RESERVED: Etniczna surowość w służbie wygody

08 Sierpnia 2015

Linia street to koncepcja mody utylitarnej umiejętnie połączona z kreatywnym, nastrojowym stylem.

RESERVED

Artystyczny klimat tej kolekcji widać w najnowszej kampanii. „Raw beauty”czyli surowe piękno  - tak określają go projektanci. Rzeczywiście dominuje tu surowość w tkaninach i kolorystyce.

Obecnych jest dużo barw ziemi – szarości, brązów, ochry. Są także kolory kości słoniowej, oliwki, oraz czerń i bordo. W oczy rzucają się naturalne, ciepłe materiały takie jak skóra, wełniany filc czy dzianina oraz „alternatywne” futro. Surowa jest także inspiracja, z której zaczerpnięto ornamentalny detal linii.

Geometryczne desenie w stylu Indian Navajo, frędzle oraz warstwowe stylizacje z wykorzystaniem kapeluszy i obszernych szali przywodzą na myśl stroje ludów Północy, czy plemion zamieszkujących góry Ameryki Południowej.

Dopełnieniem nastroju kampanii jest sceneria, w której ją zrealizowano – stroje linii street oglądamy na tle tajemniczych gór, na malowniczym zamglonym pustkowiu. Look mimo klimatu surowości jest lekki, barwny, i dekoracyjny.  Mocno nawiązuje do estetyki hippie, trendu obowiązkowego w  nadchodzącym sezonie. Znalazły się tu więc typowe dla tej tendencji fasony takie jak spodnie dzwony, szerokie płaszcze, swetry i narzuty o fasonie ponczo.

Od retro–banału chroni nas oszczędna paleta barw i elementy utylitarno -sportowe (puchowe bezrękawniki, kaptury, ocieplacze, dżins) wprowadzone, jako urozmaicenie i element praktyczny.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (0)
ocena
0/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz