Dwudziestolatki pokochały BOTOKS. Czym to się może skończyć?

25 Listopada 2016

Sprawdź, dlaczego młode Polki uzależniają się od jadu kiełbasianego.

botoks w młodym wieku

21-letnia Marta ma już za sobą trzy zabiegi wstrzyknięcia botoksu. „Za pierwszym razem postanowiłam powiększyć sobie górną wargę, żeby nadać jej seksownego wyglądu. Później wygładziłam trochę czoło, bo zauważyłam, że pojawiają się na nim pierwsze zmarszczki. Może na razie niezbyt wyraźne, ale wolę zadziałać profilaktycznie, a nie czekać, aż będę miała głębokie i nieestetyczne bruzdy” – wyjaśnia.

„Czy jestem za młoda na stosowanie botoksu? Wcale nie! To mit, że takie zabiegi są przeznaczone tylko dla dojrzałych kobiet, które próbują powstrzymać upływ czasu. Jeśli zaczniemy wcześniej podawać minimalną ilość toksyny, to lekko zmrozimy aktywność mięśni, aby nie generowały zmarszczek. Dla skóry ma to takie samo znaczenie, jak ruch czy dieta dla ciała” – przekonuje Marta.

Podobne poglądy wyznaje 19-letnia Kylie Jenner, najmłodsza siostra słynnej celebrytki Kim Kardashian. Na punkcie jej „napompowanych” ust oszalał niedawno cały świat. W internecie dziewczyny prześcigały się w publikowaniu zdjęć i pomysłów, co zrobić, by mieć takie wargi jak słynna nastolatka.

Celebrytka początkowo zaprzeczała zabiegowi, twierdząc, że wygląd ust zawdzięcza stosowaniu kilku odcieni szminki. W końcu jednak przyznała: „Stosowałam czasowe wypełniacze ust, takie zabiegi pomagały mi poczuć się pewniej”.

W Stanach Zjednoczonych botoks cieszy się ogromną popularnością, a średnia wieku kobiet poddających się zabiegom systematycznie spada, o czym świadczy głośna historia Kerry Campbell, która w znanym programie telewizyjnym „Good Morning America” chwaliła się, że regularnie funduje sesje ostrzykiwania toksyną botulinową… 8-letniej córce Britney. Co więcej, depiluje ciało dziewczynki i planuje już jej pierwsze operacje plastyczne. Nie wiadomo jednak, czy kobiecie uda się zrealizować te plany, ponieważ po emisji programu córka została odebrana Campbell przez opiekę społeczną.

Także w Polsce z botoksowych zabiegów korzystają coraz młodsze pacjentki. Wśród 20-latek modne jest powiększanie ust, zwłaszcza unoszenie bocznych stref górnej wargi, co ma dodawać uroku i seksownego wyglądu. Bardzo popularne jest też uwypuklanie kości policzkowych oraz „profilaktyczne” wstrzykiwanie toksyny botulionowej w miejsca, gdzie najczęściej powstają zmarszczki.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (8)
ocena
4.4/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

m.
(Ocena: 5)
2016-12-06 19:58:54

Co się dziwić, Jak zewsząd straszą, że już się "starzeją".

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
anonim
(Ocena: 4)
2016-11-30 11:39:30

odp

to jest juz chore, aż strach pomyslec co jeszcze beda sobie ostrzykiwac 20-latki

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2016-11-27 00:12:49

Botoksem powiększać usta? Straszne głupoty wypisujecie. Botoks jest do wygładzania zmarszczek - zmniejsza napięcie mięśniowe. Do powiększania i modelowania jest kwas hialuronowy.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-11-25 14:43:58

''21-letnia Marta ma już za sobą trzy zabiegi wstrzyknięcia botoksu. „Za pierwszym razem postanowiłam powiększyć sobie górną wargę, żeby nadać jej seksownego wyglądu.'' Botoksu nie można wstrzyknąć w usta!!! Zawarta w botoksie toksyna botulinowa powoduje paraliż mięśni.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-11-25 08:53:46

Pozdrawiam wszystkie KARPIE - wyglądające jednakowo. Napuchnięte i niepodobne do samych siebie również. Niech nadal korzystają z rej trucizny paraliżującej mięśnie. Powodzonka!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-11-25 07:01:30

"... co może fatalnie odbić się na zdrowiu" tzn jak? :P

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
andzia
(Ocena: 5)
2016-11-25 09:17:50

na zdrowiu psychizcznym, jak zabraknie na kolejne zabiegi :D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
andzia
(Ocena: 5)
2016-11-25 09:18:34

na zdrowiu psychicznym, jak zabraknie na kolejne zabiegi :D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1