Kompleks Sylwii: „Moje dłonie są obrzydliwe. Nie mogę na nie patrzeć!”

08 Kwietnia 2017

Dziewczyny przeważnie narzekają na nadwagę, rzadkie włosy i nieładną cerę. Problem Sylwii jest jednak poważniejszy.

brzydkie dłonie

Nie ma osoby bez kompleksów. Czasami dotyczą one wyglądu fizycznego, a czasami innych rzeczy, np. pochodzenia, braku pewnych umiejętności, niskich zarobków oraz wielu innych. Nie zawsze są uzasadnione. Ludzie często nie zdają sobie sprawy, że inni w ogóle nie postrzegają ich kompleksów jako powodu do wstydu. Jest wiele przypadków, kiedy wszystko „siedzi w głowie”.

Bywa też, że faktycznie można mieć powody do niezadowolenia. Otyłość, krzywe nogi czy pryszcze na twarzy to cechy fizyczne, które nie wzbudzają przyjemnych doznań estetycznych. Z reguły ludzie patrzą na nie z niesmakiem i mimo woli oceniają posiadaczy negatywnie, zwłaszcza wtedy, gdy coś wydaje się wynikiem zaniedbania, jak np. w przypadku nadwagi.

Mówiąc o kompleksach, trzeba wyróżnić takie, które można zakryć i nie. Bez problemu zasłonimy oponkę na brzuchu, pokryjemy podkładem naczyniową cerę oraz założymy długą spódnicę, aby nie było widać grubych łydek. Co jednak z kompleksami, których nie da się zakryć? Taki problem ma Sylwia.

Dziewczyna wstydzi się swoich dłoni. Czy naprawdę może być aż tak źle?

Zobacz także: Nowa TEORIA PIĘKNA: Idealne USTA muszą spełniać tylko 3 wymogi (Sprawdź, o czym mowa!)

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (5)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2017-04-09 17:37:59

nie ma co się przejmować... można odłożyć na operację plastyczną...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-04-08 17:00:36

Iść do gabinetu medycyny estetycznej i spytać, co dam się z tym zrobić.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-04-08 11:55:51

Ja bym mimo wszystko te włosy goliła/wyrywała. Może nawet poszła na laser.... a samą skórę warto opalić, wtedy będzie mniej widać żyły i przebarwienia. Pewnie są blade bo ich nie wystawiasz na światło dzienne :P W takich wypadkach też warto dbać o paznokcie, malować bezbarwnym albo w neutralnych kolorach żeby były zadbane ale nie przyciągały uwagi. Jeśli to twój jedyny kompleks to nie może ci odebrać szansy na faceta, bez przesady.... A twoja babcia mocno przesadza, ale moja też ma takiego fiksa na punkcie dłoni, chyba całe to pokolenie tak ma. Mimo wszystko lepiej mieć ładną buzie i brzydkie dłonie niż odwrotnie :P

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
m.
(Ocena: 5)
2017-04-08 17:01:37

Jak je opali, to dopiero będzie miała brzydkie za ileś lat...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-04-08 09:08:23

Mogłaś zdjęcie wysłać, bo myślę, że jednak przesadzasz. I uważam, że to wina twojej babci, ona ci wtłukła do głowy, że masz brzydkie dłonie. Spróbuj przestać się tym tak przejmować a inni też przestaną.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1