Wiosna i lato według MMC

11 Kwietnia 2016

Zobaczcie lookbook marki. Klasa i klimat lat 60. - jest pięknie!

MMC

Główną inspiracją w tworzeniu kolekcji MMC na wiosnę/lato 2016 był polish jazz, a  szczególnie wczesne płyty z początku lat 60., a także stare filmy, takie jak „Niewinni czarodzieje” Wajdy, „Pociąg” Kawalerowicza czy „Nóż w wodzie” Polańskiego.

Projektantów zainspirował sam okres, nastrój i klimat tych czasów, bardzo oszczedna forma muzyki jak i obrazu.Tworząc kolekcję odnaleźli więcej inspiracji w modzie męskiej, stąd widać wiele odniesień właśnie do męskich form, męskich garniturów, koszul.

Wśród propozycji nie mogło zabraknąć prawdziwego przeboju lat 60., czyli ortalionowego płaszcza, takiego, w jakim przechadzali się po Nowym Świecie Andrzej Łapicki czy Tadeusz Łomnicki.

Wyróżnikiem kolekcji są autorskie druki specjalnie przygotowane do pokazu, inspirowane tym okresem, kolaże z kadrami z filmów.

Jak zawsze MMC to w monochromatyczna baza kolorów, biel przełamana drukami - w tym nowoczenym drukiem 3D.

Kolekcja wiosenno-letnia to także nowoczesne tkaniny: nowością  jest jedwabna mora, ktora imituje w swoim przekroju słoje drewna. Tkanina modna w latach 60. w konstrukcjach kolekcji jest potraktowana bardzo nowocześnie.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (0)
ocena
0/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz