Kolekcja duetu Paprocki&Brzozowski na sezon jesień/zima 2015/2016!

26 Maja 2015

Inspiracją do najnowszych kolekcji duetu paprocki&brzozowski jest sztuka nowoczesna, przede wszystkim malarstwo.

paprocki & brzozowski

Inspiracją do najnowszych kolekcji duetu paprocki&brzozowski jest sztuka nowoczesna, przede wszystkim malarstwo. Duch przełamywania stereotypów i odwaga, która towarzyszyła artystom z tego okresu stały się punktem wyjścia dla dwóch kolekcji projektantów.

W kolekcji PLANTS by paprocki&brzozowski (młodszej linii basic) pojawiają się nawiązania do ekspresjonizmu rodem z pracowni Jacksona Pollocka. Grafika, spontaniczność, dynamizm, młodość – to hasła wywoławcze. Po sukcesie bluz i T-shirtów z linii PLANTS, nowa kolekcja jest pierwszą pełną propozycją projektantów na co dzień.

Kolekcja regularna paprocki&brzozowski to eksperymenty nawiązujące do twórczości kubistów, szczególnie Pabla Picassa i Georges’a Braque’a, ich awangardowego podejścia do formy i zerwania ze stereotypami.

Geometria, synteza figury, wielopłaszczyznowość i eksperymenty ze sprawdzonymi proporcjami – na to postawiliśmy w tym sezonie. Sylwetka jest jak nowoczesna rzeźba, musi zaskakiwać z każdej strony. A żeby zaskoczyć, musi przełamywać stereotypy. – mówią Marcin Paprocki i Mariusz Brzozowski.

Nie chcieliśmy nawiązywać do żadnego okresu w modzie. Uwzględniamy to, co było i `opłacało się` w damskiej garderobie, ale poszukujemy wciąż czegoś nowego. Kubizm odrzucał wszelkie stereotypy, zrywał z zastaną rzeczywistością – to nas urzekło najbardziej. Odwaga w myśleniu i nowoczesność. – dodają Projektanci. 

Kochamy kontrasty. Prosty przekaz – uproszczenie formy w duecie z wyrazistym efektem i grafiką. Zależało nam na odważnych ruchach, konkretnych cięciach i podziałach kolorystycznych.

Paprocki & Brzozowski eksperymentują więc ze znanymi proporcjami i kolorami. Swoje sprawdzone, kobiece fasony przełamują odważnymi cięciami i kontrastowymi zestawami tkanin. Kaszmiry versus krepy, żorżety versus wełny, jedwabie versus dżerseje – to ulubione luksusowe tkaniny projektantów. Stonowana kolorystyka czerni, beży, szarości i bieli jest idealnym tłem dla pojawiających się fragmentarycznie zwierzęcych deseni i akcentów mocnego koloru – niebieskiego i zielonego. 

W najnowszych kolekcjach nie zabraknie ulubionych detali projektantów – metalowych błyszczących zamków, graficznych nadruków, romantycznych szarf i asymetrii. Uzupełnieniem stylizacji do pokazu była biżuteria firmy APART oraz buty marki KAZAR i New Balance.

Zobaczcie regularną kolekcję duetu Paprocki & Brzozowski na sezon jesień-zima 2015/2016!

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (2)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2015-05-26 17:59:33

re: Kolekcja duetu Paprocki&Brzozowski na sezon jesień/zima 2015/2016!

Ubrania bardzo ładne, ale modelki okropne.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1