6 sposobów na relaks dla nóg

28 Sierpnia 2008

Długo siedzisz podczas pracy, cały dzień chodzisz w szpilkach, a wieczorem masz spuchnięte nogi? Zafunduj sobie w domu gabinet relaksu.

6 sposobów na relaks dla nóg

Niestety, problem puchnących nóg jest coraz częstszy. Wszystko przez siedzący tryb pracy, stanie w korkach, brak ruchu, dietę, chodzenie w szpilkach. Aby po całym dniu odzyskać równowagę, warto zafundować nogom odpoczynek w domowym gabinecie relaksu:

  1. Zrób sobie masaż nóg. Zacznij od stóp i wykonując okrężne ruchy, kieruj się w stronę ud. Taki masaż poprawi krążenie i pozbędziesz się uczucia ciężkości.
  2. Ogranicz spożycie soli. To ona jest odpowiedzialna za magazynowanie wody w organizmie. Pij też dużo wody, utrzymywanie jej na odpowiednim poziomie sprawi, że organizm nie będzie zatrzymywał jej z powodu niedoboru.
  3. Przygotuj specjalną kąpiel dla stóp. Do letniej wody dodaj sól morską lub napar z ziół (lipa, mięta, igły sosnowe) i zanurz w niej nogi. Wymocz je dokładnie.
  4. Wykonaj następujące ćwiczenie: połóż się na plecach, podnieś nogi do góry na wysokość 30 - 40 cm i oprzyj o ścianę. Taka pozycja pomoże odpłynąć krwi, nogi będą powyżej poziomu serca. Postaraj się wytrzymać kwadrans.
  5. Zrób sobie codziennie 15-minutowy spacer, aby zapewnić nogom odpowiednie ukrwienie.

Jeśli pomimo tych zabiegów nadal masz problemy z puchnącymi nogami, powinnaś zgłosić się do lekarza. Możliwe, że to kwestie genetyczne.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (26)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2009-06-18 14:37:00

http://www.allegro.pl/item665310496_kurasan_kur_a_san_linea_natura_philipiak_polska.html znalazlam kurasan od phlipiaka, myślałam że będzie droższy sądzac poi ich cenach innych artykulow

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-06-10 15:37:00

[quote="fanciorka71"]No niestety adres się nie napisał:)))sprytni są.To może tak.jak wiadomo 3 razy w,kropka philipiak kropka i pl. Rany:)))[/quote] Kralms nvdbnmcbcv

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-06-10 15:37:00

[quote="fanciorka71"]No niestety adres się nie napisał:)))sprytni są.To może tak.jak wiadomo 3 razy w,kropka philipiak kropka i pl. Rany:)))[/quote] Kralms nvdbnmcbcv

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-05-20 20:48:00

co do kurasanu linea natura to znalazlem aukcje na allegro http://www.allegro.pl/item641533484.html

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-08-30 10:17:00

[quote="Gosc"]kosmetyki z Vichy za DARMO!!!! wystarczy sie zarejestrować!! klubnormaderm.pl/?userRegisterForm&friend=daria15daria [/quote] Jak to za darmo?Napisz coś więcej ,bo nie ma nic za darmo.Na pewno coś się kryje pod tym "za darmo"

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-08-29 20:14:00

[quote="paulina119a"][quote][b]fanciorka71[/b] [quote][b]paulina119a[/b] [quote][b]fanciorka71[/b] No niestety adres się nie napisał:)))sprytni są.To może tak.jak wiadomo 3 razy w,kropka philipiak kropka i pl. Rany:)))[/quote] Bardzo Ci dziękuję za pomoc. spróbuję z nim. jelśi mi on nie przyniesie ulgi to chyba pozostanie mi wizyta u lekarza, niestety :((((((([/quote] I tak powinnaś się do niego udać,żele przyniosą ulge,ale nie uchronia cię przed pajaczkami (Używałam żele niby na pajaczki,ale mi nie pomogły).Zrobi ci prześwietlenie i konkretnie dla twoich nóżek dobierze leki i maści. Zadbaj o to bo jak dobrze zrozumiałam to masz prace stojacą,a trudno ją wykonywać kiedy najchetniej odkręciłabyś nogi i postawiła z boku:),znam to uczucie i wiem co czujesz wstając rano z łużka. Powodzenia.[/quote] Masz rację, dokładnie tak jest. A rano jak wstaję to mam uczucie jak bym w nocy uczestniczyła w jakimś maratonie.... nogi mnie tak bolą jak by wcale nie odpoczęły przez noc :(( No cóż przekonałaś mnie, poważnie pomyślę nad tym lekarzem. Jak ja nie lubię chodzić po lekarzach. Po wyjściu z gabinetu jestem bardziej chora niż jak byłam przed wejściem!!! [/quote] To bardzo sie ciesze,akurat naczyniowcy są o.k,bo broblem jasny,objawy widoczne,jeśli są tylko naczynka zazwyczaj wystarczy jedna wizyta. Pozdrawiam cie serdecznie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-08-29 11:52:00

Faktycznie zimny prysznic jest najlepszy, tak samo uniesienie nóg. Polecam wszystkim krem do stóp z oriflame ICY FOOT BALM chłodzi stopy i pachnie arbuzem :) Jest naprawde świetny i kosztuje ok 10 zl za 100 ml. Polecam! ^^

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-08-29 11:33:00

[quote="fanciorka71"][quote][b]paulina119a[/b] [quote][b]fanciorka71[/b] No niestety adres się nie napisał:)))sprytni są.To może tak.jak wiadomo 3 razy w,kropka philipiak kropka i pl. Rany:)))[/quote] Bardzo Ci dziękuję za pomoc. spróbuję z nim. jelśi mi on nie przyniesie ulgi to chyba pozostanie mi wizyta u lekarza, niestety :((((((([/quote] I tak powinnaś się do niego udać,żele przyniosą ulge,ale nie uchronia cię przed pajaczkami (Używałam żele niby na pajaczki,ale mi nie pomogły).Zrobi ci prześwietlenie i konkretnie dla twoich nóżek dobierze leki i maści. Zadbaj o to bo jak dobrze zrozumiałam to masz prace stojacą,a trudno ją wykonywać kiedy najchetniej odkręciłabyś nogi i postawiła z boku:),znam to uczucie i wiem co czujesz wstając rano z łużka. Powodzenia.[/quote] Masz rację, dokładnie tak jest. A rano jak wstaję to mam uczucie jak bym w nocy uczestniczyła w jakimś maratonie.... nogi mnie tak bolą jak by wcale nie odpoczęły przez noc :(( No cóż przekonałaś mnie, poważnie pomyślę nad tym lekarzem. Jak ja nie lubię chodzić po lekarzach. Po wyjściu z gabinetu jestem bardziej chora niż jak byłam przed wejściem!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-08-29 09:56:00

[quote="paulina119a"][quote][b]fanciorka71[/b] No niestety adres się nie napisał:)))sprytni są.To może tak.jak wiadomo 3 razy w,kropka philipiak kropka i pl. Rany:)))[/quote] Bardzo Ci dziękuję za pomoc. spróbuję z nim. jelśi mi on nie przyniesie ulgi to chyba pozostanie mi wizyta u lekarza, niestety :((((((([/quote] I tak powinnaś się do niego udać,żele przyniosą ulge,ale nie uchronia cię przed pajaczkami (Używałam żele niby na pajaczki,ale mi nie pomogły).Zrobi ci prześwietlenie i konkretnie dla twoich nóżek dobierze leki i maści. Zadbaj o to bo jak dobrze zrozumiałam to masz prace stojacą,a trudno ją wykonywać kiedy najchetniej odkręciłabyś nogi i postawiła z boku:),znam to uczucie i wiem co czujesz wstając rano z łużka. Powodzenia.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-08-29 08:04:00

[quote="fanciorka71"]No niestety adres się nie napisał:)))sprytni są.To może tak.jak wiadomo 3 razy w,kropka philipiak kropka i pl. Rany:)))[/quote] Bardzo Ci dziękuję za pomoc. spróbuję z nim. jelśi mi on nie przyniesie ulgi to chyba pozostanie mi wizyta u lekarza, niestety :(((((((

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz