Najgorzej ubrane kobiety w polskiej polityce

27 Maja 2016

„Jak cię widzą, tak cię piszą” – głosi popularne powiedzenie, sprawdzające się także w świecie polityki. Specjaliści od marketingu opracowali mnóstwo zasad dotyczących stylu ubierania, który w czasie kampanii ma przeko

Krystyna Pawłowicz

„Jak cię widzą, tak cię piszą” – głosi popularne powiedzenie, sprawdzające się także w świecie polityki. Specjaliści od marketingu opracowali mnóstwo zasad dotyczących stylu ubierania, który w czasie kampanii ma przekonać wyborców do głosowania na konkretną kandydatkę. Ważny jest zarówno dobór odpowiedniego stroju, jak i jego kolor.

Tyle teorii, bo realia polskiej polityki są znacznie bardziej szare, choć niekiedy nawet przesadnie kolorowe, o czym świadczy skandal z byłą posłanką Marzeną Wróbel w roli głównej. Kilka lat temu, tuż przed rozpoczęciem obrad sejmowej komisji śledczej, kamery i mikrofony zarejestrowały wymianę zdań między posłami PO: Robertem Węgrzynem i Andrzejem Czumą. „Jaki kolor ubrała, kuźwa” – stwierdził pierwszy z nich, gdy zobaczył zbliżającą się Marzenę Wróbel. Posłanka weszła wówczas na salę w ogniście czerwonym żakiecie.

Po upublicznieniu nagrania parlamentarzystka stwierdziła, że czuje się nękana. „W tym czerwonym żakiecie będę chodziła do końca tego posiedzenia Sejmu, żeby się temu jakoś przeciwstawić” – stwierdziła w rozmowie z TVN24. Jednak styliści byli zgodni, że strój posłanki rzeczywiście pozostawiał wiele do życzenia. Także inne kreacje Marzeny Wróbel budziły kontrowersje. „Posłanka nosi zwykle bezforemne garsonki, podkreślające jej wybujałą figurę” – oceniał jeden z dziennikarzy modowych.

Janis Joplin – buntowniczka, w której kochali się Morrison i Cohen

Posłanka z wachlarzem

Za jedną z najgorzej ubranych kobiet w polskiej polityce uchodzi posłanka Prawa i Sprawiedliwości, Krystyna Pawłowicz, która w czasach studenckich była uznawana za bardzo atrakcyjną. „Długie włosy spięte w koński ogon, piękny uśmiech, mogła mieć każdego chłopaka!” – wspomina dawna koleżanka parlamentarzystki.

Dziś Krystyna Pawłowicz słynie ze zniekształcających figurę strojów, wyróżniających się smętnymi kolorami oraz niemodnym wzornictwem. Czasem pojawia się z barwnym wachlarzem.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (0)
ocena
0/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz