Czym się kończy uzależnienie od botoksu?

10 Lipca 2010

Okazuje się, że botoks działa nie tylko na zmarszczki, ale także na psychikę. Co się dzieje z kobietami uzależnionymi od zastrzyków?

Czym się kończy uzależnienie od botoksu?

W erze piękna przymusowego, nietrudno o kompleksy. Upływający czas odciska piętno na twarzach, z którym trudno się pogodzić. Lustro, zamiast być sprzymierzeńcem, staje się z dnia na dzień największym wrogiem dobrego samopoczucia i źródłem zaniżonej samooceny. Nic więc dziwnego, że coraz więcej kobiet ochoczo poddaje się zabiegom medycyny estetycznej.

Od lat triumfy święci botoks, czyli zastrzyki z toksyny botulinowej. Psychiczny przymus poddawania się kolejnym seriom zabiegów z botoksem zyskał już nawet stosowną nazwę – botoksoreksja. Już od jakiegoś czasu mówi się o unieruchomieniu mimiki jako jednym z głównych efektów ubocznych ostrzykiwania. Dziś badacze ostrzegają – paraliż mięśni twarzy skutkuje zmniejszeniem odczuwania emocji!

Jak informuje KopalniaWiedzy.pl, po botoksie człowiek może reagować skądinąd normalnie na wydarzenia emocjonalne, np. na scenę w filmie, ale w obrębie ostrzykiwanych mięśni twarzy skurcz jest mniejszy, dlatego do mózgu dociera mniej informacji zwrotnych dotyczących grymasu. To idealna sytuacja do sprawdzenia, czy wyraz twarzy i związane z nim czuciowe sprzężenie zwrotne wpływają na nasze uczucia – wyjaśnia Joshua Davis z Barnard College w Nowym Jorku.

Przed i po iniekcjach z botoksu oraz kwasu hialuronowego Davis i jego współpracownica Ann Senghas pokazywali ludziom wywołujące emocje nagrania. Drugi z wymienionych preparatów działa na zasadzie wypełniacza i nie powoduje porażenia mięśni.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (4)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2010-07-22 19:49:31

Ja w tym miesiącu miałam zabieg z kawasu hialauronowego. To zabieg wolumetrii.Rzeczywiscie buzka wyglada młodziej ,ale o uzaleznieniu nie ma co to w ogole mówic.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-07-10 11:25:11

Niech sama przestroga będzie wygląd Jocelyn Wildenstein... Strach pomyslec do czego ludzie są zdolni przez kompleksy.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-07-10 11:08:53

jak megan fox

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1