Jak zredukować zaczerwienienia na twarzy?

Trzeba zwrócić szczególną uwagę na kosmetyki, dietę oraz czynniki zewnętrzne.
Jak zredukować zaczerwienienia na twarzy?
Fot. Thinkstock
10.08.2016

Japonki to kobiety, o których można powiedzieć, że mają idealną cerę. W ich przypadku wyróżnia się ona specyficznym, jasnym kolorytem. Jest porcelanowa i bez skazy. Bez wątpienia ma na to wpływ dieta, pielęgnacja oraz geny. My Europejki możemy jedynie patrzeć z podziwem, bo naszej skórze przeważnie daleko do ideału.

Jest kilka szczególnie uporczywych problemów dotyczących stanu naszej cery. Do najpoważniejszych można zaliczyć trądzik – utrapienie nie tylko nastolatek – oraz szpecące zaczerwienienia. Te ostatnie pojawiają się najczęściej w okresie, gdy następują wahania temperatury, czyli zimą oraz latem. Przyczyn może być jednak wiele i niekoniecznie związane są z porami roku. Zaczerwienienia często mają podłoże chorobowe lub są objawem zmian zachodzących w organizmie. Kluczem do rozwiązania problemu jest jego rozpoznanie i podjęcie odpowiedniego działania.

Jakie są najczęstsze przyczyny powstawania zaczerwienienia?

Zobacz także: PEELING KAWOWY. Najbardziej BOOM-bowy kosmetyk do pielęgnacji ciała na polskim rynku?

zaczerwieniona twarz

Fot. Thinkstock

Zaczerwienienie twarzy - przyczyny

Jeżeli chodzi o choroby, zaczerwienienie wywołują takie przypadłości jak zapalenie łojotokowe skóry, trądzik czy infekcje. Na wygląd skóry mają niewątpliwie wpływ także kosmetyki. Pośród nich jest wiele produktów zawierających szkodliwe dla skóry składniki mogące wywoływać alergie. Kobiety są coraz bardziej świadome tego problemu, dlatego na topie jest kupowanie kosmetyków wykonanych z naturalnych składników, bądź przygotowywanie ich samodzielnie w domu.

Przyczyną zaczerwienienia skóry może być również dieta. Trzeba zwrócić uwagę, czy opiera się na słonych, pikantnych potrawach, dużej ilości kawy oraz alkoholu. Ich wyeliminowanie z pewnością przełoży się na ładniejszą cerę.

zaczerwieniona twarz

Fot. Thinkstock

Nie można także zapomnieć o czynniku genetycznym. Niektóre kobiety mają cerę naczynkową i problem zaczerwienienia skóry pojawia się u nich bardzo często. O cerę naczynkową trzeba dbać w szczególny sposób i dobierać produkty pielęgnacyjne przeznaczone specjalnie dla niej.

Są również czynniki zewnętrzne, o których zazwyczaj nie myślimy. To wymienione wyżej temperatury oraz wiatr. Także kontakt z niektórymi zwierzętami lub roślinami okazuje się zgubny ze względu na alergie.

Zobacz także: Jak szminki KYLIE JENNER wyglądają na ustach zwykłych dziewczyn?

zaczerwieniona twarz

Fot. Thinkstock

Jak zamaskować zaczerwienienia twarzy?

Wszystko zależy od przyczyny zaczerwienienia. W przypadku, gdy wywołały go problemy takie jak trądzik różowaty, podrażnienia czy popękane naczynka, najlepiej dobrać podkład o właściwościach nawilżających, ponieważ dotyczą one przeważnie suchej i delikatnej cery. Trzeba zwrócić także uwagę na składniki. Dotyczy to nie tylko podkładu. Wystrzegaj się talku, wazeliny, oleju mineralnego, oleju parafinowego oraz jego pochodnych. Niebezpieczny jest również dioksan, fragrances i synthetic colors. Pamiętaj, że te, które są wymienione jako pierwsze, stanowią największy procent zawartości.

zaczerwieniona twarz

Fot. Thinkstock

Jeżeli to trądzik jest przyczyną zaczerwienienia, Twój podkład powinien mieć właściwości matujące, ponieważ zazwyczaj towarzyszy mu zbyt duża ilość sebum.

Przy tuszowaniu zaczerwienienia skóry pomocny jest zielony korektor. Najlepiej nanieść go punktowo. Bardzo ważna jest kolejność pielęgnacji i robienia makijażu. Najpierw nałóż na twarz krem, potem korektor, a na koniec podkład. Jeżeli jedna warstwa nie wystarczy, zaaplikuj drugą. Unikaj pomadek i cieni w odcieniach różu, fioletu oraz czerwieni. Całość utrwal pudrem, wtedy będziesz miała pewność, że makijaż przetrwa dłużej.

zaczerwieniona twarz

Fot. Thinkstock

Krem do twarzy na zaczerwienienia

Dla cery skłonnej do powstawania zaczerwienienia oraz cery typowo naczynkowej najlepsze będą kremy zawierające zielony pigment (kryjący brzydkie plamki) oraz składniki takie jak żeń-szeń, arnika, alantoina czy pantenol. Taki krem powinien mieć w składzie jak najwięcej substancji łagodzących. Pożądane są także te, które neutralizują zaczerwienienia. Jeżeli Twoja cera jest sucha, zadbaj, żeby był wyposażony również w filtr ochronny. W przypadku doboru kremu najlepiej skonsultować się ze specjalistą i unikać typowo drogeryjnych produktów. Nie warto również oszczędzać na kremie. Lepiej kupić jeden świetny niż kilka o niskiej renomie.

zaczerwieniona twarz

Fot. Thinkstock

Maseczka do twarzy na zaczerwienienia

Przygotowując maseczkę do twarzy na zaczerwienienia, warto wykorzystać aloes. To roślina o właściwościach nawilżających i łagodzących. Działa również antybakteryjnie i przeciwzapalnie. Można zrobić maseczkę z aloesu i ogórka. Jeżeli masz w domu kwiat aloes, zetnij dwie łodygi, przetnij każdą na pół i wyskrob z nich miąższ. Aloes jest dostępny także w sprzedaży pod postacią żelu (wtedy będą potrzebne 2 łyżki). Zblenduj aloes razem z połową ogórka startego na tarce i nałóż na twarz. Trzymaj maseczkę na twarzy przez 10-12 minut, a następnie spłucz.

Zobacz także: Domowe sposoby na suche włosy!

 

Źródło: www.tipy.interia.pl,www.alejakobiet.pl, www.pieknojestwtobie.com

Polecane wideo

Komentarze (3)
Ocena: 4.33 / 5
gość (Ocena: 5) 12.08.2016 18:16
mozna kupic dobry krem za 5 zl i do niczego za 50-100. beznadziejne jest gadanie, ze ten drozszy jest lepszy. trzeba czytac co zawiera taki krem.
odpowiedz
nie zgadzam się (Ocena: 3) 10.08.2016 10:28
"Nie warto również oszczędzać na kremie. Lepiej kupić jeden świetny niż kilka o niskiej renomie" - jasne mam kupić kremik od Diora za 300 tylko dlatego że jest od "diora" a składniki dokładnie takie same jak z Ziaja. Kolejny artykulik promujący konsumpcjonizm.
odpowiedz
Marita (Ocena: 5) 10.08.2016 09:51
Masakra, spłukaj????? spłucz chyba... Poprawcie to!!!!!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie