Czym są nici liftingujące?

11 Kwietnia 2015

Skoro liftingujące, to kojarzące się z odmładzaniem. I faktycznie, oto nowinka estetyczna, która skutecznie poprawi nasz wygląd.

Audrey Hepburn

Coraz chętniej korzystamy z przedłużających młodość zabiegów, czego dowodem jest wzrastająca wartość rynku medycyny estetycznej w Polsce. Szacuje się, że w klinikach chirurgii plastycznej i dermatologii estetycznej wydajemy każdego roku blisko miliard złotych. A w wśród klientów tego typu gabinetów coraz więcej jest mężczyzn. Z danych agencji informacyjnej Newseria Biznes wynika, że w 2015 roku wartość rynku medycyny estetycznej może wzrosnąć nawet o 20 procent.

Trudno się więc dziwić, że działający w tej branży specjaliści próbują wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów, regularnie wprowadzając do swoich gabinetów nowinki, które mają zapewnić nam piękny wygląd. Wśród tych nowinek na uwagę zasługują nici liftingujące, które zapowiadane były jako jeden z hitów tego roku, mimo że w medycynie estetycznej używa się ich od kilku lat.

Kiedyś a dziś

Nici liftingujące działają na skórę wszechstronnie. Są sposobem na zlikwidowanie oznak starzenia. Poradzą sobie m.in. z opadaniem i wiotczeniem skóry, ze zmarszczkami wszelkiego typu, opadającymi kącikami ust czy powiekami. Ich zastosowanie poprawia owal twarzy, napina i rewitalizuje skórę. Nici mogą być stosowane nie tylko na twarzy, ale również na szyi, dekolcie, piersiach, pośladkach, udach.

Nowoczesne nici liftingujące mają tę przewagę nad nićmi stosowanymi wcześniej, że są wchłanialne (kiedyś zakładano je na stałe – były długie i zakończone haczykami, co zapewniało efekt liftingu. Stosowano również złote nici). Nici używane w przeszłości nie dostosowywały się jednak do starzejącej się skóry, dlatego po latach mogły przez nią prześwitywać. A nici wchłanialne nie powodują zniekształceń, efekt natomiast utrzymuje się do dwóch lat.

O stosowanych wcześniej niciach opowiada dr Marek Wasiluk z warszawskiego Centrum Medycyny Nowoczesnej Triclinium: „Były one niewchłanialne, a więc wszczepiane w skórę pozostawały w niej bardzo długo lub na zawsze. Niby super, bo efekt liftingu teoretycznie powinien utrzymywać się bardzo długo. Trzeba jednak pamiętać, że skóra cały czas się starzeje i z wiekiem staje się coraz cieńsza.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (4)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Ania
(Ocena: 5)
2015-06-05 11:58:43

re: Czym są nici liftingujące?

Moja koleżanka z pracy skusiła się na nici liftingujące u pani doktor Brumer w Warszawie. Miała robione nici samowchłanialne, a potem mezoterapię osoczem bogatopłytkowym, dla wzmocnienia efektu odmłodzenia. Muszę przyznać, że zabiegi zrobiły dużą różnicę. Co prawda subtelną, ale widoczną. Teraz koleżanka wygląda spokojnie kilka lat młodziej. Ja sama po czterdziestce na pewno się na coś takiego zdecyduję, chyba że do tego czasu wymyślą jeszcze nowsze metody odmładzania

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
milka
(Ocena: 5)
2015-04-19 13:08:55

re: Czym są nici liftingujące?

miałam wykonywany zabieg nićmi PDO. Dają dość trwały efekt, bo utrzymuje się do 2 lat. Efekt widać po paru dniach i dodatkowo po kilku miesiącach kiedy nici się rozpuszczają i powodują zwiększoną produkcje kolagenu. Najbardziej zadowolona jestem z tego, że efekt wygląda naturalnei i nie mam paraliżu twarzy ;) Swój obecny wygląd zawdzięczam Pani Dr Magdalenie Tyc- Tyce z MTTestetica, polecam!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-04-17 15:46:40

re: Czym są nici liftingujące?

Fleur de Beaute. Doktor Samborska jest bardzo doświadczonym lekarzem a do tego ma świetne podejście do pacjenta, nie pożałujesz ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-04-16 15:56:24

re: Czym są nici liftingujące?

Fajny artykuł, ale czy ktoś może mi polecić dobry gabinet (z doświadczonymi lekarzami) w Warszawie? Wiem, że jest ich mnóstwo w stolicy, jednak nie chcę by zajmował się mną ktoś, kto dopiero skończył szkołę i NA MNIE będzie się uczył.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1