Moda męskim okiem: Czy kobiety wydają na ubrania więcej od facetów? Sprawdzamy!

03 Grudnia 2015

Rozrzutność kontra oszczędność. Wynik tego eksperymentu wcale nie jest oczywisty...

ceny ubrań

Ubrania są coraz droższe, wymagania co do wyglądu coraz większe, a dochody wciąż takie same. Wynika z tego jednoznacznie, że kobiety inwestują w swój wizerunek znaczną część swoich zarobków. W końcu trudno chodzić ciągle w tym samym i oprzeć się wyprzedażom. Co innego płeć brzydsza. Panowie nie wydają na odzież nawet promila z tego, co panie. Przynajmniej tak się niektórym wydaje.

Czas sprawdzić, czy słynna kobieca rozrzutność i męska oszczędność mają swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości. Czy to prawda, że statystyczna niewiasta nosi na sobie równowartość średniej krajowej? Czy przeciętny mężczyzna przez lata chodzi w tym samym? I skąd wzięło się przekonanie, że płeć determinuje zakupowe zwyczaje? Przed Wami 6 osób i ich garderoba rozłożona na czynniki pierwsze.

Ile kobiety wydają na ubrania i czy faceci pozostają w tej kwestii daleko w tyle? Te wyliczenia nie kłamią!

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (3)
ocena
3.7/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2015-12-04 19:00:59

re: Moda męskim okiem: Czy kobiety wydają na ubrania więcej od facetów? Sprawdzamy!

Chyba jestem mężczyzną. Jak się zastanowiłam co mam dzisiaj na sobie to: płaszcz puchowy 600 zł (drugi rok), jeansy 130 (w miarę nowe - prócz nich mam jeszcze 2 pary), sweter wełniany 80 (3 rok), koszulka 20 (2 rok), buty 200 (5 rok), kolczyki 100 (2 rok), pierścionek 2000, torebka 250 (4 rok), okulary 350 (2 rok), bielizna ok 100, czapka 40 (2 sezon), szalik 80 (5 rok), rękawiczki 40 - daje to nie bagatelną sumę niemalże 4000 zł. Nie sądzę jednak, że jestem rozrzutna. Mam niewiele ubrań (mieszczę się do jednej komody, ale wszystkie BARDZO wysokiej jakości. Pozdrawiam sfrustrowaną redakcję, które próbuje zracjonalizować sobie kupno względnie tanich zakupów, z których nie odrywa się metek.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-12-03 19:19:47

re: Moda męskim okiem: Czy kobiety wydają na ubrania więcej od facetów? Sprawdzamy!

Podsumowałam wszystko co na sobie mam (wliczając torebkę i biżuterie), wyszło mi 3000 złotych, wydaje się dużo, ale wole zainwestować w biżuterie, skórzane buty i porządna torebkę, która mi kilka lat będzie służyć niż z sieciówki na dwa sezony

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
M.
(Ocena: 1)
2015-12-03 09:07:05

re: Moda męskim okiem: Czy kobiety wydają na ubrania więcej od facetów? Sprawdzamy!

Taaa... Ten artykuł pokazuje, że z myśleniem redakcja sobie nie radzi. Ten test nie pokazał absolutnie NICZEGO na temat rozrzutności - panowie sami przyznali, że noszą te rzeczy kilka lat, wiele sezonów, więc jeśli raz na parę lat wydadzą więcej na buty to nie świadczy to o żadnej rozrzutności. Kobiety może i wydają mniej na raz, chociaż znam takie, które potrafią lekką ręką w sklepie zostawić parę stów, ale okazji do zakupów mają zdecydowanie więcej, przez co i garderoba pojemniejsza.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1