ jego najbardziej widocznym objawem jest silne zaczerwienienie. Towarzyszy mu także uczucie „piasku w oczach”, a niekiedy również cieknąca z oczu wydzielina powodująca zlepienie powiek w czasie snu i mało przyjemne wrażenia po przebudzeniu. Niektóre kobiety odczuwają też silne swędzenie oka i wykazują zwiększoną wrażliwość na światło.

Test na zgrabne ciało: Załóż dół od bikini, połóż się na podłodze i...

Rozmaite produkty upiększające powodują niekiedy problemy z rzęsami. „Obserwujemy, że obniżył się wiek młodzieży, która zaczyna stosować kosmetyki do oczu, głównie tusze do rzęs. Nie zawsze są bezpieczne i kupowane w odpowiednich miejscach. Kosmetyki złej jakości mogą działać toksycznie na oczy i powodować uczulenie” – ostrzega prof. Ewa Mrukwa-Kominek ze szpitala klinicznego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Efekt? Podrażnione oczy zaczynają swędzić i piec, co wywołuje potrzebę pocierania. W ten sposób następuje osłabienie oraz utrata rzęs. Nie sprzyja im również pozostawianie tuszu na noc oraz niedelikatnie przeprowadzony makijaż.

Siedmioletnie cienie do powiek

Specjaliści nie mają wątpliwości, że jednym z największych błędów wielu kobiet jest stosowanie kosmetyków z przekroczonym terminem przydatności. Gdy w Wielkiej Brytanii przeprowadzono badania na ten temat, okazało się, że Angielki często przechowują cienie do powiek nawet siedem lat, choć tego typu produkty należy wykorzystywać nie dłużej niż przez rok. W przeciwnym razie narażamy się na wspominanie już zapalenie spojówek albo trudne do wyleczenia infekcje powiek.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (3)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Asia
(Ocena: 5)
2016-05-06 15:45:33

re: Kosmetyki groźne dla oka

próbowałyście revive lashes floslek, to serum do rzęs daje genialny efekt gęstych i długich rzęs, a jesnocześnie wyglądają naturalnie

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
tak to jest
(Ocena: 5)
2016-04-17 21:40:20

re: Kosmetyki groźne dla oka

jak się oszczędza na siłe to tak się kończy, a że to wsyzstko u nas tyle kosztuje to niestety tym bardziej się chce przytrzymać skoro się jeszcze nie skończyło opakowanie. powinno się upowrzechniać takie miejsca jak np sklep internetowy top drogeria, jest dużo taniej, więc można sobie pozwolić na wymienianie zasobów w kosmetyczce częściej :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
dpblogpl
(Ocena: 5)
2016-04-17 09:46:36

re: Kosmetyki groźne dla oka

Bardzo lubię krem ze śluzem ślimaka firmy Mizon ;) Kupuję od Mizon Polska.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1