Step by step: Jak usunąć wąsik?

25 Listopada 2017

Mnóstwo kobiet boryka się z tym problemem. Podpowiadamy, która metoda usuwania wąsika jest najlepsza.

wąsik

Jednym z największych kompleksów kobiet jest wąsik na twarzy. Zarost to domena mężczyzn, dlatego osoby płci żeńskiej bardzo przeżywają, gdy nad górną wargą pojawiają się włoski. Zadają sobie pytanie, jak je najbezpieczniej usunąć?

Są różne przyczyny powstawania wąsika na twarzy u kobiet. Jedną z nich jest choroba. To może być guz jajników, guz przysadki mózgowej czy tarczyca.  Drugi czynnik wiąże się z dziedziczeniem, a trzeci z hormonami. W tym ostatnim przypadku chodzi przede wszystkim o dwa bardzo ważne etapy w życiu kobiety: dojrzewanie i menopauzę. Wówczas mamy do czynienia z burzą hormonów, która może doprowadzić do powstania wąsika na twarzy.

Jeżeli chodzi o włoski nad górną wargą, problem może być mały i duży. Jaśniejsze i rzadsze włoski są łatwiejsze do usunięcia z kilku powodów. Nie tylko dlatego, że sam zabieg jest mniej czasochłonny i skomplikowany. Ciemne, gęste włoski bywają odporne na niektóre specyfiki i szybciej odrastają. W zależności od tego, jaki jest wąsik, musisz wybrać dla siebie najlepszą metodę. Podpowiadamy, na które warto się zdecydować.

W przypadku przyczyny hormonalnej najlepiej poradzić się lekarza. Co do pozostałych czynników powstawania wąsika, można zapytać się dermatologa. Najbardziej popularne są 4 poniższe metody.

Zobacz także: Co zrobić, gdy rosną Ci włosy na twarzy?

Usuwanie wąsika laserem

Laser jest polecany przez dermatologów, ponieważ daje najlepsze efekty. Jeżeli masz ciemny i gęsty wąsik, powinnaś zdecydowwać się właśnie na tę metodę. Zastosowanie laseru może okazać się stratą pieniędzy w przypadku jasnych włosów.

Chociaż laser jest skuteczny, są pewne minusy związane z tą metodą. Po pierwsze cena. Za jednorazowe użycie zapłacisz ok. 200 zł. Poza tym musisz powtórzyć zabieg kilka razy i w wyznaczonych odstępach czasu – co 3-4 tygodnie. Kolejna sprawa to pora roku, kiedy zostanie wykonany. Wykluczone są miesiące letnie, ponieważ skóra musi być chroniona przed słońcem po użyciu lasera.

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (0)
ocena
0/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz