OPERA: Nowa kolekcja Roberta Kupisza. Grungowo, sexy i z pazurem!

03 Grudnia 2014

Inspiracją do stworzenia OPERY była fascynacja projektanta tańcem i światowymi ikonami baletu.

OPERA byQπш Robert Kupisz

2 grudnia 2014 r. w industrialnej hali w warszawskiej Soho Factory odbył się pokaz najnowszej kolekcji Roberta Kupisza - OPERA by QПШ, Zima 2015/2016.Inspiracją do stworzenia OPERY była fascynacja projektanta tańcem i światowymi ikonami baletu. Na najnowszą kolekcję tradycyjnie składają się zarówno sylwetki damskie, męskie, jak i unisex.

Taniec, obok sztuki projektowania, jest największą pasją Roberta Kupisza. Najnowsza kolekcja projektanta to sentymentalna podróż do czasów kiedy Robert był zawodowo związany z tańcem. Dodatkową inspiracją była praca stylisty fryzur w Operze Paryskiej przy przedstawieniach: „Sprawa Makropulos”, „Ifigenia w Taurydzie” i „Parsifal” w reżyserii Krzysztofa Warlikowskiego. Ta ekscytująca przygoda dała Robertowi niepowtarzalną możliwość przyglądania się życiu i pracy za kulisami jednej z najlepszych scen świata. Wówczas projektant delektował się magiczną atmosferą teatru: podziwiał codzienną, wyczerpującą pracę tancerzy, jak i doświadczał blichtru ich późniejszego sukcesu.

Olbrzymie wrażenie zrobiła na projektancie mnogość wyspecjalizowanych pracowni perukarskich, scenograficznych, kostiumów teatralnych i charakteryzatorni. Roberta fascynują postacie legendarnych tancerzy baletu XX wieku. Wacław Niżyński, Rudolf Nuriejew, Maria Plisiecka czy Anna Pawłowa to charyzmatyczni Bogowie i Boginie sceny. Zaciekawionyt ą tematyką, nierzadko sięga po biografie tych słynnych artystów, w których odnajduje inspirujące historie o talencie, determinacji w pracy, i niepewnym losie pozornie pewnych karier. Dziełem, które wywarło na projektancie niezapomniane wrażenie była inscenizacja Bolera Maurice`a Ravela z primabaleriną Mają Plisiecką, w choreografii Maurice’a Béjarta.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (0)
ocena
0/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz