Domowe sposoby na cienie pod oczami

02 Lutego 2016

Nie możecie pozbyć się cieni pod oczami? Wypróbujcie te sposoby.

cienie pod oczami

Cienie pod oczami sprawiają, że wyglądamy na zmęczone i niewyspane. Nawet najlepsze korektory i podkłady nie są w stanie skutecznie ich zamaskować. Przyczyną powstania nieestetycznych podkówek bywa najczęściej niewyspanie, ale nie można wykluczyć czynników genetycznych czy nawet alergii. Według niektórych specjalistów na stan skóry pod oczami wpływa także tryb życia: stres, używki i niewłaściwa dieta. 

Poniżej prezentujemy popularne, domowe sposoby, które pomogą Wam w walce z cieniami. Jeżeli nie poskutkują, być może warto wybrać się do lekarza, który zbada, co mogło je wywołać.

Ziemniaki

To jeden z najtańszych sposobów. Zetrzyj na tarce ziemniaka, a papkę przełóż na gazę i zwiń. Tak przygotowane okłady włóż do lodówki na ok. 20-30 minut. Po wyjęciu przyłóż na skórę pod oczami i wytrzymaj tak 20 minut. Sok z ziemniaka ma właściwości rozjaśniające.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (1)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2016-02-02 01:38:57

re: Domowe sposoby na cienie pod oczami

Żadne domowe sposoby nie działają, jeżeli ma się tragiczną budowę twarzy np. wysokie podniebienie. Ech, pozostaje mi życie z wielkimi, fioletowymi podkowami ;( ps. makijaż na niewiele się zdaje bo i tak je widać

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1