Kosmetyczne kłamstwa, w które wierzą Polki!

21 Lipca 2010

Antyperspirant szkodzi zdrowiu? Słońce leczy trądzik? Czas obalić te mity!

Kosmetyczne kłamstwa, w które wierzą Polki!

Każda kobieta choć raz w życiu spotkała się ze stereotypami na temat kosmetyków, których używa do codziennej higieny. U wielu z nas pojawia się wtedy obawa i niechęć przed krytykowanymi preparatami, dużym problemem staje się wybór odpowiedniego produktu do pielęgnacji skóry. Dlatego przyszedł czas, aby raz na zawsze rozprawić się z najbardziej popularnymi i powszechnymi mitami kosmetycznymi.

Opierając swój wybór na faktach, nie mitach, będziemy mogli w sposób racjonalny wybrać najlepszy dla siebie kosmetyk, wykorzystując w 100% jego możliwości i właściwości. 

KŁAMSTWO 1. Antyperspiranty kumulują w organizmie szkodliwe dla człowieka toksyny

Antyperspiranty nie powodują nagromadzenia szkodliwych substancji w organizmie. - Trzeba pamiętać, że wydzielanie potu jest naturalnym procesem fizjologicznym, który przeciwdziała przegrzaniu organizmu. Pot składa się w 99% z wody i tą drogą  nie są usuwane substancje toksyczne, które są wydalane z organizmu głównie przez wątrobę i nerki – mówi Dorota Bystrzanowska, specjalista dermatolog. Dlatego też stosowanie antyperspirantów nie powoduje zahamowania wydzielania szkodliwych substancji z organizmu. 

KŁAMSTWO 2. Słońce leczy trądzik

Latem dzięki słońcu stan skóry, jej wygląd i kondycja znacząco się poprawiają. Trzeba jednak pamiętać, że na skutek długotrwałego wystawiania skóry na działanie promieni słonecznych dochodzi do jej przesuszenia. - To z kolei może nasilić produkcję łoju, a co za tym idzie pogorszyć zmiany trądzikowe. Zwykle po krótkotrwałej samoistnej poprawie w okresie letnim dochodzi do nasilenia trądziku jesienią – ostrzega Dorota Bystrzanowska. 

KŁAMSTWO 3. Kremy przeciwzmarszczkowe mogą być stosowane w każdym wieku

Starzenie się skóry jest procesem indywidualnym, na który wpływ ma wiele czynników genetycznych i środowiskowych, takich jak stres, przemęczenie, czy nieodpowiednia pielęgnacja. Często wiek, w którym pojawiają się pierwsze zmarszczki nie idzie w parze z naszym wiekiem metrykowym. - Przyjęło się, że pierwsze kremy przeciwzmarszczkowe należy stosować już w wieku 25. lat, natomiast „mocniejsze” kosmetyki począwszy od 35. roku życia. Decydującą kwestią powinien być stan skóry – radzi Dorota Bystrzanowska. Pamiętajmy, że kuracje przeciwzmarszczkowe dają najlepszy efekt, jeśli są stosowane, jako profilaktyka, czyli przed pojawieniem się zmarszczek. Odpowiednie kremy potrafią opóźnić widoczne efekty starzenia nawet o kilka lat. Rozpoczęcie kuracji przeciwzmarszczkowej, w momencie, gdy zmarszczki są już widoczne przyniesie znacznie mniejsze rezultaty – dodaje specjalistka.   

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (60)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

ania
(Ocena: 5)
2013-04-21 22:16:19

re: Kosmetyczne kłamstwa, w które wierzą Polki!

Bzdurą to jest ten artykuł, a zwłaszcza część o kosmetykach przeciwzmarszczkowych. Zmarszczki mogą wypełnić zabiegi kosmetyczne, ale nie kremy! One są po prostu nawilżające, ot taki chwyt marketingowy.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-08-16 08:41:32

balsamu nie można nakladac na twarz? Ja jakos to robię i mam idealną buźkę. Pier*olą farmazony ;-)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-07-29 09:52:40

www.zapunktuj.pl/rejestracja,51684.html zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-07-25 22:57:03

chcę powiedzieć tyle. Mitem również jest, że jeśli od "dziecka" używa sie tuszu do rzęs , to rzęsy wypadają po 40 roku życia. Dużo osób mi to mówiło za młodu i teraz . Z mojej dzielnicy wszyscy są w błędzie :) . Pozdrawiam kochane ! :*

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-07-24 15:40:15

wszystko wiedziałam

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-07-24 11:37:20

Z tym słońcem to niestety prawda - wiele moich znajomych, moja siostra, moja matka... Wszystkie w to wierzą! A studiują na SGH, UW, UJ... Do mitów powinno dołączyć jeszcze to, że "makijaż i używanie maseczek i kremów niszczy i rozleniwia skórę". WTF?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-07-23 20:06:05

Ekspertki.blog.pl MOŻESZ ZADAĆ NAM PYTANIE O COKOLWIEK, ROZWIEJEMY WSZELKIE WĄTPLIWOŚCI. ZAPRASZAMY. PO PROSTU ZADAJ PYTANIE. Ekspertki.blog.pl MOŻESZ ZADAĆ NAM PYTANIE O COKOLWIEK, ROZWIEJEMY WSZELKIE WĄTPLIWOŚCI. ZAPRASZAMY. PO PROSTU ZADAJ PYTANIE. Ekspertki.blog.pl MOŻESZ ZADAĆ NAM PYTANIE O COKOLWIEK, ROZWIEJEMY WSZELKIE WĄTPLIWOŚCI. ZAPRASZAMY. PO PROSTU ZADAJ PYTANIE.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-07-23 19:58:39

Eskspertki.blog.pl MOŻESZ ZADAĆ NAM PYTANIE O COKOLWIEK, ROZWIEJEMY WSZELKIE WĄTPLIWOŚCI. ZAPRASZAMY. PO PROSTU ZADAJ PYTANIE.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-07-23 18:49:55

polecam fantastyczne ubrania! allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=10388924

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-07-22 11:37:13

ooo... przepraszam, ja w to nie wierzę !!! słońce leczy trądzik ?! kto w to wierzy? polki nie są takimi... nie wiem nawet jak to nazwać :/

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz